Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post Reply
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post by B. Cause »

Obzirom da u subjectu lijepo pise 'spoiler' mogu spamati do mile volje. Oni koji nisu gledali, a planiraju, su upozoreni

Jeste li gledali novi Star Wars?
Moram skruseno priznati da sam prevarila R2D2 s BB-8 :wow: Preko usiju sam zaljubljena u malo koturajuce cudo.
Kako da onaj high five... :cupid:

Iako solidan uradak, ova epizoda je gotovo cista kopija dvaju dijelova. Kostim Kylo Rena je odlican, glumac cisto razocaranje.
Ubise mi Han Sola, a bolje da su se rijesili Leie....

:bcause2:

Al' jbg, ovaj film nije radio Lucas :place:
Image Image Image
melody
vrtic
vrtic
Posts: 2
Joined: 18 Dec 2015, 21:50

Re: Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post by melody »

gledala:-) ali s obzirom da sam relativno novi fan, ne znam koliko sam mjerodavna...
ne mogu reći, film ima momenata, trećinu filma mogu zahvaliti orginalu iz '77..nekako mi je najneuvjerljiviji Snoke, iako glumac koji stoji iza njega ima golem potencijal, Kaylo Ren mi djeluje poput nekog buntovnog tineđera u stilu "ajmo prkosit starcima" pa u svrhu toga prešao na mraču stranu (po meni neuvjerljivo)...ali onda opet to je bajka, i čarolija iste se može vidjeti samo srcem, uglavnom ima potencijal za razvoj priče i živo me zanima u kojem smjeru će sila krenuti.
U svakom slučaju nisam razočarana i ako bi trebala dati ocjenu bilo bi 7,5/10:-)
Normalno, toliko toga ima za ispičati, post bi se s lakoćom mogao pretvorti u roman:-))
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post by B. Cause »

Kylo Ren glumi u seriji Girls. I onda mu daju ovu ulogu. Jednom rjecju, jad
Snooke...s kojeg drveta je on pao (i majko mila koliki je). Bojim se da cemo saznati tek za 6 godina
Ray...da li je ona dijete npr Obi Van Kenobija ili je kao Luke slucajan posjednik potencijala jedija? Ili pak mozda namjerni? U sceni vizija kad prvi put uzme svjetlosni mac u ruku ima viziju kako je 'covjek u crnom' drzi dok joj otima majku koji ona ceka kao sto cekaju Godota. Koja je pozadina toga? Ima li to veze s cinjenicom da je sila u njoj?

Iskreno, kako je ovo tek prvi dio nove trilogije ocekivala sam napetiji zavrsetak. Ovako zadovoljna sam jer se saga nastavlja, odusevljena animacijom i novim droidom.
Razocarana sam jer sam imala veca ocekivanja, slozeniju i logicnu pricu, a opet vjerojatno sam previse ocekivala od J. J. Abramsa. Nije Lucas bzvz odbio rezirati novu trilogiju.
Ali ostavimo sve opcije otvorene. Novi nastavak je tek za 3 godine. Koliko god dobra ili losa budu preostala 2 dijela gledati cu ih jer sam fan, a nadam se da ce ipak dokazati da je nova trilogija vrijedna samog pokusaja snimanja. I da ce privuci nove generacije :)
Image Image Image
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post by Aryanim »

S obzirom da sam ga isla gledat s malo ocekivanja, naravno namjerno da se ne razocaram, meni je film super, vise djeluje ko uvod za dalje. Zao mi han sola al moralo je nesto tako bit i s jedne strane da se objasni kao malo vise novi negativac, a i moraju novi likovi doc na red.
Meni nije zao sto je leia ostala ziva neka je i drago mi je da su se stari glumci pojavili.

Obozavam chewiea i ziv je :love: R2D2 zakon al ovaj mali bb8 se uklopio savrseno.
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post by B. Cause »

Ma ok, ostala je. Radije bih da je ostao Han Solo. Leia (ovdje govorim o nastavcima 4/5/6) je uvijek bila sporedan lik. Nikad nije nosila film. Zato mi je tako...ono...
Bez Hana ce biti pustos. Ray ce mozda procvjetati uz Chewbaccu, ali nikad nece biti dobar par kao Chewie i Han.
Od novih glumaca samo je pilot Poe bio upecatljiv. Mozda je on Han novih generacija.

Malo sebicno, ali nadam se da ce BB-8 postati jos veca faca u iducem nastavku :D
Image Image Image
melody
vrtic
vrtic
Posts: 2
Joined: 18 Dec 2015, 21:50

Re: Star Wars-Sila se budi (SPOILER ALERT)

Post by melody »

meni osobno, iako je lik Hana bio najmiliji i rado sam mu se često vraćala mislim da treba imati petlje i hrabrosti ubiti Han Sola i epizodu Lukea svesti na nekoliko sekudi..ali upravo to daje onu dramatičnost koja je bbila u orginaloj trilogiji (barem iz mog nekog kuta). a opet Lukovih nekoliko sekndi, ali kakvih i u kakvom okružju!opet u službi priče, okrunio je film pojavom i licem na kojemu je ispisana sudbinska, razdiruća patnja, duboke tajne i suzdržana golema moć posljednjeg Jedija.odbio je primiti svjetlosni mać iz Rayinih ruku ili ne..hm..po meni više nego odlična odjavna špica koja namjerno ostavlja mnoga pitanja neodgovorena. i sama Rey mi je dostojna nasljednica Luka, u isto vrijeme je hrabra i ranjiva, suosjećna i spretna, meni osobno je najveći pogodak castinga u novoj postavi, vrhunski mi iznnosi ulogu posebno u drugom dijelu...glazba mi je wow, ustvari jako sam zadovoljna, još mi samo preostaje dva puta ga pogledat da zaokružim dojmove:-)
Post Reply