La vie d'Adèle

User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re:

Post by Bubble »

Fireandice hvala na linku :yeah:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

: )
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: La vie d'Adèle

Post by evaluna »

Iako su koristili umjetne vagine, film nije loš, jer je poprilično realističan. Istinit je, jer pokazuje koliko strast ima ulogu u životu, onom tko ima sreću da je doživi. Čak i kad volimo druge ljude poslije takvih ljubavi, i pristajemo na neke druge veze, to nikad ne prestaje i nikad ne nastupi ravnodušnost. Zato mi se sviđa, i jer ima tu europsku atmosferu, za razliku od većine lgbt filmova koji su mi ništa drugo do lezbijskog Preboljeti Sarah Mashall tipa fima.
Rock Faerie

Re: La vie d'Adèle

Post by Rock Faerie »

Film je ispunio sva moja ocekivanja i vise od toga. Djevojke su fantasticno to odglumile. Tri sata su mi prosla kao 15min mislim da cu ga danas opet pogledat.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: La vie d'Adèle

Post by dalloway »

film je obrisan na ovom linku od fire,ali sam ga ja uspjela na vrijeme pogledati i to mi je drago.Film mi se svidio, i kako shape reče,nisam imala osjećaj da toliko traje vremenski.Glumica koja glumi Adele je jako dobro i s lakoćom uspjela izraziti sva ona nutarnja previranja kroz koje je prolazio njen lik.Film je preporuka za sve mlade cure,a i one malo starije koje se još traže,a istodobno je priča anatomija jedne strastvene ljubavi i veze.Uglavnom,vrlo sam zadovoljna.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ovo je jedini film koji sam ja iščekivala, iščekivala, iščekivala, češljala google redovno dok se nije pojavio i kad sam ustala, bila sam u smislu "hm, ok, to je znači to". Nisam se osjećala ni razočarano, samo nekako mirno. I onda tog dana, jedna scena u glavi, pa druga scena u glavi, pa opet, pa ovaj razgovor, pa onaj razgovor, pa ovaj lik, onaj, pa se vratim pa pogledam ovo ili ono, pa opet i tako dok ga ne izbrisaše.

Ovo mi je najdraža scena:

I ta djevojka, drugarica iz škole što igra, mi je najdraži lik. Inače su likovi upečatljivi.
Da, lik Eme mi je skoro svo vrijeme išao na nerve. Što sam ja očekivala da će mi se dopasti? Dobro odglumljeno u svakom slučaju.

Prepun je film detalja koji su priča sami za sebe utkana u njega. Kratak je u odnosu na to koliko svaki od njih daje predstavu. Djevojčica što uvijek sjedi sama naprimjer.
Scena dok pluta na vodi, naježila sam se, posmatrajući žurku sa Eminim društvom osjećala sam se toliko neprijatno kao da sam i sama tamo. Zanimljiva paralela sa ovom gore što sam postavila, a ima ih još npr. razgovor o zanimanju za jednom i drugom večerom; dečko u busu koji priča o muzici, Ema u baru, njen prijatelj na žurci.

Specifičan film. Nikad neki drugi nije tako djelovao na mene. Obično su mi dosadni i isti i ima par dragih. Za ovaj ne mogu reći ni da mi je drag, a opet...

-------------------------------------------------------------------------------------------
Posle gledanja ovog, mislim da ustvari trebam početi malo kopati po filmovima.
Rock Faerie

Re: La vie d'Adèle

Post by Rock Faerie »

Ne mozemo reci da li nam se film svidio ili nije jer govori o jednom zivotu. A zivot sam po sebi nije pozitivan ili negativan, zato mislim da je film vrijedan gledanja.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Pa način na koji se se govori o jednom životu može da se sviđa ili ne.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: La vie d'Adèle

Post by Bubble »

Pitala sam se koliko ce onaj link dugo prezivjeti...drago mi je da sam ga uspjela pogledati :)

Meni je film odlican...
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re:

Post by laura »

fireandice wrote: Da, lik Eme mi je skoro svo vrijeme išao na nerve.
Zbog čega?
fireandice wrote:Što sam ja očekivala da će mi se dopasti?
Pa Ema :hihi:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: La vie d'Adèle

Post by evaluna »

Bez obzira na onaj link, film je normalno na torrentu sa engleskim prijevodom. Ja sam ga tako pogledala.. .
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Za lik Eme sam očekivala da će mi se dopasti, gledala sam one isječke po internetu tražeći čitav film (e, ovo je jako pogrešno i neću više to da radim) i stekla neki utisak, drugačiji od onog kasnijeg, a film je i više nego dobar, jer kad si mene vidjela da pričam o nekom, još ovoliko? :cer:

Što mi je išla na nerve, kao lik mislim? Joj, znaš koliko me je podsjetila na možeš pretpostaviti koga?
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re:

Post by laura »

fireandice wrote:Joj, znaš koliko me je podsjetila na možeš pretpostaviti koga?
Ahaaaa :cekcek:
Meni je taj osmjeh i izraz lica naprosto prešarmantan :blindlove:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Mary_greece_34
vrtic
vrtic
Posts: 15
Joined: 04 Jan 2014, 23:46

Re: La vie d'Adèle

Post by Mary_greece_34 »

I recently saw the movie. Realistic sex scenes, Adele very sexy, Emma smart and experienced player (but not my taste :roll:) Adele's acting very very nice. The plot is not impressed at all. Usual story. But because I like cinephile movies I saw it agreeably! :)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: La vie d'Adèle

Post by honky »

Mary_greece_34 wrote: The plot is not impressed at all. Usual story.
Well, it's a coming-of-age/girl meets the world type of a film, hardly any surprises there. :cer:


Mary_greece_34 wrote: Adele very sexy, Adele's acting very very nice.
I agree, thought her acting was quite something, has a very expressive and somewhat raw quality about her.

That kid is going places. :)
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Jedno meni bitno razmišljanje na koje me je naveo ovaj film jeste ono o pitanju prevare. Ili "prevare"? I tačno kad sve saberem i oduzmem, sa sve svojim nekadašnjim idealima o ljubavi i monogamiji, pomislim da može slobodno da me vara. Ili "vara"? Nemam ništa protiv.
Rock Faerie

Re: La vie d'Adèle

Post by Rock Faerie »

Danas cu naruciti strip po kojem je napravljen film.
Citala sam malo o cemu se radi i jako su razlicite price.
U stripu Clem (Adele) umre. Nakon godina drogiranja i bolesti. Film sam za sad pogledala 6 puta, soundtrack mi je fantastican.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: La vie d'Adèle

Post by Instinct »

Pogledala sam ga danas. Ono što mi se najviše svidjelo u filmu su detalji i nevjerojatna kemija između njih dvije zbog koje mi je samoj bilo "neugodno" u nekim trenucima filma. Svidjeli su mi se i detalji koje je Fire spomenula, ona djeca u školi su preslatka,svako dijete na svoj način-baš puno različitih karaktera. Nakon dosta odgledanih lezbijskih filmova mogu reći da je ovo jedini film sa realističnim seksom između dvije žene. Kad kažem realističnim mislim na intenzitet zbog kojeg na tren pomisliš da ne glume zbog filma već kao da gledam dvije prave lezbijke kako to rade (nisam "guglala" da li je bilo koja od njih lezbijka u stvarnom životu). Sviđa mi se toplina i emocija koja se provlači kroz film kao i prikaz svih ljudskih slabosti kojih je stotinu. U svakom slučaju, lijep film. :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
tjejen
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 66
Joined: 21 Mar 2014, 20:29

Re: La vie d'Adèle

Post by tjejen »

Zaboga... onda sam ja jedina kojoj se film nije svidio :cer: i koja bi mogla nabrojiti bar 3 bolja lez filma :idiot:
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: La vie d'Adèle

Post by naturale blonde »

scene sex-a mi se nisu svidile
Post Reply