Ja

Ovdje se možete predstaviti, ostaviti svoj prvi post...
Post Reply
User avatar
mucica
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 09 Oct 2013, 11:39

Ja

Post by mucica »

Bok,

Već sam neko vrijeme ovdje i zapravo sam došla poradi jedne užasne situacije koja me snašla, no tada nisam bila dovoljno pri sebi da se predstavim ili pogledam po ostatku foruma. Stoga sad to djelomično želim ispraviti, iako još uvijek nisam sasvim prisebna, ali trudim se koliko mogu.

Inače sam rodom iz Zagreba, u drugoj polovici 20-ih, uglavnom sama i neshvaćena umjetnička duša koja je poprilično osakaćena, ali (barem trenutno) neporažena. Bavim se pisanjem i muzikom. Volim životinje. I tako.
Život je sranje.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Ja

Post by Lea »

bok, ti... :)

fino što si se predstavila. situacija u kojoj si se našla nije užasna. stvar je perspektive--- sagledaj je van sebe, objektivno, pa ćeš vidjeti da to nije ništa strašno. daj bože da sam u krivu, al uvjerena sam da ćeš na još takvih "prozaičnih" karaktera naić...

ajd sad, glavu gore, visoko, onako baš, i guraj naprijed... ima super tema na ovom forumu, uključi se... :)

lp
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Ja

Post by Aryanim »

:super: dobro nam dosla, opusti se i uzivaj... :daa:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Ja

Post by Arizona »

Dobrodosla :)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Ja

Post by laura »

Evo mucice sada i službeno dobrodošla i ostani. A ako nekad odeš sa foruma onda otiđi vesela i puna života ;)
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Ja

Post by dalloway »

:mah:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Ja

Post by renata »

ćao mučice :)
poslije ovih odurnih dana punih kiše-danas je osvanuo lijep dan :klap:
tako je i u životu :dadada: samo naprijed :zmig:
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Ja

Post by renata »

sorry zbog kvačice na "c",al dok pohvatam sve svoje gramatičke greške... :hihi:
:mah:
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Ja

Post by fit »

:mah:
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
mucica
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 09 Oct 2013, 11:39

Re: Ja

Post by mucica »

laura wrote:Evo mucice sada i službeno dobrodošla i ostani. A ako nekad odeš sa foruma onda otiđi vesela i puna života ;)
Eh. Ja bi da otiđem u onoj crnoj torbi sa dugačkim ciferšlusom. Dobro, takve su torbe na filmovima. U stvarnosti su svijetlijih boja zato da se lakše vidi dokaz ili nešto slično što može pasti van sa tijela. Ali nema veze.

Baš mi žao što nisam postala patolog.
Život je sranje.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Ja

Post by dalloway »

sviđa mi se tvoj optimizam :laugh:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Ja

Post by renata »

mucica wrote:
laura wrote:Evo mucice sada i službeno dobrodošla i ostani. A ako nekad odeš sa foruma onda otiđi vesela i puna života ;)
Eh. Ja bi da otiđem u onoj crnoj torbi sa dugačkim ciferšlusom. Dobro, takve su torbe na filmovima. U stvarnosti su svijetlijih boja zato da se lakše vidi dokaz ili nešto slično što može pasti van sa tijela. Ali nema veze.

Baš mi žao što nisam postala patolog.
gle,mucice-teške i crne misli znaju biti jako opasne,i to toliko da čovjek izgubi kontrolu
nad njima-pa što je toliki problem da odeš sa nekim popričati o tome.
poznam dosta studenata koji su išli na grupne razgovore o tome i bili jedni drugima podrška,
ma nije to neki bed-danas super funkcioniraju i pozavršavali su fakultete :daa:
treba samo malo skupiti hrabrosti i napraviti prvi korak. :dadada:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Ja

Post by Lea »

par praktičnih savjeta:

1. privatna psihoterapija košta
2. ukoliko bi otišla kliničkom psihologu, preko zdravstvenog osiguranja, našla bi ga na odjelu psihijatrije, di bi te možda traumatizirala činjenica razno - raznih likova koji tamo dolaze, ili leže na odjelu (nema svatko "želudac" za takve stvari)
3. ukoliko bi otišla psihijatru - pripisao bi ti antidepresive i anksiolitike, i ne bi bog zna kako pomogao
4. jednom kad bi ušla u taj krug, nikad ne bi iz njega izašla, i bila bi pogodno tlo za raznorazne manipulacije (vrlo vjerojatno)
5. e sad - pronaći psihologa unutar nekakve udruge (pri tom ne mislim na lgbt udruge, nego ove ostale), ok, to može biti rješenje...

pitanje je, osjećaš li ti mucice da ti je potrebna stručna pomoć?
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Ja

Post by laura »

Lea wrote: 3. ukoliko bi otišla psihijatru - pripisao bi ti antidepresive i anksiolitike, i ne bi bog zna kako pomogao
4. jednom kad bi ušla u taj krug, nikad ne bi iz njega izašla, i bila bi pogodno tlo za raznorazne manipulacije (vrlo vjerojatno)
Pa ne mora nužno biti. Znam osobno dvije osobe koje su išle psihijatru ( ne privatno ), prošle terapiju i super su, jako im je pomoglo, sada funkcioniraju sasvim normalno. Ja prije mislim da bilo kakva vrsta terapije pomaže samo osobama koje su spremne da je prihvate, i koje poklone povjerenje osobi koja im pomaže.
Lea wrote: pitanje je, osjećaš li ti mucice da ti je potrebna stručna pomoć?
Ovo je dobro pitanje
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Ja

Post by nasta »

Zvanicno da ti i ja pozelim dobrodoslicu :yeah:
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Ja

Post by whisper »

:mah:
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Ja

Post by hellen_stewart »

Dobrodosla i ostani s nama :dadada:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
mucica
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 09 Oct 2013, 11:39

Re: Ja

Post by mucica »

Lea wrote:par praktičnih savjeta:

1. privatna psihoterapija košta
2. ukoliko bi otišla kliničkom psihologu, preko zdravstvenog osiguranja, našla bi ga na odjelu psihijatrije, di bi te možda traumatizirala činjenica razno - raznih likova koji tamo dolaze, ili leže na odjelu (nema svatko "želudac" za takve stvari)
3. ukoliko bi otišla psihijatru - pripisao bi ti antidepresive i anksiolitike, i ne bi bog zna kako pomogao
4. jednom kad bi ušla u taj krug, nikad ne bi iz njega izašla, i bila bi pogodno tlo za raznorazne manipulacije (vrlo vjerojatno)
5. e sad - pronaći psihologa unutar nekakve udruge (pri tom ne mislim na lgbt udruge, nego ove ostale), ok, to može biti rješenje...

pitanje je, osjećaš li ti mucice da ti je potrebna stručna pomoć?
Osjećam da mi je potrebna ljubav.
Život je sranje.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Ja

Post by Lea »

ajd još jedno pitanje - jel ti voliš sama sebe, al iskreno? jel voliš sebe van ljudi oko tebe i njihovog osjećaja za tebe?
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Ja

Post by renata »

tako je,laura-ne mora se plaćati :ne:

u Klajićevoj 12 Zagreb 01 4600 111
se nalazi centar za psihološku pomoć i podršku mladima do 25 god.

također,postoji društvo za psihološku pomoć na nacionalnoj razini(besplatna stručna pomoć)
http://www.dpp.hr" onclick="window.open(this.href);return false;
http;//www.dpp.hr
o1 2336 765

svi podaci su na internetu
User avatar
mucica
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 69
Joined: 09 Oct 2013, 11:39

Re: Ja

Post by mucica »

Lea wrote:ajd još jedno pitanje - jel ti voliš sama sebe, al iskreno? jel voliš sebe van ljudi oko tebe i njihovog osjećaja za tebe?
Da.
Život je sranje.
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: Ja

Post by Mrs Dalloway »

Zdravo :mah:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Ja

Post by Lea »

mucica wrote:
Lea wrote:ajd još jedno pitanje - jel ti voliš sama sebe, al iskreno? jel voliš sebe van ljudi oko tebe i njihovog osjećaja za tebe?
Da.
ljubav kao takva dolazi ukoliko njome zračiš... i zbilja nije laž niti floskula, ona, da je za istinsku ljubav, tj. osjećaj istinske ljubavi najprije potrebno zavoljet sebe, al uistinu...

ne dopusti da te stvari zarobe, mucice, pa niti čak osjećaji...

jbg, nekad se moramo pomiriti s činjenicama, ma koliko teško bilo...

moraš si dopustiti puštanje, tj. otpuštanje emocija...

ta cura, koja ti je toliko okupirala um je vjerojatno krenula dalje, bez tebe... i vjerojatno je da je nije pretjerano briga za tobom, ni šta osjećaš...

gle, ponekad je osjećaj samopoštovanja važniji i veći od osjećaja ljubavi prema nekome tko nas ne zaslužuje...

ajde lipo, uključi se u druge teme... ima raznih... makni se od ovih topica... to će biti možda prvi korak naprijed...

rekla si da pišeš i stvaraš muziku, tj. baviš se glazbom... pa evo, ima jedan sjajan topic u dnevnom boravku ("što stvarate")... :)

eto, odatle možeš početi, recimo... :)

kako bi moja sestra rekla: kraljice moja, živila ti meni... :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
anansa
penzionerka
penzionerka
Posts: 2138
Joined: 24 Sep 2012, 22:23

Re: Ja

Post by anansa »

:yeah:
ja ne svijetlim,ja sijevam
Post Reply