"Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Koju ste školu završile ili još idete u školu, faks. Da li planirate upisat kakav tečaj? Iskustva i dogodovštine iz školskih klupa za sve uzraste...
Post Reply
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

"Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by fireandice »

Kako sam samo mrzila ovu izreku. Joooj...

Nego, kako je vama bilo u školi? Koliko ste voljele ići, družiti se, učestvovati na nastavi? Kako ste se slagale sa drugim đacima, učiteljima, nastavnicima? Šta vam se najviše dopadalo, šta ste mrzile? Najdraži i najmrži predmet, nastavnik? Drugovi/drugarice iz klupe? Dogodovštine, izleti, ljetovanja sa školom?
I tako svašta nešto o ovom najljepšem dobu... Ako neko želi podijeliti, izvol'te :tadam:
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by laura »

Dje me nadjeeeee :oops: ,
ne mogu ni ja sada o tome, kasno je za frustracije, ali dobra tema :sretna:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by fireandice »

Da ne bi bio nejasan laurin odgovor, u uvodnom postu je pisalo da ću sutra prosipati frustracije, jer mi se prispavalo, ali sam u međuvremenu obrisala. Izvini :)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by laura »

Don't worry :madaj: , nastavak sutra :galeb:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by Instinct »

Pa zapravo voljela sam ići samo na one predmete koje sam voljela. A to su bili likovni i fizika :cer:
Uvijek sam imala dobre ocjene jer sam bila željna znanja a jedino sam iz kemije konstantno imala 1 i 2. :instinct:
Bila sam totalni "tudum" za taj predmet..
Profesori su me prilično voljeli pa je ostatak razreda često bio ljubomoran na mene ali nisam to uopće uzimala u obzir. :djurdja:
Nisam markirala jer se nikada nismo uspjeli složno dogovoriti da SVI markiramo a ja sam već tad imala neke svoje principe.
Kada sad vratim film unatrag nisam sigurna da bih se poželjela vratiti ali ne mogu ni reći da mi je bilo loše i dosadno. :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by laura »

Prvi dan u prvom razredu napravila sam gresku koju sam kasnije naravno konstantno ponavljala. Uciteljica me stavila u prvu klupu sa kcerkom jedne druge uciteljice koja je bila dakle omiljena samim tim tko joj je mama, pa mi je ta omiljena otela udzbenik, otvorila i jako posarala penkalom :histery: , a ja od pustog razmisljanja da li da njoj vratim istom mjerom ili kazem drugarici uciteljici naravno nisam napravila nista :pomak: .

Nisam voljela skolu, zapravo jos od vrtica. Neznam koji je razlog, ali nisam. Pa voljela sam neke stvari, tj neke predmete.
U prvim razredima voljela sam glazbeni i likovni jer sam bila mali talentic za to :dadada: , a kasnije sam zavoljela hrvatski i biologiju. Ins, ni ja nisam voljela kemiju :nene:
Bila sam jako lijena i nisam voljela uciti ni citati sta trebam, a npr knjige koje nisu lektira mi uopce nisu bile problem :roll: . Dakle, nisam ucila skoro nista, a neko vrijeme cak nisam pisala ni domaci od lijenosti pa sam dobila ukor :sridise: . Ponekad bi me uhvatile faze odgovornosti i onda bih nabacila jos koju peticu i prosla odlicnim :daa: .
I mene su nastavnici voljeli jer sam bila mirna tiha,pa im nisam ometala nastavu, a sta ja imam od toga? :ljutimse:

U srednjoj sam picavala, pa makar tek sminke radi :roll: , uredno smo biljezili koliko imamo neopravdanih da ne predjemo kvotu i magla na krafne u Bobisa pa nakon toga negdje na cigareticu :hihi: .
Toliko za sada, mozda se jos neceg sjetim kada netko drugi napise nesto, davno je to bilo uf :vala:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by djurdja »

bila sam odlican đak, ali da sam voljela školu nisam. mrzila sam ju.ne zbog učenja nego zbog toga sto sam bila uzasno povućeno dijete i nisam se lako uklapala u društva. to me frustriralo. u kasnijim razredima sam se počela opuštati, ali u globalu cijela osnovna škola i prva dva razreda srednje su mi bila prilično traumaticna u tom tonu, tek u trecem srednje sam izašla iz ljušture i opustila se i raspustila :cer:
sto se tice profesora voljeli su i mene iz istog razloga kao i lauru, pa i oni za koje sam mislila da me mrze a u stvari su u meni vidjeli potencijale kojih ja nisam bila svjesna. no da rezimiram ... ebeš školu i tu fintu foru - od koljevke pa do groba najljepše je đačko doba... aha, je drek :ljutimse:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by hellen_stewart »

Od kolijevke pa do groba najljepsa je kolijevka :hihi:

Nisam voljela skolu,bilo mi je glupo uciti neke predmete.Vec u prvom osnovne sam mrzila onu glupavu prirodu i drustvo.Kasnije sam mrzila istoriju,geografiju i matematiku.U srednjoj skoli sam voljela srpsko-hrvtaski jezik i profu koja mi je predavala,u nju sam bila ludo zaljubljena tako da je imala utjecaj na moje ucenje tokom cijele srednje skole.(Danas smo najbolje prijateljice :hihi: ).Ali vecina profa me simpatisala zbog moje zivahnosti, aktivnosti u dramskoj sekciji i imitiranja profesora.Danas kad je proslo toliko godina,profesori koji su mi predavali i koji mi dolaze na posao svi me se sjecaju,tako mi je neki dan profa iz hemije rekla da se od cijele moje generacije sjeca samo mene i kao kroz maglu jos dvoje ucenika :hihi: Na faksu je bilo drugacije ali je to bilo neko drugo vrijeme, pa mi je to proslo bez nekih bitnijih sjecanja :)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by ow »

hellen_stewart wrote:Od kolijevke pa do groba najljepsa je kolijevka :hihi:
i ja sam bila mirno dijete dok nas diska nije otkrila kako pusimo iza skole.

Imala dvije uciteljice (obje stanovale u mojoj zgradi a kasnije mi jedna od njih predavala hrvatski a druga povijest) i cinkale me staroj svaki put kad bih napravila neko njesra.....

U srednjoj sam prva zenska koja je dosla u hlacama u skolu (super rifle :daa: ) a u trecem sam dobila ukor pred iskljucenje drugi dan od pocetka godine. To mi je traumaticno iskustvo jer sam cijele godine morala biti mirna ko bubica da me ne siknu van.

Zaljubljivala se u osnovnoj u nastavnicu biologije i muzicarku a u srednjoj u profesoricu hrvatskog al me nije dovoljno motivirala da citam lektiru. (citala Henri Milera :dadada: )
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Rock Faerie

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by Rock Faerie »

Bila sam užasna u školi u svakom smislu, nisam podnosila ništa što mi se nametalo. Neki dan sam išla po sestru u školu i najgore od svega svi me se profesori sjećaju nakon više od 10 godina -.-
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by fireandice »

Ja sam se generalno ubijala od dosade.

Ono što me je najviše frustriralo je to što je skoro sve što može učiniti nastavu zanimljivom nedostupno đacima.

Naprimjer, na muzičkom diktira biografije kompozitora, mi pišemo, gramofon postoji, ploče postoje, ali ona neće da pusti kompoziciju. Jeste jednom – Vltava. Sav višak vremena je trošila na neko svoje glupiranje pokušavajući da bude jako cool i ekscentrična, a bila je samo dosadna.
Voljela sam prirodne predmete, ali džaba mi. Hemija – kakve epruvete, kakvi reagensi, ona sjedi za knjigom i drži čas izigravajući voditeljku. Biologija uglavnom suvoparna priča.
Jednom sam ušla u prostoriju koja je bila pridodata kabinetu i ostala zapanjena mnoštvom raznoraznog pribora za učenje – mikroskopi, epruvete, pipete, gomila mapa iz anatomije, botanike, modeli organa... Nema čega sve tu nije bilo. Skuplja prašinu. Bila sam ogorčena.

I redovno tako u raznoraznim varijantama.

Voljela sam matematiku, jer mi je rješavanje zadataka bilo jedini bijeg od te opšte čamotinje, al’ grozno je kad taj predmet predaje monstrum koji je konstantno u stanju agitacije - baca lenjire, stolice i urliče. Zato sam mu svakom prilikom proletila ulicom na sankama ili skijama, jer je bilo opštepoznato među đacima da doživljava nervni slom kad to neko učini.

Na sreću sam u gimnaziji imala profesora koji je vrijedan svakog poštovanja, tako da su mi časovi matematike i fizike bili melem za dušu.

Sve ostalo je bilo ubitačno dosadno. Ubitačno. Sjedi, cupkaj, čekaj zvono, slušaj neko mrmljanje, sjedi, cupkaj, čekaj zvono, slušaj neko mrmljanje, sjedi, cupkaj, čekaj zvono... Iz dana u dan. Mislila sam da se to mučenje nikad neće završiti. Ma pretvorila sam se u nervozu na nogama.

Ja zaista mislim da djeci koja izrazito ne žele ići u školu to treba i dozvoliti, uz periodično testiranje znanja. Mrzim školu.
User avatar
InternalizedSickness
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 91
Joined: 21 Nov 2011, 11:55

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by InternalizedSickness »

Bila sam odličan đak i u osnovnoj i u srednjoj školi, pri čemu mi je osnovna bila pomalo traumatična zbog stalne dosade i izoliranosti od ostale djece (druženje s njima mi je za živce bilo gore od samoće), a srednja užasna zbog profesora i stalnog stresa. Uvijek sam pri tome bila jako povučena, jednostavno nisam imala interes za druženje s drugima, pa sam se i navikla na to. Na faksu je naspram toga sad super, iako mi i dalje idu na živce stalne obaveze (Bologna je valjda najgora stvar koja se ikad dogodila fakultetima u RH).
Die ganze Straße riecht nach Blut, doch es ist nichts geschehen.
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by la pittura »

solidan djak. problematicna u pubertetu. nikad mi skola nije bila mrska, dobro sam se zabavljala mada generalno mislim da se tamo ipak dosta prodangubi na nastavi. to bi trebalo prebaciti u prirodu. prirodna obuka :) .
bez stresa, bez straha, valjda samouvjerena od malena ;) . doma razumijevanje za sve pa i za nestasluke.
ne bih se vratila, dosta za jedan zivot. mozda jos jedan fax, samo da idem na brucosko vece :hihi:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by Lea »

pa... u osnovnoj školi mi je skoro sve bilo mrsko... prvi sam dan već pobjegla doma... to sam doduše napravila i prvog dana srednje kao i prvog dana faksa. e sad... moji najdraži predmeti u oš su bili engleski i biologija, te recitatorska grupa--- da njih nije bilo, odlepršala bih davno iz te institucije. nadalje, u srednjoj sam se uvelike posvetila svojoj velikoj ljubavi, književnosti... manje više, vrijeme sam provodila sa svojom knjižničarkom (dan danas smo veliki prijatelji), kao i u novinarskoj grupi. na faksu je bilo malko drukčije... s obzirom na njegovu prirodu, ispočetka se nisam osjećala najugodnije, poslije, kad sam se baš onako opustila je bilo presuper... tu sam voljela baš sve... to je bio najbolji period mog školovanja... pisala sam za časopis, družila se s kolegama, stekla dobre prijatelje... tako da eto... bilo je tu svega.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
kroki_kroket
penzionerka
penzionerka
Posts: 1384
Joined: 09 Jul 2012, 01:06
Location: Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb/Vž

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by kroki_kroket »

fireandice wrote:Kako sam samo mrzila ovu izreku. Joooj...

Nego, kako je vama bilo u školi? Koliko ste voljele ići, družiti se, učestvovati na nastavi? Kako ste se slagale sa drugim đacima, učiteljima, nastavnicima? Šta vam se najviše dopadalo, šta ste mrzile? Najdraži i najmrži predmet, nastavnik? Drugovi/drugarice iz klupe? Dogodovštine, izleti, ljetovanja sa školom?
I tako svašta nešto o ovom najljepšem dobu... Ako neko želi podijeliti, izvol'te :tadam:
nije se bilo teško ustat za odlazak u školu.. najbitnije od svega je bilo društvo koje me svaki dan dočekalo tamo.. nije bilo potrebe za ikakvim dogovorima gdje kada i kako se nać, već smo jednostavno znali da se poslije nastave ide nekamo :roll:

najdraži predmet bio i ostao - geografija :love: kako izgleda ja ću se udat za nju. u biti već smo zaručene :zaljub:

što se tiče profesora, nitko mi nije ostao u nekom lošem sjećanju, od svakog se moglo ponešto i naučit, no ipak mi se u pamćenje urezala profa iz geografije u srednjoj koja me izrazito motivirala.. hvala joj na svemu :) .. te stara profa iz hrvatskog koja je nosila jedan odjevni komplet čitav mjesec te "mirisala" na kat iznad :puke: .. za nju se pričalo da je godinama pisala pisma i slala ih svojoj curi koja je živjela u drugom gradu... pa mi je i zbog toga ostala u sjećanju :cer:

pošto se ne prilagođavam ljudima nisam se slagala sa mnogima iz mog katastrofalnog razreda al našla se nekolicina prijatelja sa kojima sam i danas u dobrim odnosima :)

izleti su definitivno bili najzabavniji dijelovi :cer:

a kaj se tiče zgoda... hm,da :cer:
inače nisam koristila šalabahtere, al' iz latinskog jednostavno nisam ne mogla koristit.. i tako ja lijepo prepišem sve (bile su u pitanju sve one žive i nežive deklinacije) uvjerena da je sve točno i da ću dobiti peticu samo tak :cer: .. i nisam imala više kaj za radit.. i ne znam koji mi je vrag bio al sam išla provjeravat već ono riješeno... i tako širim ja noge da vidim šalabahter na stolici kad me profa uhvati, uzme test, prekriži ga i napiše: 1 :stid: :cer:

a samo sam išla provjerit dal mi je sve točno, mislim.. :mislim: to mi je bilo zadnji put da sam koristila šalabahter :vidbu: :stara:
You only live once? False. You live everyday. You only die once.
User avatar
Linda
penzionerka
penzionerka
Posts: 5467
Joined: 04 Jul 2010, 21:05

Re: "Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba"

Post by Linda »

školu sam voljela :dadada:

i sve predmete :dadada: najviše engleski :love:

jedno vrijeme sam bila sva u biologiji i kemiji, zanimala me biokemija pa sam proučavala svašta nešto :vrtiprst:

bila sam pristojna na satu ali tvrdoglava, bez pardona bi ispravila profesore :roll:

uglavnom nije mi bio problem učiti, samo još da nemam potrebu da naučim to tako detaljno :cer:
And I can't be running back and fourth forever between grief and high delight.
Post Reply