Homoseksualnost naspram vjeri

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by micka »

nit misljenja nit sukoba a niti samopreispitivanja nemam vezanih za ovo pitanje. ne razmisljam o toliko banalnim pitanjima. mislim cemu?? tu sam di jesam, zivim. nitko mi ne moze reci gdje je svemir tako da niti znam sto je navodno ok a sto ne. zato laganini jedrim i uzivam :bbgb:
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by lira.folira »

Dodir_Svile wrote:jel se ti ulizujes Lei? :pd:
Hahaha, ma ni blizu...

Jes da kasnim s odgovorom mjesec dana, ali bolje ikad nego nikad :lol:
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by milenanik3 »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:Često se susrećem s duplim i skeptičnim pogledima kad se izjasnim o svojoj homoseksualnosti, ponajviše zbog moje vjere u Boga, šta je suludo i smiješno... Jer što bi to trebalo značiti, da ako sam lezbijka ne bi trebala imati osjećaj za neku višu dimenziju nego bi sve trebala promatrati čisto materijalno??? Ne pričam samo o duhovnoj dimenziji ovdje jer ima ljudi koji se izjašnjavaju duhovnima, a da pri tom nisu vjernici... Riječ je o spiritualnom, najčešće u tom slučaju...
Pričam o dimenziji vjere, pouzdanja u Boga, a koja je onda povezana s duhovnim, koje se odražava na našu nutrinu i naš život...
problem nije biti homoseksualan i duhovan ili "imati osjecaj za visu dimenziju". problem je biti homoseksualan i katolik. jer koliko malo samopostovanja mozes imati ako svojevoljno ulazis u organizaciju koja tvoje ponasanje smatra grijehom i koja te odbacuje? jedino bih kuzila da budes katolik pa radis na tome da crkva promijeni svoje stavove o homoseksualnosti. ali biti homoseksualac i katolik ne samo da je licemjerno (jer ne vjerujem da se iko od gay katolika ne pretvara da je str8 dok su u i ispred crkve) nego i jadno.






Ja sam osoba koja ćitav svoj život voli žene..Dakle,lezbijka "outana" u sedamdesetima.Moj otac je bio pravoslavni prota dugi
niz godina u Zagrebu.Odrasla sam "u vjeri".Zbog svog "outiranja"odrekla me se vlastita obitelj./čitaj.nisam imala prava nasljedstva i sl./Godinama nisam razmišljala o vjeri odnosno vjerovala sam u samu sebe.
Sa godinama,razmoraznim iskustvima i situacijama mijenjamo se..mijenjaju se i naši priorieti i razmišljanja..
U jednom trenutku,upoznala sam ženu svoga života..zaljubila..zasnovala život sa njom..
Tada sam postala vjernica u punom smislu te riječi..zahvaljivala sam Nebu što mi je dao radost,smisao života,cilj..Što sam
spoznala koliki je to dar i koliko me Bog ljubio da mi je darovao ta iskustva..
Kada sam prvi puta dotaknula pogledom ženu,kada sam osjetila njezin dodir na svome tijelu,kada su dva tijela bila spojena u jednu želju,jedno tijelo..Orgazam je bio za mene otvaranje nove dimenzije..nešto u čemu sam ja u tome i po tome trenutku
postala žena.
U takvim trenucima zavolite sve ljude a žene su ppojam..Od tada za mene se Žena piše velikim slovom..Ja ih volim već po samoj konotaciji te riječi..
Ona je vjernica..pripada katoličkoj vjeroispovijesti..s time da je njezin Bog Onaj koji pripada svima nama znale mi to ili ne..
Radi nje sam proućavala katolicizam..bila prihvaćena od katoličke crkve..odlazila sam u katoličke crkve..To je moj dar njoj..
Naravno da sam svoj katolicizam obojila ljubavlju..ne želim i nemam prava pričati o instituciji Crkve kao takve..
Osobno vjerijem da sve što se instutionacionalizira ima pečat čovjeka a ne Boga..
Ja Boga gledam kao Onoga koji jest Ljubav..Onoga koji nas bezuvjetno ljubi..svakoga od nas,svaku od nas..ma što se mi
izjašnjavale..
Nikada nebi ni došla do Ljubavi da nisam uvijek bila otvorena Dobru..
Polazim od toga da smo sve sestre ovdje već po tom i takvom Ocu..i da je moj dio koji moram odraditi ako tako smijem reći
LJUBITI i vjerovati u Ljubav.To jesam,to me pokreće,tome se nadam. :daa:
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Afrodita »

ljubim,volim,poštujem moralne vrijednosti,nikom ne želim zlo,svakim danom pokušavam bit što bolja i plemenitija osoba-Žena...
šta me briga šta će crkva reć,meni je najvažnije da Onaj gore vidi sve...i moja duša je mirna i spokojna...
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by milenanik3 »

Afrodita wrote:ljubim,volim,poštujem moralne vrijednosti,nikom ne želim zlo,svakim danom pokušavam bit što bolja i plemenitija osoba-Žena...
šta me briga šta će crkva reć,meni je najvažnije da Onaj gore vidi sve...i moja duša je mirna i spokojna...

Apsolutno se slažem s Tobom..
Drago mi je../sada mogu popiti onaj Tvoj napitak po drugi put/ ;)
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Afrodita »

Milena,Afroditica malo kemijala i smućkala jedan još bolji ;)
dam ti da probaš pa ako ti se svidi,navali :lol:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Homoseksualnost naspram vjeri

Post by Lea »

Lea25 wrote:
Dodir_Svile wrote:ali biti homoseksualac i katolik ne samo da je licemjerno (jer ne vjerujem da se iko od gay katolika ne pretvara da je str8 dok su u i ispred crkve) nego i jadno.
ne izjašnjavam se katolikom, al po sakramentalnoj dimenziji pripadam Katoličkoj Crkvi.
Katolicizam ima svojih mana i pogrešaka, al na kraju krajeva, nije ništa drugačiji od bilo koje institucionalizirane religije.
Neka ima malo "bolja", neka malo "gora" pravila i to je sve.
Utjecati na svijest KC- generalno je djelomično moguće, jer će uvijek biti onih koji će "prihvatiti" sugestije i biti otvoreni različitome, i onih koji neće...
Nije stvar katolicizma stvar je osobnosti i karaktera.
Ne smatram licemjernim ljude koji idu u Crkvu i izjašnjavaju se katolicima, usto i homoseksualcima, jer tko sam ja da sudim nekome.
Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:jer tko sam ja da sudim nekome.
tipicno nemanje karaktera.
Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:mogu (...) prosuđivat nečije čine, ali suditi nekome, to ne.
nije li to isto?
Lea25 wrote:prosuđivat znači preispitivat, propitkivat, primjer: zašto, kako, na koji način, zbog čega... suditi znači deklarativno proglasiti nečije čine nevaljanima, licemjernima, kukavičkima, jadnima...
Eto. Kad se citira, nek se lijepo sve citira :kava:

Neki su znali jako lijepo raspravljati :kava:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply