DODIR I ISLAM-vjera u Allaha

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

DODIR I ISLAM-vjera u Allaha

Post by hellen_stewart »

Dugo sma razmišljala da li da otvorim ovu temu ali evo pomalo iznadjena cinjenicom da Dodir zaista želi preći na Islam ovo ću i učiniti.
Dugo smo razgovarale o vjeri,Bogu...rekla je da je ateista i da ne vjeruje u Boga sto smo mogli i vidjeti iz njenih postova...Ali nakon sto je saznala neke stvari o Islamu rekla mi je da zeli prihvatiti tu religiju i biti Allahov rob.Mislila sma da se zeza,još uvijek pomalo sumnjam iako me izennadila činjenicom koliko toga zapravo zna o toj religiji...Da čujem vaše mišljenje o tome?Meni je drago da zeli vjerovati u Boga jer covjek bez vjere ne znam....Nadam se da ce je dragi Allah izvesti na pravi put :!:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Islam i krscanstvo su po principu slicna stvar , i uređenjem i vjerom uz naravno nekakve razlike koje ih cine drugacijim religijama
Ali sve se zapravo svodi na to da se mase zavode i kontroliraju :| , sta je zalosno :(

Inace meni se cini da je ovo jedna od onih neozbiljnijih tema koje mogu otic na ozbiljne vode a onda opet na chat pa opet na ozbiljne vode :mrgreen:

Naravno za vjeru netreba nikakva personifikacija boga ili neke druge velike osobe koja je vođa nas ovcica na zemlji :wink:
To je jednostavno ljudska zelja za hijerarhijom unutar paranormalnog i nedodirljivog , tipicno ljudski :cool:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir je jedna jako duboka, pametna osoba i ima duhovnu crtu u svom karakteru... Treba li joj religija da bi materijalizirala vjeru, mislim da ne.
I sorry Hellen, ali iz Dodirovih postova ne izvire ateist nego čovjek koji traži odgovor, a ne uspjeva ga dobiti jer uvijek nanovo čuje samo iste isprane fraze, koje su ili nedovoljno uvjerljive ili jednostavno besmislene, ili s druge strane čuje nekakvo osobno iskustvo Boga od strane nekoga tko je uvjeren u taj svoj doživljaj koji ga intenzivno okupira i možda je to potakne i fascinira na neki način, ali opet to nije to, jer ni taj ne zna odgovor na sva važna pitanja koja se postavljaju kao izazov...
A znanstvenika u Dodirovoj osobi to ne zadovoljava... Ukoliko se ona pronašla u Islamu, meni je jako drago jer znam da nije nešto kad zatucani vjernik postane fanatik, ali kad agnostik (kao Dodir, npr.), postane vjernik, onda mi je to wow, iz razloga što toj religiji, a onda i vjeri neće pristupiti na način, sveži mi oči i vodi me, pričaj mi priču i padam na koljena, nego da će se jednim prekrasnim pristupom, otvorenog srca i bistrog razuma- umnog čovjeka prije svega, ponijeti prema tome u što vjeruje i da će biti dosljednija od mnogih koji su po tradiciji vjernici...
Iako kažem, Dodir je po mom mišljenju religija za sebe, tako da ono...
I nije tip od forme dok mnogi vjernici danas, ili barem pripadnici neke religije, to jesu... Ona je prekrasna, beskompromisna osoba koju ne vezuje nikakva konvencija ni pisani zakon... Ona jednako dobro ide razumom i srcem i ima čistu dušu i nepatvoren karakter, a kako bilo to je uvijek ono božansko u čovjeku bio on ili ne vjernik, pripadao ili ne nekoj religiji...
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

a evo čekam da se ona oglasi, a koze nema pa nema,ja sam mislila da je ona beznadežan slučaj ali sad mislim da ipak ima nade i za nju :hihi:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Post by dalloway »

za svakog postoji nada..čak i za dodir..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

esselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu, braćo i sestre!
nisam se mislila javljati ovdje, jer nisam ja ni otvorila temu, ali kad je to vec hellen napravila onda da bar nesto napisem...
ne mogu reci da sam "presla" na islam, jer mi je to malo smijesno, s obzirom da nisam imala s cega preci, jer do sad nisam pripadala nijednoj religiji. ali kako uvijek volim sve istrazivati, isla sam na razne muslimanske sajtove (najvise bosnjaci.net) i moram reci da sam odusevljena tom (cesto pogresno shvacenom) predivnom, modernom i naprednom religijom. sljedece sto sam napravila je kupila Kur'an i pocela ga citati, odusevila se predanjima Poslanika Muhammeda a. s. te pocela u praksi primjenjivati Islam (klanjam sabah, podne, ikindiju, akšam i jacija namaz; malo je tesko dok sam na faxu, ali ako ne stignem onda navecer nadoknadim).
jos uvijek saznajem o svemu, ali uz vjeru u Svemogućeg i Milosrdnog Allaha Dž. Š., koji će mi inšalah dati snagu i mudrost, nadam se da ću postati muslimanka cijelim svojim bićem, da ću Ga vjerno pratiti na Njegovom putu i da ću živjeti po Njegovoj volji i šerijatskom zakonu.
neka vam Allah podari milost i znanje da se prosvijetlite i otkrijete jedini pravi Put.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

ovo me podsjeca na shell iz bad girls
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
butterfly
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 81
Joined: 16 Jul 2004, 16:28
Location: Zenica

Post by butterfly »

wow dodiru cestitam ti!!
znas da ja imam puno knjiga pa sta bude trebalo pitaj...a vidim da stignesh na sve molitve..to je bas super.. :cool:
pricamo kad se vidimo :wink: nesto vise o ovome!!!
Your mouth waters
stretched out on my bed
your fingers are trembling
and your heart is heavy and red
and your head is bent back
and your back is arched
my hand is under there
holding you up...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Dodir_Svile wrote:esselamu alejkum ve rahmetulah ve berekatuhu, braćo i sestre!


. sljedece sto sam napravila je kupila Kur'an i pocela ga citati, odusevila se predanjima Poslanika Muhammeda a. s. te pocela u praksi primjenjivati Islam (klanjam sabah, podne, ikindiju, akšam i jacija namaz; malo je tesko dok sam na faxu, ali ako ne stignem onda navecer nadoknadim).


.
Od sabaha do jacije? :shock:
Nisam znala da znaš čitati Kur'an,svaka čast.Khm,a jel'čitaš prijevod ili baš na arapskom?I kako stigneš toliko klanjanja nadoknaditi navečer? :shock:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

e, meni dosadio islam, sad sam budista :luxh: :mrgreen:
al hvala na podrsci, anyway :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Dodir_Svile wrote:e, meni dosadio islam, sad sam budista :luxh: :mrgreen:
al hvala na podrsci, anyway :mrgreen:
Naravno,provokatorica bila i ostala :mrgreen:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

nisam ja, hellen je sve smislila :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

hahaha super

jesam lijepo rekla da me sve to podsjeca na shell

znaci sad smo na onom - sve je patnja
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

je, pogotovo to sto mi se spava a htjela bih ostati budna :(
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

nema spavanja ako zelis biti "probudjena" iliti buddha :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

de, allaha ti polako, vidis da sam tek presla na budizam :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

aha, prvo meditacija i te spike hmm

ajd meditiraj malo, zaspat ces odmah, garantiram ti :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Sta ide nakon budizma ? o:D
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Post by Logan »

komunizam kao substitut svih dogmatskih pristupa hipnozi sirokih narodnih masa??? u svim svojim varijantama! :mrgreen:
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

zujalica wrote:Nisam znala da znaš čitati Kur'an,svaka čast.Khm,a jel'čitaš prijevod ili baš na arapskom?I kako stigneš toliko klanjanja nadoknaditi navečer? :shock:
hahahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nisam vidjela ove zujine bisere ranije
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

Logan wrote:komunizam kao substitut svih dogmatskih pristupa hipnozi sirokih narodnih masa??? u svim svojim varijantama! :mrgreen:
super :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

nadam se da necu doci do katoličanstva :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Post by Logan »

Dodir_Svile wrote:nadam se da necu doci do katoličanstva :pd:
a ne ne...bez toga ne moze....svi putevi vode u Rim!!! ...onda na reformaciju pa do scientologije po mogucstvu! lol
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

joj, pa da! scijentologija mi nije ni pala na pamet :ogle: :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

..i tako nam se ugasi duhovna rasprava do nekih drugih dana i vjera i cuge...
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
Post Reply