cega je simbol bog?

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

cega je simbol bog?

Post by Dodir_Svile »

znam da je ovo malo pogresan forum jer vecina cura (bar koliko sam skontala) nije bas nesto vjerski nastrojena, ali...palo mi na pamet...cega je simbol bog? :ogle:
jer vecina vjernika kaze da je bog simbol ljubavi. mene zanima po cemu su oni to uspjeli zakljuciti jer meni to uopce ne djeluje tako.

znaci, cega je za vas bog simbol?
meni je bog simbol sadiste sa manjkom samopouzdanja.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Personalizacija sile stvaranja , paranormalnih pojava koje ne razumijemo , simbol nekakvog neistrazenog velikog praska i nesto tajanstveno sto postoji da nebi svaka stvar na svijetu bila objasnjena , to je kao nekakav odgovor na stvari bez odgovora :cool:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

..ja znam da nist neznam...
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

simbol nade... vjera je ono šta nas uvjerava da nakon smrti ipak bude nešto, i da život ima smisla... nema veze sa religioznošću, jednostavno moramo vjerovat u nešto, bilo što.. misao da je sve velika slučajnost i da će nakon smrti biti samo ništavilo je nepojmljiva ljudskom biću...
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Post by fit »

a zasto moramo vjerovati? zar mi bude lakse da vjerujem u nesto i molim za nesto? nego ga poduzmem nesto u vezi tog, koji smisao od sjedenja, cekanja i moljenja?
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

je li zaista nepojmljiva? i da li stvarno trebamo imati nadu? ja bih radije istinu.
danas sam skuzila da imam dva nacina razmisljanja. jedan je obicni, a drugi je hedonisticki. do obicnog sam dosla logikom i ono, zdravim razumom. obicni kaze da bog niti ikakvo takvo sranje ne postoji, da samo samo gomila fenomenalno funkcionirajucih molekula i da kad krepamo, krepamo. hedonisticki nacin razmisljanja kaze da postoji nesto vise, smisao u svemu, nesto sto nas povezuje...dobro, ne spominje boga jer mi je to previse zatucano. prvi mi treba zato sto je istinit (bar za mene, sa ovakvim saznanjima koje imam), a ja volim zivjeti tako, a drugi jer je, jebiga, lijep. lijepo je i utjesno misliti da je sve tako poslozeno, da ima smisao, da nas neko usmjerava, cuva. e sad, jedini problem je u tome sto je meni jasno da hedonisticki nacin i jeste upravo to - nesto sto je lijepo, sto mi tu i tamo pomogne, ali sto me na duze staze ne moze zadovoljiti jer je (za mene) lazno. kao recimo sto je lijepo gledati gospodara prstenova i uzivjeti se u taj cijeli svijet, ali kad se film zavrsi, svima nam je jasno da je to sve jedna lijepa prica (mada nije, dosadna je dozlaboga). jedino sto sad pokusavam shvatiti, kako balansirati izmedju ta dva. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Post by fit »

kako izbalansirati, je tesko rec, jedino sta mozemo je da pokusamo zivjeti svoj zivot u nekom svom svijetu ili barem dijelicu tog. .
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa da, ali da li je moj svijet obicni ili hedonisticki ili mjesavina? jel mogu zivjeti da mi je lijepo al lazno ili moram da mi je istinito a ne tako lijepo?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Post by fit »

mozes zivjeti i lijepo a da nije lazno, i istinito da je lijepo, ne mora uvijek bit lose . . kak si covjek sam napravi tak mu i je . . samo se trebamo trgnuti malo umjesto da sjedimo i jadikujemo . .
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ali ako nema viseg smisla, onda je smisao namlatiti sto vise love i uzivati u tjelesnim uzicima. ili?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Post by fit »

zasto mlatiti samo lovu koji je smisao tog da imas sto vise love a ne uzivas u zivotu, tj ne prozivljavas svoj zivot? a sto se tice tjelesnih uzitaka najbolji su sa voljenom osobom, kad se mozes predat potpuno . .
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

mislila sam zgrtanje love u smislu omogucavanja raznih uzitaka u zivotu. i ok, dobro, ljubav i to isto. ali za to se ne moras razvijati niti trunku.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Dodir_Svile wrote:je li zaista nepojmljiva? i da li stvarno trebamo imati nadu? ja bih radije istinu.
Istina zna bolit a nada nikada ne boli :cool:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

istina boli samo na pocetku, dok je ne prokuzis i pomiris se s njom, ili je pokusas promijeniti. nada boli svaki put kad skuzis da je samo to - nada. i pogotovo kad ti neko malkice poljulja tu nadu. onda ljudi postanu agresiva.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Bog je simbol razdora među ljudima,služi kao kulisa za poticanje ratova.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Bog je ideja neograničenosti, a može biti i ograničenost.
Stvaranje i uništavanje.
Život i Smrt.
Bog i nije i jeste.
Kao i mi.
Osloboditi se i zarobiti se predrasudama i ograničenjima, mržnjama i ljubavima i svim nijansima između oba pojma.
Bog posluži, pa ne treba.
U međuprostoru, između dviju misli ili obe misli to jest.
Što bude ako misliš da ima i nema Boga?
Što je prvobitni Uzrok?
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa rekla sam kako se osjecam kad razmisljam da ima boga, i kako da nema... :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Image
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fiona
pripravnica
pripravnica
Posts: 352
Joined: 04 Jul 2005, 09:15
Location: zenica,BiH

Post by fiona »

To you I'm an atheist; to God, I'm the Loyal Opposition.

Woody Allen
Nije mi žao što kradu moje ideje, nego mi je žao što nemaju sopstvene (naravno, ovo ja rekao Tesla)
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Čemu ova tema, ako nitko ne vjeruje?! Koji je smisao uopće...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

fit wrote:a zasto moramo vjerovati? zar mi bude lakse da vjerujem u nesto i molim za nesto? nego ga poduzmem nesto u vezi tog, koji smisao od sjedenja, cekanja i moljenja?
Misliš da će ti molitva napraviti čudo, ukoliko se sama ne pomakneš s mrtve točke??

Krivo poimanje molitve i Boga, definitivno...
Bog nije čarobnjak, a molitva nije hokus- pokus...
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:je li zaista nepojmljiva? i da li stvarno trebamo imati nadu? ja bih radije istinu.
danas sam skuzila da imam dva nacina razmisljanja. jedan je obicni, a drugi je hedonisticki. do obicnog sam dosla logikom i ono, zdravim razumom. obicni kaze da bog niti ikakvo takvo sranje ne postoji, da samo samo gomila fenomenalno funkcionirajucih molekula i da kad krepamo, krepamo. hedonisticki nacin razmisljanja kaze da postoji nesto vise, smisao u svemu, nesto sto nas povezuje...dobro, ne spominje boga jer mi je to previse zatucano. prvi mi treba zato sto je istinit (bar za mene, sa ovakvim saznanjima koje imam), a ja volim zivjeti tako, a drugi jer je, jebiga, lijep. lijepo je i utjesno misliti da je sve tako poslozeno, da ima smisao, da nas neko usmjerava, cuva. e sad, jedini problem je u tome sto je meni jasno da hedonisticki nacin i jeste upravo to - nesto sto je lijepo, sto mi tu i tamo pomogne, ali sto me na duze staze ne moze zadovoljiti jer je (za mene) lazno. kao recimo sto je lijepo gledati gospodara prstenova i uzivjeti se u taj cijeli svijet, ali kad se film zavrsi, svima nam je jasno da je to sve jedna lijepa prica (mada nije, dosadna je dozlaboga). jedino sto sad pokusavam shvatiti, kako balansirati izmedju ta dva. :ogle:
Šta je istina za tebe van ovoga fizičkoga i materijalnoga??
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Ovdje ljudi malo miješaju pojmove... Prvo treba razlučiti što je simbol, a što znak, što je ideja, a što realizacioja ili manifestacija iste, u kojem su odnosu istina i nada, i što je uopće istina... Čitati treba malo, pa onda pričati...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: cega je simbol bog?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:znam da je ovo malo pogresan forum jer vecina cura (bar koliko sam skontala) nije bas nesto vjerski nastrojena, ali...palo mi na pamet...cega je simbol bog? :ogle:
jer vecina vjernika kaze da je bog simbol ljubavi. mene zanima po cemu su oni to uspjeli zakljuciti jer meni to uopce ne djeluje tako.

znaci, cega je za vas bog simbol?
meni je bog simbol sadiste sa manjkom samopouzdanja.
Po čemu si zaključila da je Bog simbol sadista s manjkom samopouzdanja??
I ne miješaš li možda interpretaciju Božje osobe u misli evanđelista i proroka, na kraju krajeva, bibličara (ukoliko nešto o njima znaš)??
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Èemu ova tema, ako nitko ne vjeruje?! Koji je smisao uopæe...
tema ne bi imala smisla da svi vjeruju. jer onda ne bi imali o cemu pricati.
The rockstar hands of a big butch dyke.
Post Reply