cega je simbol bog?

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote: Šta je istina za tebe van ovoga fizièkoga i materijalnoga??
ne da mi se raditi multiple quote jer jedva gledam, pa cu pisati sto postova jedan za drugim.

stvar i jeste u tome sto ja nisam sigurna da postoji ista izvan fizickog i materijalnog. kad poslozim sve ono sto znam, sve sto sam do sad spoznala o zivotu i svijetu, sa svim svojim kapacitetima, izgleda mi kao da ne. a opet nekad, kao da da.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Ovdje ljudi malo miješaju pojmove... Prvo treba razluèiti što je simbol, a što znak, što je ideja, a što realizacioja ili manifestacija iste, u kojem su odnosu istina i nada, i što je uopæe istina... Èitati treba malo, pa onda prièati...
mene stvarno jako boli ku*ac za definicije. mislim da je svima jasno sta sam mislila pod "simbol" bez da zavrse fax o znacenju simbola. :roll: treba razmisljati malo, pa onda pricati...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: cega je simbol bog?

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Po èemu si zakljuèila da je Bog simbol sadista s manjkom samopouzdanja??
I ne miješaš li možda interpretaciju Božje osobe u misli evanðelista i proroka, na kraju krajeva, biblièara (ukoliko nešto o njima znaš)??
bog je sadista s manjkom samopouzdanja jer se izivljava na ljudima i jos ocekuje da ga obozavaju i da "nemaju drugih bogova osim njega".
ne kuzim ovo drugo sto me pitas. kakve veze imaju biblicari (sta je to uopce? :pd:) sa bogom?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:Ovdje ljudi malo miješaju pojmove... Prvo treba razlučiti što je simbol, a što znak, što je ideja, a što realizacioja ili manifestacija iste, u kojem su odnosu istina i nada, i što je uopće istina... Čitati treba malo, pa onda pričati...
mene stvarno jako boli ku*ac za definicije. mislim da je svima jasno sta sam mislila pod "simbol" bez da zavrse fax o znacenju simbola. :roll: treba razmisljati malo, pa onda pricati...
o simbolu se ne razmišlja, o njemu postoje jasne definicije u protivnom bi mogli smišljati svoje okvire za sve, a ono što je pisano i što ljudi proučavaju, mogli bi baciti u vodu...

al' ok... razmišljajmo malo o simbolu u našoj viziji :roll:
i kužim što pričaš, bitan je kontekst, a ne izvadak iz konteksta...
al' jbg, meni je uvijek bio bitniji dio od cjeline, jer vjerujem da dio cjelinu objašnjava...
al' dobro... nećemo filozofirati
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: cega je simbol bog?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:Po čemu si zaključila da je Bog simbol sadista s manjkom samopouzdanja??
I ne miješaš li možda interpretaciju Božje osobe u misli evanđelista i proroka, na kraju krajeva, bibličara (ukoliko nešto o njima znaš)??
bog je sadista s manjkom samopouzdanja jer se izivljava na ljudima i jos ocekuje da ga obozavaju i da "nemaju drugih bogova osim njega".
ne kuzim ovo drugo sto me pitas. kakve veze imaju biblicari (sta je to uopce? :pd:) sa bogom?
To je iz deset zapovijedi, jel'?? A slučajno, da to ne pronalazimo u Izlasku i Ponovljenom zakonu, kojega je ko' ono pisao, Bog, ne bih rekla... To je židovska misao o Bogu, misao proroka, poslije interpretirana od strane sastavljača Biblije, ali i interpretirana od strane onih koji se bave proučavanjem Biblije, znači, različitih bibličara, jer Biblija nije do nas došla potpuno autentično, štoviše, neke su stvari krivo prevedene, a neke doslovno tumačene.

Biblija je nastala u nekom drugom vremenu, pod drugim okolnostima...
Imala je svoj tijek nastajanja, formuliranja i preformuliranja...

Al' ok... Ovo ništa nije bitno...

Hajmo zaključiti i biti sretni, Bog je sve što piše u Bibliji i Dekalogu, Zakonu ili Thori, koja je, podsjetimo, ništa doli građanski zakon koji glasi sasvim drugačije nego ga mi danas tumačimo, a što ima veze, nije bitno šta su židovi htjeli reći, nego što mi mislimo da su rekli jer smo puno slušali vjeronauk u školi, a malo čitali analize...

Al' smo ga ograničili....

I koga sad više briga kakva je bila židovska misao, naspram grčke ili orjentalne u svezi s Bogom...

Ma da... Živio bog sadist! Super zaključak
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: cega je simbol bog?

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote: Biblija je nastala u nekom drugom vremenu, pod drugim okolnostima...
ovo je vjerovatno najcesci izgovor koji vjernici koriste kada zele opravdati boga. mene zaboli ku*ac sto je biblija nastala u drugom vremenu. odakle ti onda dobivas informacije o bogu? telefonskom linijom sa rajem? :pd:
ja ne mislim da biblija ima ikakve veze s bogom, iz jednostavnog razloga sto bog ne postoji, ali kada razmisljam o bogu, uvijek se okrecem na bibliju ili kur'an (sa torom se nisam susretala) jer je to, koliko godlos bio, ali ipak PR boga. jebiga. da je bio malo pametniji bar bi napravio bolje literalno djelo od tog.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

kad smo vec kod biblije, sta je s apokrifnim spisima koji su pronadjeni u Nag Hamadiju? a to je samo dio koji je neko uspio dobro sakriti. sve ostalo je spaljeno. znaci evandjelja po mariji magdaleni, po judi itd..

jeste se susretale s tim uopce? je l citao neko?

evandjelja je bilo mnogo, a onda je odluceno da se biblija sastoji samo od nama poznata 4.

a i nekako se moramo dogovoriti oko terminologije i koje definicije koristimo jer je rasprava u protivnom totalno besmislena.

konstruktivne rasprave su dobre. tjeraju nas da mijenjamo percepciju. osim ako nismo zadrti i ni ne trudimo se da stvari sagledavamo s razlicitih aspekata.
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

i da

za mene je bog simbol ljubavi, onako kako ja to sve dozivljavam.

a ako cemo sagledavati krscansku percepciju boga, onda je bog simbol idiotizma i primitivizma.
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

zasto je za tebe bog simbol ljubavi? :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: cega je simbol bog?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote: Biblija je nastala u nekom drugom vremenu, pod drugim okolnostima...
ovo je vjerovatno najcesci izgovor koji vjernici koriste kada zele opravdati boga. mene zaboli ku*ac sto je biblija nastala u drugom vremenu. odakle ti onda dobivas informacije o bogu? telefonskom linijom sa rajem? :pd:
ja ne mislim da biblija ima ikakve veze s bogom, iz jednostavnog razloga sto bog ne postoji, ali kada razmisljam o bogu, uvijek se okrecem na bibliju ili kur'an (sa torom se nisam susretala) jer je to, koliko godlos bio, ali ipak PR boga. jebiga. da je bio malo pametniji bar bi napravio bolje literalno djelo od tog.
Nazovi to kako hoćeš, meni svejedno, ali činjenice su tu, da Biblija nije jučer napisana. I Bog to djelo nije stvarao... Ali dobro, nećemo se prepucavati... Očito se radi o općem neznanju i nerazumijevanju riječi interpretacija...
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

seagull wrote:kad smo vec kod biblije, sta je s apokrifnim spisima koji su pronadjeni u Nag Hamadiju? a to je samo dio koji je neko uspio dobro sakriti. sve ostalo je spaljeno. znaci evandjelja po mariji magdaleni, po judi itd..

jeste se susretale s tim uopce? je l citao neko?

evandjelja je bilo mnogo, a onda je odluceno da se biblija sastoji samo od nama poznata 4.

a i nekako se moramo dogovoriti oko terminologije i koje definicije koristimo jer je rasprava u protivnom totalno besmislena.

konstruktivne rasprave su dobre. tjeraju nas da mijenjamo percepciju. osim ako nismo zadrti i ni ne trudimo se da stvari sagledavamo s razlicitih aspekata.
Ja čitala apokrife... Da su toliko skriveni, ne bi ih se moglo pronaću u knjižnici na Teologiji :mrgreen:
I da, dobro si primjetila da apokrifi nisu u sastavu kanona Biblije, neki su doduše bili, pa su poslije izbačeni. U tim istraživanjima koja su vođena, pokazalo se da za apokrife nema dovoljno valjanih dokaza da bi bili istiniti. Ali, Bože moj, možda je zbilja riječ o Crkvi koja je tim činom htjela zataškati stvarnost onakvu kakva ona jest. Ja to ne isključujem, a iskreno, i malo bi suludo bilo za vjerovatiu da je Biblija samo ono šta je danas općeprihvaćeno, tj. samo oni dijelovi koji su tamo navedeni.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:zasto je za tebe bog simbol ljubavi? :ogle:
Stara pitanja... Novi odgovori :mrgreen:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

I šta misliš da je Bog sve ono o čemu pišu spisi o njemu nastali... E kad bih ja na ovakav način gledala stvari, jadan bi to Bog bio za mene...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

su toliko skriveni, ne bi ih se moglo pronaću u knjižnici na Teologiji :mrgreen:
nadjeni su za vrijeme 2. sv, rata, sad ih se moze naci u svakoj knjizari. mislila sam na ono razdoblje kad su spaljivani.

[/quote]da za apokrife nema dovoljno valjanih dokaza da bi bili istiniti.

a za ova druga evandjelja ima?

sve je to djelo crkve koja je sastavila bibliju onako kako je njoj najbolje odgovaralo. a ko je zaista pisao ta evandjela bog te pitaj. to uostalom i nije toliko bitno. meni samo nije jasno kako neko moze slijepo da vjeruje tako nekoj instituciji. boze me sacuvaj :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

seagull wrote:
su toliko skriveni, ne bi ih se moglo pronaću u knjižnici na Teologiji :mrgreen:
nadjeni su za vrijeme 2. sv, rata, sad ih se moze naci u svakoj knjizari. mislila sam na ono razdoblje kad su spaljivani.
da za apokrife nema dovoljno valjanih dokaza da bi bili istiniti.

a za ova druga evandjelja ima?

sve je to djelo crkve koja je sastavila bibliju onako kako je njoj najbolje odgovaralo. a ko je zaista pisao ta evandjela bog te pitaj. to uostalom i nije toliko bitno. meni samo nije jasno kako neko moze slijepo da vjeruje tako nekoj instituciji. boze me sacuvaj :mrgreen:
Čuj... To sam i napisala... :mrgreen: Apsolutno se slažem i ne isključujem tu mogućnost kao što rekoh već... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote: Šta je istina za tebe van ovoga fizičkoga i materijalnoga??
ne da mi se raditi multiple quote jer jedva gledam, pa cu pisati sto postova jedan za drugim.

stvar i jeste u tome sto ja nisam sigurna da postoji ista izvan fizickog i materijalnog. kad poslozim sve ono sto znam, sve sto sam do sad spoznala o zivotu i svijetu, sa svim svojim kapacitetima, izgleda mi kao da ne. a opet nekad, kao da da.
I da, i to po pitanju istine... Moram istaknuti da je meni nada uvijek važnija, ne u smislu samozavaravanja u bolje sutra i bla bla, nego iz čistog' razloga što se u mom životnom iskustvu pokazalo da ono mjerljivo i vidljivo, pa i ono za šta ti ponekad znaju garantirati, i nije uvijek toliko sigurno.

Konkretan primjer: Navodim ga i navodit' ću ga dok god budem živjela... Moje rođenje... Sa 6,5 mj. sam došla na ovaj lijepi, vrli svijet, i ta egzaktna istina je upućivala na moju smrt... Doktori su je čekali, moja mama je čekala, svi moji doma, osim moga tate... On se nadao... I ja sam preživjela... Zbog medicine, da, zbog nekog' višeg' razloga, da, zbog' nade, sigurno...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: cega je simbol bog?

Post by Dodir_Svile »

Dodir_Svile wrote:odakle ti onda dobivas informacije o bogu?
glupo mi je citirati samu sebe, ali kad mi nisi odgovorila na pitanje. sta ti onda znas o bogu kad ne priznajes bibliju i ostale svete knjige?
mislis li da nas je bog stvorio?
jesi li zadovoljna opcim stanjem svijeta?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: cega je simbol bog?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Dodir_Svile wrote:odakle ti onda dobivas informacije o bogu?
glupo mi je citirati samu sebe, ali kad mi nisi odgovorila na pitanje. sta ti onda znas o bogu kad ne priznajes bibliju i ostale svete knjige?
mislis li da nas je bog stvorio?
jesi li zadovoljna opcim stanjem svijeta?
Informacije o Bogu daju sveti spisi, da, bar upućuju na osnovnu misao, ako ne ništa... Ali Bog nije samo to, samo vizija onoga ko' je iste sastavljao, samo tih autora, bilo Biblije, Ku'rana, Bhagavatgite, itd., Bog je uvijek više... Osobno ga pronalazim u znakovima koji me okružuju, koji mi pomažu shvatiti simbole, u ljudima i stvarima, u prirodi i mislima, u savjesti i izvanrednim pothvatima... Stanje u ovom svijetu nije blistavo, s tim se slažem... Mnogo je nepravde i mržnje, mnogo je zla... I za mene, to je pitanje, kao i pitanje patnje, nerješivo, bar ja ne znam odgovor... Za mene, općenito ne postoje samo dobra i loša iskustva, dobre i loše spoznaje i saznanja, mogo je toga što nadilazi, i dobro i zlo... I ponekad je utopija, cijela ta stvar vjere, i možda zbilja nema boljeg' sutra ni pravde ni istine, ali mene drži uvjerenje, samo uvjerenje i ništa više, i nada, makar nekad bila totalno bezvezna i značila bijeg od stvarnosti... Možda je sve ovo glupo, ali ja vjerujem...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: cega je simbol bog?

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Informacije o Bogu daju sveti spisi, da, bar upuæuju na osnovnu misao, ako ne ništa...
koji sveti spisi? ako ne biblija, hocemo li onda uzeti nesto drugo? recimo, zasto ne bismo uzeli adamsov "hitchhiker's guide to the galaxy", knjiga je toliko genijalna da je meni skoro sveta. ima i puno stranica, ko biblija. i daje odgovor na pitanje o smislu zivota, i to prilicno doslovno. :mrgreen:
kako odlucujes koji sveti spisi govore o bogu a koji ne?

ako kazes da u svijetu nije sve sjajno, kako onda mozes misliti da je bog milosrdan i pun ljubavi? njega boli njegov nepostojeci ku*ac za ljude. jel bi nam bilo svima ljepse da zivimo u idealnom svijetu? bi. jel bog moze to srediti? moze, al nece. zasto nece? zato sto je kreten i egoisticni manijak.

svaki put kad pricam s vjernicima, sve se svede na to da oni vjeruju jer im bog daje nadu i sigurnost. i to je ok, ako to dvoje cijenite vise od istine. ja tako ne mogu.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Ne odlučujem ja ništa... Niti izdvajam pojedine spise... Držim da su svi jednako vrijedni... A šta se tiče Boga čarobnjaka koji može promijeniti svijet... U to ne vjerujem... Jer mu mislim nije za cilj mahati čarobnim štapićem, budući je čovjeku dao slobodu djelovanja, svijest i samosvijest. Vjerujem u slobodnu volju pojedinca da promijeni stanje stvari ukoliko to može... Na pitanje o patnji pravednika, raznoraznim nepravdama itd., nemam odgovor... Da Bog daje neku sigurnost, ni u to pretjerano ne vjerujem, ali da pruža nadu, u to da... Sve pet s tim što vjeruješ u istinu više nego u nadu... Nadam se da ćeš u svom životu doći, i neprestano dolaziti do istina koje će te obogaćivati i razvijati... I to je jedan od puteva Bogu... :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Spisi su promjenjivi :cool:

Bog je jedan tehnoloski razvijen vanzemaljac koji je zbog nuzde sletio na primitivnu zemlju i kojeg su lokalni homo sapiensi prepoznali kao visu silu :mrgreen:

Point is , svaka nerazvijena sredina moze prepoznat razvijeniju individu-u kao boga i tako je personalizirat :mrgreen:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

alex 2 wrote: Point is , svaka nerazvijena sredina moze prepoznat razvijeniju individu-u kao boga i tako je personalizirat :mrgreen:
da, meni se recimo to uvijek desi... :mrgreen:

lea, ali ti si rekla da boga prepoznajes u nekim spisima. o kojim se onda spisima radi? ako nije biblija, onda sta?
to sto si rekla o tome da nam bog daje slobodnu volju i pusta nas da se sami snadjemo samo potvrdjuje moju tezu da je egocentricni sadista. ti kad bi imala dijete i skuzila da se pocinje drogirati ne bi nista uradila jer dijete ima slobodnu volju?! pa pobogu, ocito da mu je ta volja prilicno glupa. i sta, bog pusta malog crnca u africi da se sam snadje jer ima slobodnu volju? i ti takvog boga volis? ja vise volim hitlera, bar je imao konkretan plan.
i ne brini, ne idem ja prema bogu :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Svaka sloboda ukoliko je ispravno shvaćena podrazumijeva i odgovornost prema onome što i kako se radi.

Osoba ovisnik u takvom stanju kakvome jest, polusvjesnom i nije nešto odgovorna, a ni slobodna.

Droga je po sebi bijeg i ropstvo i naravno je da će svatko iole razuman učiniti sve da oslobodi osobu toga stanja, da ga dovede do svijesti da to ne vodi nikuda.

Šta se tih spisa tiče, ja ne isključujem te takozvane svete spise kao djelić božanskoga, ali smatram da je Bog i u svemu onome književnome, umjetničkome, što potiče na dobro...

Sve su to duhovne tvorevine ukoliko za cilj imaju obogatiti čovjeka nekim plemenitim spoznajama, ne izrečenima uvijek na način da nam mažu oči, i pričaju lijepe priče...

Mali crnac u Africi je žrtva materijalističkoga svijeta koji bi itekako mogao promijeniti stvari i učiniti da Africi bude bolje, žrtva je svakoga onoga koji ne vjeruje u vrednote, samo u onu "u se na se i poda se", kako ljudi sa sela kažu, žrtva je općeg EGOIZMA koji u svijetu vlada...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Dodir_Svile wrote:
alex 2 wrote: Point is , svaka nerazvijena sredina moze prepoznat razvijeniju individu-u kao boga i tako je personalizirat :mrgreen:
Mali perica pita oca sto je bog , a otac mu kaze , bog je svugdje u meni , u tebi , bog je s nama
Sutradan dolazi otac po pericu u skolu i zacudi se kad vidi kako ispred njega stoje u red postrojena djecica i klanjaju mu se , i pita ga otac cemu to a perica ce , pa tata zar nije bog u meni i u tebi :ylol:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote: Mali crnac u Africi je žrtva materijalistièkoga svijeta koji bi itekako mogao promijeniti stvari i uèiniti da Africi bude bolje, žrtva je svakoga onoga koji ne vjeruje u vrednote, samo u onu "u se na se i poda se", kako ljudi sa sela kažu, žrtva je opæeg EGOIZMA koji u svijetu vlada...
da, ali zasto se mali crnac morao roditi da bi u trecoj godini umro od gladi? kakav je jebeni kreten onda taj bog?
i nemas pravo osudjivati ljude zbog egoizma jer smo i ti i ja i svako na ovom svijetu egoisticni. egoizam je pozitivna fizioloska pojava.
The rockstar hands of a big butch dyke.
Post Reply