Vjerski simboli

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Vjerski simboli

Post by alex 2 »

jedna mozda teska tema :cool: :|
Dali bi se koristenje vjerskih simbola u svrhe zabave , vica ili malo otkacenijeg oblacenja , trebalo gledat kao na nesto lose ?

Zasto uopce ljudi nevide prave probleme cesto a kad se nesto dogodi vjerskom simbolu , odmah utepe problem ?

Uglavnom sta za vas simbol znaci ?
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

za mene nista. ne bi mi bio problem da se neko sprda sa simbolom koji predstavlja mene. :mrgreen: ali jos uvijek nemam svoj simbol :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Za mene malo , zato jer ima i vaznijih problema od karikature muhameda ili slicnih stvari
Ljudi dignu halabuku oko toga a normalne zivotne teskoce ne vide :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

a o tome se radi...pa meni bi bilo logicno da pizde da je tu karikaturu napravio neki musliman, jer je to kontra njihove vjere, ali nemaju pravo ocekivati i od drugih da se ponasaju u skladu sa islamom.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Istina :cool:
Ali tu se postavlja problem , kakav covjek mora bit da bi dao svoj zivot radi karikature , razbijao ducane i slicno ?
Last edited by alex 2 on 01 Jun 2008, 11:46, edited 1 time in total.
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

jako religiozan. :mrgreen: skoro ko lea25 :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

lea25 nije problem i mislim da je religiozna na pozitivan nacin :wink:
ALI , mnogi ljudi su religiozni na negativan nacin , ubili bi i bliznje samo da dokazu da su vjernici
Cesto vidim ljude da se na nesto zavjetuju pa se izubijaju puzajuci ili hodajuci bosi a onda kasnije placu da ih boli(dio mojih bliznjih) , cesto stavljaju slike svetaca i slicno pa kad ih netko skine jer treba nesto drugo stavit ili ako mu nedaj boze kip gospe ispadne , onda dobijes dojam ko da si ubio nekoga

Ali sta taj kip uistinu vrijedi ?
Mislim stvarno dal ima logike u tome da se stvara napetost radi vjerskih simbola ili slika ?
Ono sta ja naslikam na papir a mozda slici na nekog svetca je moj crtez , moj papir i moja zamisao
To nemora u mojoj glavi bit svetac a cak i ako je , i dalje je to moje djelo i mogu s njim radit sta hocu , dok god niciji zivot ne ugrozavam (referenca na muhamedovu karikaturu)

Sta se desi ponekad ,desi se to da vidis kako su mnogima ti kipici vazniji od pravih ljudi
Kako ce napustit kuhanje rucka , ciscenje ili nesto ozbiljnije , samo kako bi mogli otic u građevinu i gledat kipice
Sve vizualizirat
Nemoze nikako kipic bit svetinja nit slika , jedina svetinja je prijateljstvo , ljubav , hrabrost i slicne stvari
Sve ovo ostalo je umjetna tvorevina
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dobro... Rekla sam da nikad više neću ovdje pisati i sad se osjećam ko' onaj: "ja reko' ja poreko", al' eto... Prvo da se osvrnem na one koji bi kako je lex rekla razbijali dućane i sl. za vjeru... Po meni, to nisu vjernici... U povijesti je bilo mnogo onih koji su ratovali, ubijali, radili strašne stvari, a u ime Boga... I to je bolesno, i to je loše... A šta se tiče vjerskih simbola u zabavne svrhe... Kao prvo, morate jasno razlikovati znak od simbola... Znak predstvalja izvanjsku stvarnost, dok je simbol ono nešto više... Njime objašnjavamo znak... Kipovi, slike, itd. sami po sebi ne znače, apsolutno ništa... Ali ako ti vjeruješ da te slike i kipovi i križevi, svete krave, nešto predstavljaju, nešto što je za tebe sveto, nećeš se baš najugodnije osjećati kada to netko pokuša oskvrnuti na jedan bezobrazan i beskrupulozan način... I sad... Ono što je vrijednost za mene, ne mora biti za tebe, to je istina, i tu se slažem... Ali je li to isprika da bi se učinio nekakav čn koji, istina neće povrijediti mnogo ljudi, jer, mnogima ne znači ništa kad se Bog opsuje, a kad im mamu opsuju, e, onda bi te pojedinci, ubili... Pa sad, ja ne očekujem da vi shvatite što za mene Bog predstavlja, što za mene predstavlja Isus Krist i križ, niti ne tražim da to poštujete... Ali moj je osjećaj prema tim stvarnostima vrlo jak... I koliko god racionalizirala i pokušavala shvatiti određene postupke ljude, ono nešto, u meni je jače... To je kao ljubav... I ok, neki mogu reći, pa to je sebično ili što ti ja znam... Prihvaćam takvo mišljenje, al' se s njime ne slažem niti očekujem da netko shavati... Nikad, ni u jednom trenu nisam niti promislila da bi mi se nešto moglo vratiti zauzvrat, zbog onoga u što vjerujem... Štoviše, u životu mi i ne ide baš tako bajno, ni sjajno ni po pravdi... Al' ja svejedno vjerujem...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

jedino pitanje koje je bitno, sta se u tebi promijeni kada neko oskrnavi (jel se tako kaze? :pd:) kriz? da li se tvoja vjera i na kakav nacin mijenja, smanjuje, povecava? ako ti svoju vjeru dozivljavas u sebi, kao nesto najintimnije, kao ljubav (bas si dobro to rekla), onda ne vidim kako bi nesto izvana moglo utjecati na nju. :ogle: mislim, ja nisam vjernik pa ne kuzim, i nista mi nije sveto, pa ne kuzim. meni je super kad markizi neko opsuje mamu a onda ona napravi tuznu facu i kaze "moja mama je umrla" i onda se ova druga osoba sjebe :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Ne u meni se ništa ne mijenja po pitanju moje vjere... Ali, me zaboli kad se npr. uz ovaku pjesmu, obuče majica s likom Djevice Marije i stave dvije krunice s križem... A tekst je otprilike ovakav... Mislim, ja sam povraćala nakon ovoga... To je osjećaj i jače u meni... I ne znam to logično objasniti...

Ej, što volim miris kamiona!
Šoferskih gostiona,
Hormona do plafona.
Muškaraca tona
Turbo je sezona!

Ej, što volim miris od benzina
Ej, magistrala Dalmatina.
Hop, hop, malo, malo pa krivina.
Ljulja se kabina,
Turbo je mašina!

Mali, mali, meni toga fali.
Latinice, atmosferice.
Mali, mali, meni toga fali.
Gas do daske, bebice!

Kelneri ko šećeri,
A pjevaju šoferi:
Nek se živi,
Pa ko preživi!

Šoferi, šoferi
Ej, da vas je više!

Volim, volim, volim...
Volim kad na muško miriše!

Ajde, ajde, nije to od vina.
Ej, nije ni od serpentina
Uhvatila me milina
Šest mjeseci mi vrućina
Turbo je godina!

Ej, što volim miris kamiona!
Šoferskih gostiona,
Hormona do plafona.
Muškaraca tona
Turbo je sezona!

Mali, mali, meni toga fali.
Latinice, atmosferice.
Mali, mali, meni toga fali.
Gas do daske, bebice
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

sta su serpentine? :ogle: nesto u vezi s tunelima? :pd:

anyway, ja mislim da je severina ovom pjesmom i cijelim albumom ustvari pokusala ismijavati svekoliko licemjerno pucanstvo. u smislu da se svi drze krunice i marije, a ustvari su kurve (ne mislim po zanatu nego po karakteru). bar se nadam da je to mislila, ako nije, onda joj je album bezveze. severini je vjerovatno vec pun ku*ac toga kako se sablaznjavaju sto se jebala s tipom. samo sto je problem sto ce iste takve kurve koje ismijava cupkati na njene nove pjesmice, jer kurca ne kuze :mrgreen:

ja svejedno ne vidim u cemu je problem...mislim, kuzim da se tako osjecas i zao mi je, ali ne znam...ne mogu razumjeti... :ogle: sorry... :|
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Meni ovo nista drugo doli losa pjesma :?
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

meni isto losa pjesma. ali ja inace ne volim bregine stvari pa onda... :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Licemjerno pučanstvo se ne ismijava gazeći preko svetih simbola... Po mom mišljenju, to je vrlo neozbiljno, nezrelo i glupo... Ukoliko bi namjera i bila ismijavanje, pjesma je morala imati drugačiji text i nositi drugačiju poruku. Budući da nije, smatram ovo čistom provokacijom i vrijeđanjem osjećaja ljudi koji sebe smatraju vjernicima i koji kroz znakovlje iščitavaju ono simbolično... Ponavljam, znakovi ne znače ništa po samima sebi, i kao takvi su apsolutno nepotrebni, bitan je osjećaj vjere... Ipak, to nikome ne daje za pravo vrijeđati, posebno ne onoga čovjeka koji i nije toliko, ajmo tako reći, prosvjetljen i razvijen da razmišlja o odnosima znaka, simbola i nutarnjeg osjećaja... Ljudima kroz stoljeća vrijednost predstavljaju najrazličitiji znakovi, u znakovima iščitavaju sve ono relevantno za svoj život... I ti znakovi njima, ipak nešto predstavljaju... To su ljudi kojima jedna stvarnost nužno tumači drugu... I možeš mu dati milijun najlogičnijh i najracionalnijih razloga za ili protiv, njemu to ništa ne znači... To nije kočnica, nije nesposobnost razmišljanja ili promišljanja o stvarima, to je jednostavno unutarnji stav i dio psiho- fizičkoga ekvilibrija svake osobe. I možeš mu tumačiti kako njegov život nije spasio Bog, vjera, nego čista medicina, kako se nije izvukao uz Božju pomoć iz nekih teških stanja, nego da je jednostavno ta krunica koju je držao u ruci čista stvar koja je snažno utjecala autosugestijom na njega i da ga je upravo autosugestija spasila, da ga je spasilo pozitivno mišljenje i tako dalje i tako bliže... Tom čovjeku, uvjerenom vjerniku, to ne znači, apsolutno ništa... Čini li ga to ograničenim? Možda... Čini li ga to sretnim? Da... Je li kroz život lako prolazi zbog te svoje vjere? Pa i ne baš... Vjeruje li on, svejedno? Da... Pa, zbog čega, on je onda glup?! Možda... Ali on VJERUJE!!!!!!!!!!!!!
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

here we go :) :
Lea25 wrote:Licemjerno puèanstvo se ne ismijava gazeæi preko svetih simbola... (...) Ukoliko bi namjera i bila ismijavanje, pjesma je morala imati drugaèiji text i nositi drugaèiju poruku.
licemjerno pucanstvo, ili bilo ko drugi, se ismijava onim sto ce mu biti vazno. da je severina imala na majici sliku na kojoj pise "meso je ubojstvo!!!" mislis da bi bilo nekog efekta na ciljnu skupinu? zasto je pjesma morala imati drugaciji text i poruku? koja je uopce poruka pjesme? da brega nema bas ideja i da postoje zene koje vole kamiondzije i "kad na musko mirise"?
Lea25 wrote:Ponavljam, znakovi ne znaèe ništa po samima sebi, i kao takvi su apsolutno nepotrebni, bitan je osjeæaj vjere...
zasto je bitan osjecaj vjere? kakve veze ima severina sa tvojim ili bilo cijim osjecajem bilo cega? ponovo ponavljam, ako je bitan samo osjecaj vjere, kako su majica sa blazenom djevicom marijom + napaljena pjesma utjecali na taj osjecaj?
Lea25 wrote:Ipak, to nikome ne daje za pravo vrijeðati,
ali svako ima pravo vrijedjati! ja recimo cesto vrijedjam ljude. i na forumu i u "stvarnom zivotu". ko mi uopce ima pravo dati pravo? od koga trebam traziti dopustenje? zasto ne bih imala pravo vrijedjati nekoga?
Lea25 wrote:posebno ne onoga èovjeka koji i nije toliko, ajmo tako reæi, prosvjetljen i razvijen da razmišlja o odnosima znaka, simbola i nutarnjeg osjeæaja...
a sta ako ce ta dekoltirana majica na severini potaknuti u njemu neki kotacic zbog kojeg ce mozda razmisliti o svemu sto za njega predstavalja vjera i mozda ce postati "prosvjetljeniji"?
Lea25 wrote:Ljudima kroz stoljeæa vrijednost predstavljaju najrazlièitiji znakovi, u znakovima išèitavaju sve ono relevantno za svoj
život... I ti znakovi njima, ipak nešto predstavljaju... To su ljudi kojima jedna stvarnost nužno tumaèi drugu... I možeš mu dati milijun najlogiènijh i najracionalnijih razloga za ili protiv, njemu to ništa ne znaèi...
i opet se vracam na ovo: ako svi razlozi za ili protiv, i nikakve rijeci nemaju utjecaja jer nista ne znace, po cemu je severina toliko posebna (ok, jeste posebna, ali na drugi nacin :mrgreen: ) da odjednom ona toliko znaci?
Lea25 wrote:Ali on VJERUJE!!!!!!!!!!!!!
pa? bas super za njega. i sta sad, zbog severine vise ne vjeruje? osim toga, svaka vjera ili stav koji se ne preispituje i stalno obnavlja ili ruši, s vremenom se uspljesnjivi.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Dodiru vrijeđanje nije wrong :ogle:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa to i kazem :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

"licemjerno pucanstvo, ili bilo ko drugi, se ismijava onim sto ce mu biti vazno. da je severina imala na majici sliku na kojoj pise "meso je ubojstvo!!!" mislis da bi bilo nekog efekta na ciljnu skupinu? zasto je pjesma morala imati drugaciji text i poruku? koja je uopce poruka pjesme? da brega nema bas ideja i da postoje zene koje vole kamiondzije i "kad na musko mirise"?

Poruka pjesme jest da je Djevica Marija kurva kojoj znači mnoštvo hormona itd. Tako sam ja to iščitala... Neumjesno je i bolesno pjevati pjesmu o takvome nečemu i obući majicu s likom Marijinim... Meni je poražavajuće...

"zasto je bitan osjecaj vjere? kakve veze ima severina sa tvojim ili bilo cijim osjecajem bilo cega? ponovo ponavljam, ako je bitan samo osjecaj vjere, kako su majica sa blazenom djevicom marijom + napaljena pjesma utjecali na taj osjecaj?"


Ako si vjernik ili se takvim smatraš taj ti je takozvani, "osjećaj vjere", jako bitan... Ako nisi, nije!

"ali svako ima pravo vrijedjati! ja recimo cesto vrijedjam ljude. i na forumu i u "stvarnom zivotu". ko mi uopce ima pravo dati pravo? od koga trebam traziti dopustenje? zasto ne bih imala pravo vrijedjati nekoga?"


Nitko nema pravo vrijeđati... Ima pravo iznijeti mišljenje, ali ne vrijeđati... A ovo je direktno, vrijeđanje... Zašto bih ja bila pozvana vrijeđati nekoga, pa što sam ja, kime ja sebe smatram?! Na ovo pitanje mora svaki čovjek sebi odgovoriti...

"a sta ako ce ta dekoltirana majica na severini potaknuti u njemu neki kotacic zbog kojeg ce mozda razmisliti o svemu sto za njega predstavalja vjera i mozda ce postati "prosvjetljeniji"?"

Da, sigurno će postati prosvjetljeniji, u to ne sumnjam... I da, majica nije bila dekoltirana... A ukoliko je tako jako željela istaknuti svoje oblinice i sisice, to je mogla pod znakom playboyeva zeca... Bila bi mnoooooogo zanimljivija.

"i opet se vracam na ovo: ako svi razlozi za ili protiv, i nikakve rijeci nemaju utjecaja jer nista ne znace, po cemu je severina toliko posebna (ok, jeste posebna, ali na drugi nacin :mrgreen: ) da odjednom ona toliko znaci?"

U svemu ovome Severina nije ni najmanje bitna... Bitna je odvratna i nadasve greza prezentacija i eksponiranje bez ikakvih osjećaja za osjećaj drugih... To je čisti egoizam koji se ispravdava marketingom i samopromocijom, u svrhu zabave... Ako je to nekome zabava, Bože moj, neka se zabavlja... Zaboli me...

"pa? bas super za njega. i sta sad, zbog severine vise ne vjeruje? osim toga, svaka vjera ili stav koji se ne preispituje i stalno obnavlja ili ruši, s vremenom se uspljesnjivi."


I dalje vjeruje, bez brige... Vjera je mnogo više od izvanjskoga i priglupih provokacija od strane jedne pjevačice... Ali i dalje držim da je taj njen čin iznimno amoralan i neumjesan... Toliko!!!
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Provokacija je tebi samo zato jer je ti takvom zelis vidjet jer da ne zelis , ignorirala bi je jer nije nista prestrasno :)
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote: Poruka pjesme jest da je Djevica Marija kurva kojoj znaèi mnoštvo hormona itd. Tako sam ja to išèitala... Neumjesno je i bolesno pjevati pjesmu o takvome neèemu i obuæi majicu s likom Marijinim... Meni je poražavajuæe...
mislim da jedino severina zna sta je prava poruka te pjesme. medjutim, ja smatram da je poruka pjesme bila da su ljudi koji se kunu u mariju i koji idu svaki dan u crkvu i koji sve to blablabla ustvari licemjerne kurve, s cim se uglavnom slazem. zasto je TEBI to porazavajuce? ako mislis da je severina napravila nesto nemoralno (a mislim da nije), onda je to prazavajuce za nju? kakve to veze ima s tobom?

Lea25 wrote:Ako si vjernik ili se takvim smatraš taj ti je takozvani, "osjeæaj vjere", jako bitan... Ako nisi, nije!
ok, odgovorila si samo na prvo pitanje, pa cu ponoviti ostala koja si preskocila: kakve veze ima severina sa tvojim ili bilo cijim osjecajem bilo cega? ponovo ponavljam, ako je bitan samo osjecaj vjere, kako su majica sa blazenom djevicom marijom + napaljena pjesma utjecali na taj osjecaj?

Lea25 wrote:Nitko nema pravo vrijeðati... Ima pravo iznijeti mišljenje, ali ne vrijeðati... A ovo je direktno, vrijeðanje... Zašto bih ja bila pozvana vrijeðati nekoga, pa što sam ja, kime ja sebe smatram?! Na ovo pitanje mora svaki èovjek sebi odgovoriti...
nisam pitala da li imam pravo vrijedjati, jer sam vec utvrdila da imam. pitam te zasto? jer to nije fino? jer su ti tako rekli mama i tata? zasto?! i da, slazem se da za vrijedjanje nekoga (ali ne mislim na vrijedjanje bez smisla u ljutnji, nego smisljeno, namjerno vrijedjanje) treba imati dovoljno samopouzdanja, a ti ga ocito nemas ako se pitas kime se smatras. ko sam ja da nekog vrijedjam? ja sam BOG, ako to zelim! sta, sto vise vrijedim, to vise smijem vrijedjati?
Lea25 wrote:A ukoliko je tako jako željela istaknuti svoje oblinice i sisice, to je mogla pod znakom playboyeva zeca... Bila bi mnoooooogo zanimljivija...
mislim da je svima jasno da marija na sisama nije bila u svrhu isticanja severininog tijela, koje ni ne treba isticati, jer se istice samo po sebi, jel...a da je stavila playboy znak na majicu, to bi znacilo da govori da su playboyeve zecice kurve sto je jel...malo blesavo za isticati :ogle: i ne bi bila zanimljivija. bila bi jednako mutava kao recimo...ivana banfic..

Lea25 wrote:U svemu ovome Severina nije ni najmanje bitna... Bitna je odvratna i nadasve greza prezentacija i eksponiranje bez ikakvih osjeæaja za osjeæaj drugih... To je èisti egoizam koji se ispravdava marketingom i samopromocijom, u svrhu zabave... Ako je to nekome zabava, Bože moj, neka se zabavlja... Zaboli me...
ja se slazem sa severinom jer ni ja nemam nikakve osjecaje prema idiotskim osjecajima drugih. zaboli te? cekaj, nakon ovolike rasprave i ovakvih osjecaja, ti kazes da te zaboli?! i stvarno vjerujes u to?! :shock: znaci, tebe boli ku*ac/picka sto je severina pjevala "gas, gas" obucena u mariju?
btw, sta je greza? :pd:

Lea25 wrote:I dalje vjeruje, bez brige... Vjera je mnogo više od izvanjskoga i priglupih provokacija od strane jedne pjevaèice... Ali i dalje držim da je taj njen èin iznimno amoralan i neumjesan...
amoralan je jer je egoistican? :pd: ja bas smatram da nije egoistican i smatram da severina tim cinom istinski zeli pomoci idiotima da ne budu vise idioti. :ogle: sto je, jel, sizifov posao. ali kad bi uspjela, zaduzila bi hrvatsku, a mozda i covjecanstvo.
Lea25 wrote: Toliko!!!
koliko??? :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

zasto je bitan osjecaj vjere? kakve veze ima severina sa tvojim ili bilo cijim osjecajem bilo cega? ponovo ponavljam, ako je bitan samo osjecaj vjere, kako su majica sa blazenom djevicom marijom + napaljena pjesma utjecali na taj osjecaj?"

Ako si vjernik ili se takvim smatraš taj ti je takozvani, "osjećaj vjere", jako bitan... Ako nisi, nije! Severina nije tu ni od kakve važnosti
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa ako severina nema nikakve veze, cemu sva ova frka? :pd: ja jos uvijek ne kuzim... :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Neću više komentirati... Iznijela sam svoje mišljenje... I neću se truditi objašnjavati što meni znači ovo ili ono... Što se vrijeđanja tiče, smatram da nitko nema pravo vrijeđati nikoga ni postavljati se Bogom... I smatram da su moje rečenice previše površno shvaćene... A šta se tiče toga Severininoga isticanja tijela i šta ja znam, o tome nisam pričala, nego da je neumijesno na takav način iznositi svoje nezadovoljstvo licemjernom masom... Na kraju krajeva, Djevica Marija nije kriva nikakvom licemjerju niti što joj oltar ližu istina bog, licemjeri... I nije upitna slika, ni slično, upitan je sam postupak koji je jako diskutabilan... I koji se meni nije niti malo svidio... Ko' u tome vidi neke dublje analize, ok je... Za mene, taj je čin sam po sebi toliko gadljiv, da ne znam zbog čega sam se nakačila na tumačenje koje ionako neće biti shvaćeno... A iskreno, i ne zahtjevam to... Svatko ipak ima pravo na mišljenje i to je to.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Neæu više komentirati...
eto...jos jednom je pobjegla... :depra:
Lea25 wrote:Iznijela sam svoje mišljenje... I neæu se truditi objašnjavati što meni znaèi ovo ili ono...
ali zasto onda ulazis u raspravu? :ogle: ako ulazis u raspravu samo da bi iznijela svoje misljenje, onda bolje da izdas neku zbirku leinih stavova i misljenja jer rasprave izmedju ostalog sluze da neko tvoje stavove preispita, poljulja, rasturi. a ako se ne zelis truditi objasniti ono sto te pitam, onda...well...you get the point :ogle:
Lea25 wrote:Što se vrijeðanja tièe, smatram da nitko nema pravo vrijeðati nikoga ni postavljati se Bogom...
a ja smatram da niko nikome nema pravo reci sta ima pravo a sta ne. i da me jebes, al nikako ne mogu skuziti to inzistiranje na nedodirljivosti i autoritetu i visini boga. :pd: ja sam bog for all i care... :roll: i hitler je bio bog na neki nacin. :wink:
Lea25 wrote:Na kraju krajeva, Djevica Marija nije kriva nikakvom licemjerju niti što joj oltar ližu istina bog, licemjeri...
nekako cisto sumnjam da se DM nasla uvrijedjenom kad je gledala severinu i HRF :mrgreen: malo mi je infantilno ici braniti jadnu gospu koja je mrtva i ko zna gdje u ovom trenutku.
Lea25 wrote:ne znam zbog èega sam se nakaèila na tumaèenje koje ionako neæe biti shvaæeno...
mrzim, ali mrzim kad neko pretpostavi za sugovornika da nesto nece shvatiti. ono, ako sam toliko glupa, onda mi tek trebas pokusati pazljivije objasniti. :o, ali ne toliki. :roll:
Lea25 wrote:Svatko ipak ima pravo na mišljenje i to je to.
i sta sad? gotova rasprava? wow... :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Opasna je ova dodir :mrgreen:
Nemoj se uvrijedit lea ali cini mi se da ima bolje argumente :wink:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
Post Reply