Smrt

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Smrt

Post by malena8 »

Rekli su da je samo pitanje vremena jer da ona umire. Danas, sutra ili pak za mjesec dana.

Odlučila sam da je idem vidjeti u Dom, danas.
Oni hodnici, kolica, miris... Da čovjek glavu izgubi.
A ona... Ležala je nepomična u svom krevetu, ruke je samo izvadila na rub pokrivača, bez zuba... Kako??? Pa prije tjedan dana je bilo sve u redu, koliko je moglo biti.
Onda čujem s ulaza u sobu, glas nekog po prilici učena čovjeka. I sada mi zvone u ušima riječi: "Ne može se tu ništa više. Godine... A znate li da je i papa Ivan Pavao II. (koji je imao svu skrb ovog svijeta) umro od sepse? Žao mi je."

I nikako ne mogu razumjeti kako netko može tek tako reći da je gotovo, nema pomoći. Ne mogu vjerovati da je jedina stvar koju mogu učinit za nju, je posjetiti ju i "čekati". Čekati što?

Joj kako mi je žao što češće nisam dolazila. Oprosti mi. :cry:
Sada niti ne znaš tko sam ja.


Gledala me sva prestrašena ili se to samo meni tako činilo.
A neka druga baba vikala da joj je ova ukrala krunicu i da joj to Bog nikad neće oprostiti niti te molitve uslišati. I sve se nešto kune Bogom da ona ne laže, da je to posvećena krunica i što ja znam što.
A ova ju gleda. To blijedo lice, upalih očiju i usta, samo nepomično stoji i gleda. Kao da neka druga žena leži u njenom krevetu.
Nešto je u sobi sokova, keksiju, voća. Nikad ga nije bilo toliko. Sada tek dolaze ljudi, naravno. Sve to stoji na odmariću kao što će za koji mjesec stajati lumini, umjetno cvijeće, svijeće na nekoj ploči.

Odlazim. Uznemirena, potresena... Sva ona lica, tijela koja beživotno leže u krevetima, pogledi koji se bore sa smrću... Miris.

Kako se boriti protiv ovih misli kad si pred takvim prizorom?

Nije li ironično što ostane na kraju od nas?


O kako mi je žao, kako se sramim sebe što tek sad dolazim.
Oprosti mi. Zapamti me kao dijete koje si čuvala i misli da sam i sada tek dijete koje je zaboravilo.
:cry: :cry: :cry:

Kako se tek sada ja bojim.






Da li vam je ikad bilo rečeno da netko vama vrlo blizak će ubrzo umrijeti? Danas, sutra, za mjesec dana?
Kako je prošlo vrijeme nakon što je ta osoba otišla?
Kakvo je vaše poimanje smrti?
Je li vas strah?
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

.. To je jedino čega me u životu zaista strah.. Poziv u pola noći...
Doživjela sam i previše puta... Ne znam o tome govoriti..
Ja si olakšavam tako što zamišljam smrt kao izlaz kraj... Prestanak svake boli..
To me manje više uvijek držalo..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Vise puta mi je receno a 4 puta se i obistinilo :cry:

Samo se nadam malena da ovo nije istinita prica :( :(
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

Post by steto »

na svu srecu, nemam puno isqstva s tim...
zapravo, prva jako bliska osoba koju sam izgubila je baka, prije nekih mjesec dana...
ne znam...
imala je i unuchad i praunuchad,
i lijep zhivot za sobom, i 84 godine, i bila bolesna,
i prosto smo samo chekali,
narochito posljednjih par nedjelja...

al nije meni tu nishta jasno...
ne razumijem nikako koncept da te sad ima,
a u slijedecem trenutq ne,
i da svi ostali ostvaruju svoj slijedeci udah,
a ti vishe ne...
to je to...
bash mi nije jasno...
inache mi konachnost nije bliska mozgu,
a tek smrt kao vrhunac konachnosti--ni pod razno...
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

alex 2 wrote: Samo se nadam malena da ovo nije istinita prica :( :(
Da je bar neistina.
Riječ je o ženi koja me čuvala dobar dio mog djetinjstva i kojoj su već pripremili crne čarape. Budale :cry:

Napisala sam sve to jer me upravo ono nagnalo na otvaranje ove morbidne teme.
Mogla bih toga dosta pisati o tom, ali ne mogu više od ovog trenutno.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Malena , neznam sta da ti kazem 4 puta mi je bilo tako i nikad se nismo nit ja nit moja obitelj navikli na to
uistinu je teska ta situacija :(
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

alex 2 wrote:Malena , neznam sta da ti kazem 4 puta mi je bilo tako i nikad se nismo nit ja nit moja obitelj navikli na to
uistinu je teska ta situacija :(
Situacija je više no tragična. Ponašanje nekih ljudi oko mene me toliko iritira.
Ima onih koji su uistinu žalosni, no ima i onih koji su već "sve pripremili".

"To tako treba biti", kažu. Ma briga mene što treba biti. Ovo vrijeme, osjećaj da će za nekoliko dana biti pod pločom... Bože sveti. Ne mogu ja to.
A i velik je problem ako ne vjeruješ ni u što. Sada je li bolje vjerovati slijepo ili biti suočen s činjenicom? No ne mora ni to biti.
Najžalosnije je ono što život od nas učini ili mi od njega. Na što spadnemo. Što od nas ostane.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Smrt nije kraj , nego samo prijelaz u nesto bolje
Barem ja tako mislim i nadam se da ispravno mislim jer ako nije tako , ne zelim nit mislit da nije tako :(
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Meni je mama umrla od raka kad sam imala 18 godina i to je osjećaj koji me dotakao do samih dubina. Ogromno iskustvo koje me približilo smrti i opustilo.:lol:
Danas ju osjećam više nego ikada, u sebi, oko sebe, u drugima. Razmišljati na način da te osobe doista nema i da nema ništa Iza meni je glupo, nedostatno i dosadno. Ne znam što da radim s tim, a i nije da me netko može uvjeriti da je to doista tako.
Uvijek mi bude drago kad netko umre, jer znam gdje ide (bar mislim da znam, ali to mišljenje da znam i slike koje nadolaze su milijun puta ljepše od onih da nestaju u nepovrat).
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Markiza wrote:Uvijek mi bude drago kad netko umre, jer znam gdje ide (bar mislim da znam, ali to mišljenje da znam i slike koje nadolaze su milijun puta ljepše od onih da nestaju u nepovrat).
Dobro je imati neko "lakše" shvaćanje, no radi istog biti radostan kad netko umre?
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Mislim da nije mislila radostan kao da se radi o nekoj sreći..
Radi se o osjećaju olakšanja, uvjerenju da osoba napušta svoju patnju i odlazi na mjesto koje je ljepše...
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

zenia wrote:Mislim da nije mislila radostan kao da se radi o nekoj sreći..
Radi se o osjećaju olakšanja, uvjerenju da osoba napušta svoju patnju i odlazi na mjesto koje je ljepše...
Ma razumjela sam ja to. Naravno da nije mislila skakati od sreće, no ipak mora ostati jedan okus gorčine. Nije mi jasno kako se čovjek može okrenuti na takvu isključivost.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

To je samo načim da si malo olakšaš tugu.. Ne možeš potpuno brisati emocije
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

malena8 wrote:
zenia wrote:Mislim da nije mislila radostan kao da se radi o nekoj sreći..
Radi se o osjećaju olakšanja, uvjerenju da osoba napušta svoju patnju i odlazi na mjesto koje je ljepše...
Ma razumjela sam ja to. Naravno da nije mislila skakati od sreće, no ipak mora ostati jedan okus gorčine. Nije mi jasno kako se čovjek može okrenuti na takvu isključivost.
To zavisi od vjerovanja. Ako si uvjeren kao ja da je mjesto o kojem mi je pričala prije nego što je umrla doista mjesto koje ju čeka, onda je to nešto doista predivno. Jedini istinski razlog zašto ne bih voljela da je umrla je sebičnost. Ne znam niti čemu bi služila ta gorčina, osim da me boli, a i da duh te osobe stavljam u poziciju da je nemoćna da mi pomogne. :?
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

hm.... da se sad razmišljati o tom
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

moja mama je mogla umriti priko noci doslovno da je nisu odveli u bolnicu,jakoooo dugo ja imala bolesnu nogu punu bakterija i licila se na sve moguce nacine,al bezuspješno.Noga je sad amputirana a ona se vratila u život. :wink:
Gibaj se gibaj,gibaj
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

ne volim ni razmišljati o tom.
prije nekih 15-ak god za vrijeme rata sam gledala na smrt kao sastavni dio života.
valjda se u to vrijeme i život manje cijenio...
iako je moj posao takav da se svaki dan susrećem s ljudskom patnjom i smrću, ja se užasavam i od same pomisli na nju.
Image
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Koliko nas uopće gleda na smrt s aspekta konačnosti?
Da je tu kraj?
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Ja mislim da to nije kraj nego nekakav prijelaz u novu dimenziju zivota .
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Što to život napravi od čovjeka ili pak godine... :roll:

Nit pričati ne želi, štoviše rekla je da neka ne dolazim više ni ja ni itko.
Žalosno.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Smrt koja me jako pogodila je smrt moje bake... Prošlo je već godina od tog događaja... Ipak...
Osobno se bojim smrti... I to abnormalno... Iako sam vjernik... Smrt je nešto što nikako ne prihvaćam... A ipak svi moramo umrijeti... To je tako...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

malena8 wrote:Što to život napravi od čovjeka ili pak godine... :roll:

Nit pričati ne želi, štoviše rekla je da neka ne dolazim više ni ja ni itko.
Žalosno.
Možda ne želi da je ljudi koje voli vide kako propada..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

meni smrt sve vise i vise postaje ok :)
jedan od razloga zbog kojeg je ne volim je sto je izvor ogromnih kolicina najjeftinije patetike. a to je tako jednostavna stvar, ustvari.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:meni smrt sve vise i vise postaje ok :)
jedan od razloga zbog kojeg je ne volim je sto je izvor ogromnih kolicina najjeftinije patetike. a to je tako jednostavna stvar, ustvari.
Smrt je sve samo ne jeftina patetika... :cry:
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Ponekad mi se cini da je smrt laksa onome ko umire nego onom cija bliska osoba umire , neznam zasto ali dosta ljudi je mirno pred smrt , ponasaju se kao da im se vratio zivot
nesto nevjerojatno :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
Post Reply