Smrt

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

alex 2 wrote:Ponekad mi se cini da je smrt laksa onome ko umire nego onom cija bliska osoba umire , neznam zasto ali dosta ljudi je mirno pred smrt , ponasaju se kao da im se vratio zivot
nesto nevjerojatno :|
To ti je stanje blaženstva moja lex... Ono što ja zovem božanskim... :wink:
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Neznam , meni se vise cini stanje u kojem sustav otkaze pa nista vise ne boli :| :wink:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

alex 2 wrote:Neznam , meni se vise cini stanje u kojem sustav otkaze pa nista vise ne boli :| :wink:
To ti je stanje bez boli... :mrgreen:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote: Smrt je sve samo ne jeftina patetika... :cry:
slazem se, ali je prosto nevjerovatno kako ljudi znaju iz nje stvoriti patetiku, cudo jedno...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

ah babe narikace i njihov neiskren plac , to nije patetika nego komedija :|
(e to je ta losa strane drame vezane uz smrt)
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ma kakve babe narikace...mislim na one "ozbiljno tuzne" osobe. koji onda pocnu pisati crappy poeziju i citati nietzschea i patiti i sve tako nesto. gotovo da uzivaju u toj ulozi koliko budu pateticni.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

alex 2 wrote:ah babe narikace i njihov neiskren plac , to nije patetika nego komedija :|
(e to je ta losa strane drame vezane uz smrt)
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Dodir_Svile wrote:ma kakve babe narikace...mislim na one "ozbiljno tuzne" osobe. koji onda pocnu pisati crappy poeziju i citati nietzschea i patiti i sve tako nesto. gotovo da uzivaju u toj ulozi koliko budu pateticni.
Ti mora da zivis u nekome svom svemiru :roll:

Plakanje i mozda poezija su normalna emocionalna reakcija (dobro moze to bit i lupanje u vricu za box )
Oni koji uzivaju ne pate iskreno
Uostalom koji je umjetnik ista napravio dok je bio normalan , svi su najveca dijela radili kad su bili bijesni ili jako tuzni

:mrgreen:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Ako ćemo razgovarati o ljudima koji se "nađu na pogrebu", od par onih koji iskreno tuguju, plaču itd., rijetko koji od njih nije sebičan po toj prilici.
A evo i zašto.
Razmislite o osjećaju koji se pojavi nakon smrti neke bliske osobe.
Nije li to pomalo žaljenje i sebe što si ostao bez te osobe?
S tog aspekta svi mi takvi smo sebični.

To je ipak kompleksniji osjećaj od onog što vi navodite.



Meni je prijatelj poginuo u automobilskoj nesreći kad je imao samo 16. Sam Bog zna koliko me je boljelo, koliko se stvari slomilo u meni.
Ipak, na pogrebu niti jednu suzu nisam pustila, a nisam na nogama mogla stajati. Kao da je to danas... Idem tom praznom ulicom prema groblju, idu i drugi učenici. Gledam ih, slušam neke uzvike cura koje plaču, gledam nepoznata tupa lica i mislim si: "Koji je ovo?"
I dan danas, da prođe kraj mene, stala bih kraj njega, prošli bi riječ i sve kao da je po starom. Jer u mojim mislima on je još uvijek živ. Ne mogu se pomiriti s time, ne mogu jednostavno odsjeći taj dio koji nas veže.
...


Sami procijenite koliko je važno i smisleno razmišljati o ljudima na pogrebu i njihovim osjećajima kad spominjete neke "neiskrene babe narikače".
Ljudi patu, plaču, ljudi glume sami svoj razlog znajući. Ako vide neki "ishod" iz te glume, svaka im čast. Čak i tu "nemaju milosti".
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Ja nisam podrzavatelj baba narikaca jer ono sta one cinu je komedija i nepostovanje
Ali sad nije prica o njima nego o tome kako je normalno plakat i osjecat se slomljeno kad ti umre bliska osoba
jednostavno , bilo bi dosta glupo da se tako ne osjecas kad izgubis nekoga , jako glupo :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

alex 2 wrote: Ali sad nije prica o njima nego o tome kako je normalno plakat i osjecat se slomljeno kad ti umre bliska osoba
jednostavno , bilo bi dosta glupo da se tako ne osjecas kad izgubis nekoga , jako glupo :|
Vidi, ja nisam plakala. :ogle:
Što apsolutno ništa ne znači.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Svatko na svoj način izražava tugu.. To je od čovjeka do čovjeka.. neki plaču neki šute neki udaraju glavom o zid..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ma sve je to ok i plakanje i naricanje, ali ne podnosim one idiotske recenice tipa: "otisao je...u cvijetu mladosti...andjeo s krilima...bio je predobar za zivot na surovom svijetu pa ga je bog uzeo sebi..." i slicne drama stvari :roll: bolje onda pustiti pjesmu "otiso si sarmu probo nisi" :mrgreen: ljudi uzivaju u tudjoj smrti zato sto se mogu osjecati uzvisenima i pateticnima i jadnima i shrvanima i pogodjenima i oh so tuznima... to je jednostavno tako....

e da, i nikad mi nije bilo jasno zasto se nekoga ko umre odmah proglasava andjelom, pogotovo ako je bio mlad? :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

malena i osjecat se slomljeno , citaj cijelu recenicu
dodir svile - to ti je uzdizanje mrtvog bez potrebe jer ipak i smrt ne brise grijehe zivota pa zasto bi ih mi brisali :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

alex 2 wrote:malena i osjecat se slomljeno , citaj cijelu recenicu
dodir svile - to ti je uzdizanje mrtvog bez potrebe jer ipak i smrt ne brise grijehe zivota pa zasto bi ih mi brisali :|
Prvo, pročitala sam cijelu rečenicu, no htjela sam ti usmjeriti pažnju da ništa nije toliko uokvireno da ne bi jedno isključivalo drugo, odnosno da ničije ponašanje se ne može u tolikoj mjeri objasniti da bude sasvim točno.
A ovo za Dodir ti je čisti apsurd.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Zasto je apsurd ?
Koliko ljudi bude lose za zivota a onda umru i ljudi pocnu samo pricat , a pamtit cemo ih po dobrome a bili su dobri i tako ?
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

da, zasto je apsurd? tebi nije glupa recenica: "o mrtvima samo najbolje"? :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:da, zasto je apsurd? tebi nije glupa recenica: "o mrtvima samo najbolje"? :ogle:
Moj tata to lijepo kaže... Govno za života, govno po smrti... Ne vidim zašto bi mi gad od čovjeka bio tako super i najbolji samo zato što je mrtav...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Da bi se covjeka sjecalo na pravi nacin treba pamtit cijelokupnu sliku a ne samo dobro
To ne znaci da meni nece bit zao osobe koja mi je mozda 1 i nesto lose napravila a 10 ili vise puta nesto dobro
Pravila mi drustvo i slicno
Ako je moj prijatelj bio sebican u zivotu , bit ce takav i u mom sjecanju ali opet to ne znaci da mi je drago sta ga nema i da ne zalim sta nije tu vise :wink:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

evo recimo, moj najbolji prijatelj je stvarno bio divna osoba. :mrgreen: bili smo na istoj valnoj duzini, uvijek me razumio, bio strasno osjecajan i osjetljiv na patnju ljudi oko sebe. ali je u nekim stvarima stvarno bio kreten (valjda me nece doci proganjati kad ovo procita :mrgreen: ). naprimjer, uvijek kad je mogao isao je linijom manjeg otpora, isao preko veze ili na stelu, korupcija mu nije bila nikakav problem. drugim rijecima, ako ce njemu zbog toga biti dobro, pogotovo materijalno, onda je bilo ok napraviti neke lose stvari. te osobine su mi bile grozne kod njega i dok je bio ziv, pa zasto ne bi bile i sad kad mrtav. ustvari...:ogle:...ako je mrtav onda ni nema osobine, jel? :ogle: ili ima? :pd: uglavnom... :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Napokon su njegovateljice dočekale dan da je spakuju u crninu, napokon su neki oprali ruke, a drugi grozničavo potrčali kod bilježnika.
Da, takvi smo mi. Fasada od glume na naručju lakoumlja.

A ja stojim na mjestu, promatram ih u "društvu prijatelja ironije" i ne pomičem se ma koliko me druge ruke povlačile.
Teško je to. Ipak ova bol se polako pere, sama se uči sa životom na ovo vrijeme, ali gledati one koji ostaju... Takve...
Bol koja te na kraju i ubije.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Zanimljiva je to stvar: vjera kao opijum (nema veze s Marxovom ideologijom) za čovjeka, nadgrobna ploča kao granica koja odsjeca sve, posljednji trenutci s čovjekom koji okarakteriziraju (zasjene) sve druge momente (ma koliko se borio protiv toga)...


Zanemarite.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

malena8 wrote:a drugi groznièavo potrèali kod bilježnika.
a sta s' ti dob'la? :ogle: :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Dodir_Svile wrote:
malena8 wrote:a drugi grozničavo potrčali kod bilježnika.
a sta s' ti dob'la? :ogle: :mrgreen:
Trenutno me to najmanje zanima. Najvjerojatnije najviše od svih. Koja ironija.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa ajd bas super. bit ce ti poslije drago kad ne budes tuzna :ogle: il ubij tugu u shoppingu :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
Post Reply