Vjeronauk u skolama

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

alex 2 wrote:Moram se ode slozit sa zujalicom , neke pricice o bogu i jesu lose
Mislim da nije bas nit nama produktivno da djecu uce kako su svi razliciti nevaljani i bolesni i kako samo obitelj , heterosexualne veze i obican patrijarhalni sustav koji cak nit muskarcima ne odgovara valja
vjeronauk je za crkve i za vjernike , nije za skole jer u skolu ne idu samo krscani , idu i ostali
jA OVO NAVEDENO NISAM NIKAD ČULA NA VJERONAUKU... Osim naravno standardne crlkvene postavke o muškarcu i ženi... Moram priznati da nikad nisam naišla na govor mržnje... Što, ti jesi? Pa onda to nije vjeronauk, neko. mrziteljskinauk... A to što netko Boga vuče na svoj mlin, nije Bog kriv, većpokvareni čovjek...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Dabome da je super.Djeca već i ranije mogu početi sa drugim jezikom,puno će im više koristiti u životu,nego pričice o Bogu.
Svi bi bili sretniji kad bi umjesto vjeronauka za izborni stavili strani jezik.Da,svi osim crkve.Amen.Da,ovo je za Leu.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Da... Što će nam Bog uostalom... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Valja izbaciti sve što je Bog, sve što je vrijednost u sebi, sve plemenito... Samo naprijed.............
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

O Bože dragi....
Lea,udahni,izdahni,smiri se.
Da pogodim...jesi možda buduća teologinja? :)
Ne razumijem te....i sama znaš..sad kad bi stavili anketu po školama,jezik ili vjeronauk... 80% bi izabralo jezik.Pomiri se s tim.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Engleski je bio moj najdraži predmet... I u ono vrijeme, i ja bi ga izabrala...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Lea25 wrote:Engleski je bio moj najdraži predmet... I u ono vrijeme, i ja bi ga izabrala...
I ja bih... moj lapsus
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Ja bih u tom sluèaju izbacila i tehnièki, i kemiju, jer što æe to nekome uopæe...
ne mogu vjerovati da to treba naglasiti, ali kemija je, recimo, znanost, dok to vjeronauk nije. :?
Lea25 wrote:Ništa loše iz vjeronauka ne proizlazi......
prema katolickoj crkvi, masturbacija je grijeh.
prema katolickoj crkvi, seks prije braka je grijeh.
prema katolickoj crkvi, kontracepcija je grijeh.
prema katolickoj crkvi, homoseksualnost je grijeh.
katolicka crkva potice razvijanje patrijarhata u kojem je zena mirna i posluzna domacica i majka 4-5 djece, dok je muskarac glava porodice.
katolicka crkva NE potice razvijanje slobode i smatra ljude dovoljno imbecilnima da im treba svecenik i crkva da bi znali sta trebaju raditi u zivotu.
Lea25 wrote:Samo mi nije jasno, zbog èega svi teže za nekom tolerancijom i prihvaæanjem, a sami su netolerantni i iskljuèivi, u ovom sluèaju po pitanju vjeronauka?
tolerancija ne znaci podrzavanje svega i svacega.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Lea25 wrote:Da... Što æe nam Bog uostalom... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Valja izbaciti sve što je Bog, sve što je vrijednost u sebi, sve plemenito... Samo naprijed.............
bas lijepo da neko sa toliko krscanske ljubavi 39 puta (da, brojala sam :lol: ) stavi smajli koji se zove "evil" i predstavlja sotonu. :mrgreen:
meni nije jasno sta odmah pizdis, ko da prvi put vidis da neko ne voli crkvu. shvati da recimo meni, kao i mnogim drugim ljudima bog ne predstavlja ni vrijednost ni nesto plemenito. upravo suprotno. deal with it. :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:
Lea25 wrote:Da... Što će nam Bog uostalom... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Valja izbaciti sve što je Bog, sve što je vrijednost u sebi, sve plemenito... Samo naprijed.............
bas lijepo da neko sa toliko krscanske ljubavi 39 puta (da, brojala sam :lol: ) stavi smajli koji se zove "evil" i predstavlja sotonu. :mrgreen:
meni nije jasno sta odmah pizdis, ko da prvi put vidis da neko ne voli crkvu. shvati da recimo meni, kao i mnogim drugim ljudima bog ne predstavlja ni vrijednost ni nesto plemenito. upravo suprotno. deal with it. :roll:
Tvoje mišljenje
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa naravno da je moje misljenje, zato i ne kuzim zasto pizdis zbog njega. :o chill :wink:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Moram priznat da se dodir stvarno trudi iznijet svoje misljenje i ne povrijedit nikoga ,a ona inace nije osoba koja presucuje stvari(moj dojam)
Lea nema ljutnje , ima ljudi koji ce i agresivnije reagirat na neke stvari u vezi crkve
Tako ti je to , isto kao sta pola ljudi na nekim opcim net mjestima ce napisat da je homo/bi/trans/sexualnost prebolesna i da se to treba lijecit i maknit i napisat ce to na grozan nacin i vjerojatno nece nit pokusat postivat takvu osobu :(
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

alex 2 wrote:Moram priznat da se dodir stvarno trudi iznijet svoje misljenje i ne povrijedit nikoga ,a ona inace nije osoba koja presucuje stvari(moj dojam)
Lea nema ljutnje , ima ljudi koji ce i agresivnije reagirat na neke stvari u vezi crkve
Tako ti je to , isto kao sta pola ljudi na nekim opcim net mjestima ce napisat da je homo/bi/trans/sexualnost prebolesna i da se to treba lijecit i maknit i napisat ce to na grozan nacin i vjerojatno nece nit pokusat postivat takvu osobu :(
Ma nema ljutnje... Odustajem od čitanja ovog dijela foruma... Svatko ima svoje mišljenje i svačije je mišljenje ispravno... Uostalom, moja je najbolja prijateljica nevjernik, moja bivša cura isto, moja sadašnja cura ne voli Crkvu, itd. Tako da sam ja najmanje ona koja ne prihvaća stvari i mišljenja...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

alex 2 wrote:Moram priznat da se dodir stvarno trudi iznijet svoje misljenje i ne povrijedit nikoga
wow! :shock: i don't get this a lot. thanks :lol:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Trenutno :cool:
Aj makar je lol krenuo u akciju :lol:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
Post Reply