Koliko ste duhovni?

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
djevojčura
studentica
studentica
Posts: 126
Joined: 19 Feb 2003, 12:08
Location: Zagreb

Post by djevojčura »

i ja isto predosjećam kad će se nešto dogoditi drugim osobama. za sebe ne.

da li ste ikad proklinjali nekog tko vam se zamjerio, zamjerio namjerno i podmuklo?

ja jesam. i polučilo je rezultate. o:D
Uh, what
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Ja ne, nikad... Ne volim se služiti autosugestijom na taj način jer neki kažu da to može biti pogubno i da ako jako usmjeriš misao na nekoga, a imaš neke sposobnosti, može neslavno završiti...

Niti imam takve sposobnosti, niti bih se sve i da ih imam služila njima, jer nije fer prema drugome...

Svatko shvati u čemu griješi i jednom ga bar u životu ta naša popularno nazvana savjest počne peći...
A sve iz razloga kako sam u dijelu o Isusu rekla, usmjerenosti ka dobru i osjećaju za ispravno postupanje, tom razlikovanju između dobra i zla...

Sve drugo je osveta i glupo je, jer nitko od nas nije bezgrešan, ali svatko je krvav ispod kože pa ima tu potrebu "vratiti istom mjerom", pa i više, spuštajući se pri tom jako nisko...

To nije čovječno i treba nastojati izdići se iznad toga, iznad niskih poriva...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Lea25 wrote:Kad smo kod intuitivnoga već, moram spomenuti da ta intuicija može biti poprilično gadna... Naime, svaki puta kada bih pogled fiksirala (nenamjerno) na trbuh određene osobe, imala sam strašan predosjećaj da će se nešto loše dogoditi i obuzela bi me panika i tjeskoba.

...
Lea,nemoj nenamjerno gledati moj trbuh.Bolje namjerno. :mrgreen:

Nego,što te tjera da pogledaš trbuh nečiji,zanima me.Dok si u društvu,dok te osobe sjede,stoje ili prolaze pored tebe? :shock:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

oko pupka je energetsko srediste i tu se najvise osjeca i tu je najslabija tocka za ulazak
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

iskreno ja se u to ne razumijem... niti me zanimaju ta energetska središta... ne znam zbog čega bi mi se pogled fiksirao... jednostavno bi... i ne bi bila ista situacija u pitanju, nekad bi se radilo o osobi koja stoji na nogama, nekad o onoj koja sjedi... iako mi danas sve to bezveze zvuči... ipak, osjećaj nije ugodan ni najmanje
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Post by Alba Avis »

Tek toliko koliko mi okolina dopusti.
Nikad kao Bane!
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Bubble »

Manite se corava posla :pam: :mrgreen:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Re: Koliko ste duhovni?

Post by micka »

duhovna koliko i komad stjene
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

micka wrote:duhovna koliko i komad stjene
jedna si od duhovnijih ljudi koje sam ja u životu upoznala, a upoznala sam kojekakve koji su se nazivali duhovnima, a svojim životom to nisu pokazivali. nije razborito, micka, biti individualac, nastradaš na kraju, al u toj se nerazboritosti očituje veličina i hrabrost. lako je biti na strani mase i "pljeskat kad svi plješću", al teško je biti "svoj", teško je ostati Čovjek u toj gomiletini ljudi.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

joj lea, ajd prestani bit casna sestra. :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:joj lea, ajd prestani bit casna sestra. :roll:
sorry, al časne sestre su dio kolektiva, ja od tih nisam, ni metaforično, ni stvarno.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

pa zato sto te kolektiv ne moze smislit, pa si trazis novi kolektiv. :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:pa zato sto te kolektiv ne moze smislit, pa si trazis novi kolektiv. :roll:
O čemu ti pričaš?! Nisam dio nikakvoga kolektiva, niti me kolektivi zanimaju.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

a zasto bih ti vjerovala kad vidim da se ponasas suptorno od toga i vec smo davno ustanovili da si kontradiktorna?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Koliko ste duhovni?

Post by dalloway »

Lea25 wrote:
micka wrote:duhovna koliko i komad stjene
jedna si od duhovnijih ljudi koje sam ja u životu upoznala, a upoznala sam kojekakve koji su se nazivali duhovnima, a svojim životom to nisu pokazivali. nije razborito, micka, biti individualac, nastradaš na kraju, al u toj se nerazboritosti očituje veličina i hrabrost. lako je biti na strani mase i "pljeskat kad svi plješću", al teško je biti "svoj", teško je ostati Čovjek u toj gomiletini ljudi.
lea..vjeruj ženi na riječ..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

ahahahahahhahahahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:a zasto bih ti vjerovala kad vidim da se ponasas suptorno od toga i vec smo davno ustanovili da si kontradiktorna?
suprotno od čega! ovdje vidim puno onih koji su dio "kolektiva", u takve ne spadam. Tu nema nikakve kontradiktornosti. Uvijek sam bila samostalni igrač. Kolektivi mi se gade.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Modesty Blaise »

Lea25 wrote:
suprotno od čega! ovdje vidim puno onih koji su dio "kolektiva", u takve ne spadam. Tu nema nikakve kontradiktornosti. Uvijek sam bila samostalni igrač. Kolektivi mi se gade.
Lea, zgražaš se nad mržnjom, a upravo si ovaj forum nazvala kolektivom koji ti se gadi. Image
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

pa sorry, ali ja se tu moram slozit sa leom ponekad :mrgreen: samo sto se ja ne zgrazam nad mrznjom :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Koliko ste duhovni?

Post by lira.folira »

Modesty Blaise wrote:
Lea25 wrote:
suprotno od čega! ovdje vidim puno onih koji su dio "kolektiva", u takve ne spadam. Tu nema nikakve kontradiktornosti. Uvijek sam bila samostalni igrač. Kolektivi mi se gade.
Lea, zgražaš se nad mržnjom, a upravo si ovaj forum nazvala kolektivom koji ti se gadi. Image
čuj, obično se slažem s onim što napišeš, no Lea stvarno nigdje nije napisala da je forum kolektiv koji joj se gadi, već da na ovaj forum dolaze pripadnici kolektiva koji joj se gadi... to je ipak velika razlika...
Trebala si dvaput pročitati njen post :wink: :love:
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Andain »

Mislim da je sam izraz 'duhovnost' dosta zgađen svakakvim bilo šarlatanima bilo sjenama od ljudi koji se tu motaju..Mislim, dovoljno je znati da se Radovan Karadžić našao u tome i donijeti zaključak što sve može proći u takvoj sferi..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Markiza »

Za mene ne postoji ništa što nije duhovnost. :|
Što je prvobitni Uzrok?
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Andain wrote:Mislim da je sam izraz 'duhovnost' dosta zgađen svakakvim bilo šarlatanima bilo sjenama od ljudi koji se tu motaju..Mislim, dovoljno je znati da se Radovan Karadžić našao u tome i donijeti zaključak što sve može proći u takvoj sferi..
Radovan Karadžić je psihijatar. Njemu je ta stvar "duše", a onda možda i "duhovnoga" bliska, ma šta mi mislil o tome :mrgreen:

Al slažem se u principu s navedenim. Danas se svatko proglašava duhovnim, a čuj, možda svatko i ima tu neku "svoju", samo njemu znanu duhovnu crtu :mrgreen: Bez šale sad, vjerujem da svaki čovjek, pa i "najljući logičar" ima potencijal zaviriti u svoju nutrinu i otkriti čar duhovnoga u sebi, a time i u drugima.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

ja ne znam sta znaci duhovno.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Andain »

Lea25 wrote: Radovan Karadžić je psihijatar. Njemu je ta stvar "duše", a onda možda i "duhovnoga" bliska, ma šta mi mislil o tome :mrgreen:
Lik koji je odgovaran za genocid se prodavao kao duhovni iscjelitelj il tako nešto, uglavnom, pomagao ljudima pri 'duhovnoj obnovi'. Enough said.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
Post Reply