Hm...Biblija očima mrzitelja crkve

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Hm...Biblija očima mrzitelja crkve

Post by zmajka »

wooow

A to su samo citati iz Biblije.
Znam, znam, izvađeni iz konteksta, i znam, znam, Biblija nije doslovna....ali ipak! Woooow....
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
lokomotivica
da li bi prala nase gace, mace?
da li bi prala nase gace, mace?
Posts: 133
Joined: 21 Nov 2002, 22:15

Post by lokomotivica »

pa praktikuj neku religiju

sumnjiv mi taj bog iz tih knjiga nesto
Mirjana
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 53
Joined: 30 Jan 2006, 14:59
Location: Zg

Post by Mirjana »

otisla ja na "seksologija- omalovazavanje zene" i odustala nakon prvog odlomka... nemam ja zeludac za takva sra.. :puke:
moje misljenje o crkvi ionako nikad nije bilo visoko, ali svako-toliko nadju nacin da se srozaju jos nize

hvala Bogu da me odgajala majka koja je vjerovala da nije dobro djeci ispirati mozak sa stvarima kao sto je religija
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

gledala sam prije tu stranicu. super mi je ono o majki terezi. :mrgreen: a najsmjesnije mi je kad pitaju kandidatkinje za missicu ko im je uzor i sve odreda kazu majka tereza. :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
out
odbanovana
odbanovana
Posts: 349
Joined: 28 Jan 2003, 02:04

Post by out »

Jelda? bas prva liga ha, bas mi dode da se zamislim jebate vidis ti kako je taj sto je to pisao pametan ha? jebate bas ono covik se zamisli pred tim! ludilo bas super
:beer: :beer: :beer:
User avatar
out
odbanovana
odbanovana
Posts: 349
Joined: 28 Jan 2003, 02:04

Post by out »

bas si ti Mirjana imala srice! nisi trebala razmisljat svojom glavom previse vidis lipo je to lipo! A i majka Tereza svaka joj cast tolike plemenite duse je nadahnula
svaka joj dala! :beer: :beer: :beer:
Mirjana
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 53
Joined: 30 Jan 2006, 14:59
Location: Zg

Post by Mirjana »

out wrote:bas si ti Mirjana imala srice! nisi trebala razmisljat svojom glavom previse vidis lipo je to lipo! :beer: :beer: :beer:

ne, ne...mene je mama odgajala tako sto me poticala da razmisljam! ne bi mi rekla da trebam biti dobra jer tako pise u bibliji, nego bi me pitala da li ja mislim da trebam biti dobra prema ljudima i zasto... i isle smo u setnje pa bi mi pored crkve pricala o krscanstvu, pa o budizmu, pa bi dosetale do dzamije...you get it... nikad mi nije rekla da moram razmisljati ili se ponasati na odredeni nacin "jer svi to tako rade" nego me pustila da sama dodem do nekih zakljucaka...sjajna zena...jako ju volim
User avatar
out
odbanovana
odbanovana
Posts: 349
Joined: 28 Jan 2003, 02:04

Post by out »

you get it ....o yea!

pa ti je pricala pa ti je pricala pa te nije isprogramirala . to sam rekla i ja "sjajna zena"! :beer:
User avatar
Jelena
Intimna
Intimna
Posts: 118
Joined: 23 Jul 2005, 22:26
Location: u njenom narucju....

Post by Jelena »

Ne razumem zasto je naziv topika "Biblija ocima mrzitelja crkve"?!

Pa ljudi znaju kako je napravljena ili bolje da kazem SASTAVLJENA biblija, i da postoji jako puno textova koji u nju nisu usli iz tog razloga sto bi to narusilo opstu sliku koju je zeleo da stvori tadasnji crkveni vrh!

To sto ti ljudi koji objavljuju te textove ili se bave tumacinjima i verodostojnim prevodima istih, ne znaci da oni obavezno mrze crkvu, vec samo da vise vole ISTINU!

Ljudi imaju pravo da veruju u sta god i kako god hoce, ali isto tako imaju pravo i na to da znaju pravu istinu!
A istina je, dakle, da postoje i textovi, koji nisu usli u ovu verziju biblije koju je stigla do nas, a i ovakvi koji su usli i koji su, jel` takvi kakvi jesu!

Pa sad svako neka izvuce zakljucak sam za sebe...
"Voleti drugoga toliko da makar i za tren zaboravis na sebe, to znaci biti slobodan"
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

Ruta 1,16-17 i 2,10-11 " A Ruta joj odgovori (Naomi): "Nemoj me tjerati da te ostavim i da odem od tebe: jer kamo ti ideš, idem i ja i gdje se ti nastaniš, nastanit ću se i ja; tvoj narod moj je narod i tvoj Bog moj je Bog. Gdje ti umreš, umrijet ću i ja, gdje tebe pokopaju, pokopat će i mene. Neka mi Jahve uzvrati svakim zlom i nevoljom ako me što drugo, osim smrti, rastavi od tebe."

:love:
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
Drake
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 42
Joined: 20 May 2006, 20:36
Contact:

Post by Drake »

Meni je moja mama usadila vjeru i ljubav u Boga još u ranom djetinjstvu i na tom sam joj neizmjerno zahvalan
Come with me into this TWILIGHT ZONE...
Is there ever going to be sunrise,or darkness is all there is?
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Mirjana wrote: ne, ne...mene je mama odgajala tako sto me poticala da razmisljam! ne bi mi rekla da trebam biti dobra jer tako pise u bibliji, nego bi me pitala da li ja mislim da trebam biti dobra prema ljudima i zasto... i isle smo u setnje pa bi mi pored crkve pricala o krscanstvu, pa o budizmu, pa bi dosetale do dzamije...you get it... nikad mi nije rekla da moram razmisljati ili se ponasati na odredeni nacin "jer svi to tako rade" nego me pustila da sama dodem do nekih zakljucaka...sjajna zena...jako ju volim
Tako je slično bilo i kod mene!

Zahvalna sam na tome (i na svemu ostalom naravno) vjećno mami !
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Jelena wrote:Ne razumem zasto je naziv topika "Biblija ocima mrzitelja crkve"?!

Pa ljudi znaju kako je napravljena ili bolje da kazem SASTAVLJENA biblija, i da postoji jako puno textova koji u nju nisu usli iz tog razloga sto bi to narusilo opstu sliku koju je zeleo da stvori tadasnji crkveni vrh!

To sto ti ljudi koji objavljuju te textove ili se bave tumacinjima i verodostojnim prevodima istih, ne znaci da oni obavezno mrze crkvu, vec samo da vise vole ISTINU!

Ljudi imaju pravo da veruju u sta god i kako god hoce, ali isto tako imaju pravo i na to da znaju pravu istinu!
A istina je, dakle, da postoje i textovi, koji nisu usli u ovu verziju biblije koju je stigla do nas, a i ovakvi koji su usli i koji su, jel` takvi kakvi jesu!

Pa sad svako neka izvuce zakljucak sam za sebe...
Jelena, :tu: :zna:
:wink:
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Jelena wrote:Ne razumem zasto je naziv topika "Biblija ocima mrzitelja crkve"?!

Pa ljudi znaju kako je napravljena ili bolje da kazem SASTAVLJENA biblija, i da postoji jako puno textova koji u nju nisu usli iz tog razloga sto bi to narusilo opstu sliku koju je zeleo da stvori tadasnji crkveni vrh!

To sto ti ljudi koji objavljuju te textove ili se bave tumacinjima i verodostojnim prevodima istih, ne znaci da oni obavezno mrze crkvu, vec samo da vise vole ISTINU!

Ljudi imaju pravo da veruju u sta god i kako god hoce, ali isto tako imaju pravo i na to da znaju pravu istinu!
A istina je, dakle, da postoje i textovi, koji nisu usli u ovu verziju biblije koju je stigla do nas, a i ovakvi koji su usli i koji su, jel` takvi kakvi jesu!



Pa sad svako neka izvuce zakljucak sam za sebe...
A da mi najprije definiraš tu "pravu istinu" kako je zoveš???
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Lea25 wrote:
Jelena wrote:Ne razumem zasto je naziv topika "Biblija ocima mrzitelja crkve"?!

Pa ljudi znaju kako je napravljena ili bolje da kazem SASTAVLJENA biblija, i da postoji jako puno textova koji u nju nisu usli iz tog razloga sto bi to narusilo opstu sliku koju je zeleo da stvori tadasnji crkveni vrh!

To sto ti ljudi koji objavljuju te textove ili se bave tumacinjima i verodostojnim prevodima istih, ne znaci da oni obavezno mrze crkvu, vec samo da vise vole ISTINU!

Ljudi imaju pravo da veruju u sta god i kako god hoce, ali isto tako imaju pravo i na to da znaju pravu istinu!
A istina je, dakle, da postoje i textovi, koji nisu usli u ovu verziju biblije koju je stigla do nas, a i ovakvi koji su usli i koji su, jel` takvi kakvi jesu!



Pa sad svako neka izvuce zakljucak sam za sebe...

A da mi najprije definiraš tu "pravu istinu" kako je zoveš???
I još nešto, znaš li zbog čega neki tekstovi nisu ušli u bibliju, koja je razlika između kanona i apokrifa? A ti koji se bave tumačenjima Biblije su bibličari i egzegete, te ostali znanstvenici koji se baš i ne bi složili s tvojim konstatacijama... Upravo su istraživanja bila presudna u nesvrstavanju nekih tekstova u Bibliju... A da je Crkva toliko pokvarena i netransparentna kao što je pokušavaš prezentirati, štošta bi ona iz Biblije izbacila... Moj ti je savjet da se najprije malo informiraš o stanju stvari, a tek onda o tome pričaš...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Kad se sagleda prava istina , nikad nit nije bilo postenja u visih vrkvenih institucija
nekoc inkvizicija a danas kapilaisticke zelje i skrivanja
Biblija je tko zna koliko puta mijenjana , i tko zna tko ju je napisao i u tome lezi problem
kako vjerovat nekoj instituciji koja ima dosta sporkog u sebi :|

ukratko , iako ce to nekoga povrijedit i zao mi je , ja nemam visoko misljenje o crkvi i bibliji
previse su toga uprskali da bi im se vjerovalo :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

jeeee, jos jedna tema o bibliji i crkvi :luxh: :roll:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

alex 2 wrote:Kad se sagleda prava istina , nikad nit nije bilo postenja u visih vrkvenih institucija
nekoc inkvizicija a danas kapilaisticke zelje i skrivanja
Biblija je tko zna koliko puta mijenjana , i tko zna tko ju je napisao i u tome lezi problem
kako vjerovat nekoj instituciji koja ima dosta sporkog u sebi :|

ukratko , iako ce to nekoga povrijedit i zao mi je , ja nemam visoko misljenje o crkvi i bibliji
previse su toga uprskali da bi im se vjerovalo :|
VIDI- PROSUDI- DJELUJ... STVARI TREBA DOBRO PROUČITI... O BIBLIJI SU PISALI I ISTRAŽIVALI SU JE I ONI KOJI NE VJERUJU I KOJIMA SE NE MOŽE PREDBACITI PRISTRANOST ILI LAŽ... TAKO DA PREPORUČUJEM DA SE NAJPRIJE DOBRO PROUČI SVE VEZANO UZ BIBLIJU, PA SE TEK ONDA GOVORI...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

tesko da ce mene itko uvjerit da je biblija ispravna , sorry :oops:


ps lea iskopcaj caps lock , please
na netu s episanje velikim slovima smatra vikanjem a nevole to bas svi :(
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

ne da mi se više raspravljati...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply