Urok

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Urok

Post by zmajka »

Pričala danas sa frendicom iz osnovne. Pitam ju za mamu a ona mi ispriča kako su joj na staru bacili urok. Gubila je kosu u pramenovima i hodala po doktorima i sve i nikakve pomoći. Onda je krenula kod vračara i ...našla je neki trokutić nečega negdje. Nije mi znala reći detalje. Uglavnom, kada je to našla i uništila, prošle pizdarije sa kosom.
Znate li šta o urocima? Vjerujete li u njih?
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Malchik
Nikad ne reci nikad neću pojebati "..."
Nikad ne reci nikad neću pojebati "..."
Posts: 170
Joined: 06 Jul 2005, 11:49
Location: Pripizdina !

Post by Malchik »

Uroci, okultno i sl. je uvijek pobudivalo ili strah ili interes medju ljudima.
Ja sam tu povlašten, ako me kuzite :mrgreen:

pouzdano znam da uroci postoje (i rade :mrgreen: )
moja je familija imala dosta, zapravo previše spontanih doticaja sa okultnim, od toga da je moj djed vidio vilu do toga da sam kao beba bio urecen (Vlaška magija, urokljive oci, not very nice)...

Doduse, nikada nisam baco urok... (iako on moze nastati i spontano, bez namjere) nego se vratio osobi koja ga je bacila na nekoga iz moje familije... :twisted:

Sa urocima se ne treba zezati... :|
Svaki dobar peder ima svoju hordu lezbi...
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

Znam da mogu utjecati na nekog u onolikoj mjeri koliko ta osoba vjeruje u to, pridaje tome pažnje, unosi energije u to.


p.s. inače, danas ljudi jako vole neke svoje probleme pripisati urocima. izgleda da je to jako "in". pogle časopise, puni su oglasa "skidam uroke, stavljam uroke, bijela magija, ova ona". glupost! izvlačenje para naivcima.
svakom tko si zabrije da na sebi ima urok, preporučila bih da prvo preispita svoj "ego". kao prvo, nek si prvo napravi popis tko bi uopće mogao "baciti urok" i zašto. ljudi vole misliti da se netko "bavi njima" pa čak i na taj način da "ih je netko urekao". i vjeruj mi, to je najčešće slučaj. ispadne da na taj način "traže pažnju". to nekad ode čak toliko daleko da zaista počnu imati fizičkih problema.
a to se može provjeriti i placebo testom. uvjeriš osobu da si joj skinuo urok i problemi nestanu. simply as that.

p.s.2 prava magije definitivno nije na nivou "padanja kose" i stavljanja u kuću nekog "čudnog smotuljka". magi i vještice ne rade takve stvari. trust me.
a "lovci na naivne i na pare" to itekako rade.
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Ne znam. Ali njena mama (znam o čemu pričam, poznajem tu ženu više od 20 godina) nije osoba koja vjeruje u takve stvari. Vrlo je realna osoba. Vrlo...na zemlji. Ne znam kako bih se izrazila.
Ne pada mi na pamet kontrirati ti jer sam svjesna svog neznanja na tom polju ali, tko je uopće rekao da joj je mag ili vještica bacio urok?
Bivša trudnica je svojevremeno imala cimerice koje su radile nešto sa nekim djelom kurana i ...morala bih ju pitati kako se to zove. Rekla mi je ali sam zaboravila. Jedna od njih je poželjela nekog tipa, da želi samo nju i da ne može ni sa jednom drugom. Dobila ga je, ali je cijena koju je platila bila strašna. Tukao ju je, nije joj dozvolio da ode (joj, ne bih sad o tome da je mogla otići da je htjela...), zatrudnila je, imala blizance koje je pobacila u sedmom mjesecu trudnoće. Slučajnosti? Možda. Uroci? Možda. Magija? Možda.
Ne znam, kažem ponovo, ne razumijem se. Ali zanima me.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

pa garantiram da to nije napravio neki wiccan. zvuči zbilja blesavo.

ako i je urok, onda je na razini "našla sam nešt na netu", "čula sam od babe milice kojoj je rekla baba štefa kak se to radi".

a tvoja frendica, jebiga, kak malchik kaže, ak ne znaš kaj radiš- nemoj se time igrati! mislim da je sad itekak svjesna toga.
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

Nit me zanima ,nit vjerujem .. ajde idemo baciti urok na politicare ,mozda nam bude bolje :lol:
Sto se tice opadanja kose ..kod te mame, od tvoje frendice ...pa tu imas mnogo faktora ,stres je mogao utjecati na opadanje kose.. mozda genetski :lol:
I policisticna bolest jajnika i te kako zna uzrokovati otpadanju kose,moze biti pokazatelji hormonalnih poremecaja .. pad imunoloskog sustava ili anemije.
Boze moj ,a o prehrani da ne govorim i drugim bolescinama .. a ne koji kakvi uroci ..daj nije valda da vjerujete u tu glupost ..reklakazala :shock:
Pametnije da napravi jedan Gina kompl. pregled ..nego kaj ide kod kojih kakvih baba vracara ..ili kak se vec zovu :lol:
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
jasamocitam
studentica
studentica
Posts: 122
Joined: 02 Dec 2002, 12:03

Post by jasamocitam »

zmajka wrote:Jedna od njih je poželjela nekog tipa, da želi samo nju i da ne može ni sa jednom drugom. Dobila ga je, ali je cijena koju je platila bila strašna. Tukao ju je, nije joj dozvolio da ode (joj, ne bih sad o tome da je mogla otići da je htjela...), zatrudnila je, imala blizance koje je pobacila u sedmom mjesecu trudnoće. Slučajnosti? Možda. Uroci? Možda. Magija? Možda.
glupost? mozda.
ne vjerujem u magiju i uroke, ali razumijem da ljudi ponekad imaju potrebu traziti rjesenje van sebe jer im se cini da si ne mogu pomoci. ponekad stvarno i ne mogu.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Imala sam baku koja je bila travarka, i na razne nacine pomagala ljudima. Izmedju ostaloga bavila se i skidanjem uroka.
NEmam pojma da li je to doista imalo nekoga efekta (umrla je kada sam bila 6-ti razred), no znam da ona to nikada nije naplacivala. Djed je izradjivao kola (ona seoska), imali su i zemlje dosta tako da je ona to radila besple iz razloga, kako je sama znala reci: "Bog mi je dao taj dar da ga dijelim kom treba a ne da ga prodajem".
Da je ovaj prvi dio njene "djelatnosti" (ljekovite trave) vrlo djelotvoran, uvjerila sam se doslovce na svojoj kozi. (Jednom sam prilicno jako spalila kozu na celu negdje krajem 7 mjeseca, no do pocetka skole oziljci su se jedva nazirali. Danas se ne vidi nista).
Za ovaj drugi dio njene "djelatnosti" sam sada prilicno skepticna, iako se ljudima onda cinilo da im je pomogla i onda sam u to vjerovala.
Danas mislim da je to sto im je pomoglo u stvari bilo to sto su vjerovali da im ona moze pomoci. I na taj nacin psiholoski pomogli sami sebi.....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

meni je jednom jednom davno (pre nekih 12tak godina) jedan decko rekao da me urekao da nikad ne budem sa osobom koju volim i naravno ja se bahato nasmijala i rekla koji ce mi ljubav i samo ti gubi vrijeme na gluposti ... i eto sad se nesto ovih dana sjeti i bas si nesto mislim ... :roll: on je rekao poslije da ga je skinuo ali posto nije vise ziv ne mogu da ga pitam a kako mi ide ... mozda ima tu necega... ima li ko da skida uroke .. nije da vjerujem ali za svaki slucaj o:D
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

ak se nacrtaš u Zagrebu, ja ti ga skinem :beer:
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

kaj ces joj prvo skinuti Luna? :DH:
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
Malchik
Nikad ne reci nikad neću pojebati "..."
Nikad ne reci nikad neću pojebati "..."
Posts: 170
Joined: 06 Jul 2005, 11:49
Location: Pripizdina !

Post by Malchik »

grudnjak ? :DH:

OT
Treba samo puno citati, nauciti, zastititi se i u tome je cijela mudrost... barem ja tako na to gledam... ljudi su previse isplaseni time...

Sve se svodi na vjerovanje u nesto i usmjeravanje energije u neki cilj ... apsolutno je ista stvar bacim li ja spell da dobim 5 ili to sto se Ana iz mog razreda pomoli Bogu da dobije pet iz istog testa... 8:)

Ako ja znam i vjerujem da cu dobiti 5, onda cu valjda i dobiti, ako Ana zna da ce dobiti 5, dobit ce pet... sumjni nema mjesta... 8:)

Sve je to magija... :mrgreen:
Svaki dobar peder ima svoju hordu lezbi...
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Malchik wrote: Ako ja znam i vjerujem da cu dobiti 5, onda cu valjda i dobiti, ako Ana zna da ce dobiti 5, dobit ce pet... sumjni nema mjesta... 8:)

Sve je to magija... :mrgreen:
Nema tu magije mladunce.
Za dobit 5 nije dovoljno vjerovati. Morao bi moz' bit' malo i uciti.....:saev:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

Luna - super eto me na ljeto pa ga skidaj (i urok i grudnjak) :beer:
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
Original-Emi
..želi nešto romantično...
..želi nešto romantično...
Posts: 692
Joined: 06 Jun 2003, 08:29
Location: Frankfurt
Contact:

Post by Original-Emi »

Ne znam da li da vjerujem u to ili ne. Mislim da vise ne vjerujem, nego sto vjerujem. Naslusala sam se svakakvih prica, a da li je to sad istinito to je druga stvar. Ako i ima neko ko stvarno to zna ne moze mu se vjerovati, jer previse postoji sarlatana. Znam da se od mog bivseg sogora mama s tim bavila, ne znam koliko je uspjevala u tome.... samo znam da moja sestra uvijek nalazila kod njega neke zapise usivene u postavu jakne ili sakoa.*g*

Ovo je sto cu vam ispricati je ziva istina, koja se desila ovdje u Frankfurtu prije nekih 10 godina. Meni je to tada bilo smijesno, ali i dan danas jos uvijek umirem od smijeha kad se sjetim toga. :mrgreen: Kako ljudi mogu biti glupi i slijepi. U ono vrijeme su dolazile izbjeglice u Njemacku sa svih strana bivse Jugoslavije. Tako se bracni par iz Mostara nasao u Frankfurtu, koje sam i sama upoznala. Dosli su sa malim sincicem od 7 mjeseci. Dijete je nekako u to vrijeme bilo uvijek bolesno. Nista strasno, prehlada, temperatura. I bas u to vrijeme tuda je prolazila neka Ciganka koja je navodno skidala uroke. Rekla im je da im je dijete netko urekao i da ona jedina moze skinuti taj urok. Ovi su odmah na to "pali". Rekli su da ce sve uciniti samo da im dijete ozdravi. Kaze ona njima da je odvedu u sobu gdje dijete spava i da u rucnik zamotaju para koliko im nije zao. Ne, pare nisu za nju. To je potrebno da skine urok. I ove budale odma zamotaju sve sto su imali, tj. 7.500,00 DM. *bg* Onda je ona kao nesto "ucila" i to obnosila djetetu oko glave, zatim je rasporila jastuk na kojem je dijete spavalo, stvali rucnik unutra i zasila jastuk. Rekla je da se to ne smije dirati 40 dana, da ce se urok skinuti i otisla. Medutim vec nakon par dana tom covjeku nesto nije dalo mira, htio je po svaku cijenu otvoriti jastuk. Zena se protivila tome, ali je na kraju on ipak otvorio. Umjesto novaca u rucniku nasao je novine. :DH:
Covjek je popizdio, otisao na policiju prijaviti, trazio ciganku svuda. Ali nije ju nasao, niti nju, niti novac. Mislim da ste iz ovoga izvukli pouku...hehe


Kad sam bila 6 godina, imala sam tesku saobracajnu nesrecu. Poslije dugog oporavka u bolnici vratila sam se kuci. Jos dugo sam morala ostati kuci na kucnoj njezi. I tada je neko dosao na ideju da mi moraju "saliti strahu". Nisam to tada razumjela, a pravo da kazem ne razumijem ni sada previse. *g* Odveli su me nekoj zeni koja je nesto obnosila oko moje glave i cijelo vrijeme nesto izgovarala, meni nerazumljive rijeci. Onda je nesto stavila u neku flasu vode, dala mi to i rekla da moram to svako jutro piti. Je li to imalo nekog ucinka i jesam li ja imala neki strah ili ne, ne znam. Bila sam previse mala da bi sve to shvatila.
Kad nekog sretnes ne dozvoli da ode,a da ga ne ucinis jos sretnijim!
Malchik
Nikad ne reci nikad neću pojebati "..."
Nikad ne reci nikad neću pojebati "..."
Posts: 170
Joined: 06 Jul 2005, 11:49
Location: Pripizdina !

Post by Malchik »

ow wrote: Nema tu magije mladunce.
Za dobit 5 nije dovoljno vjerovati. Morao bi moz' bit' malo i uciti.....:saev:
to je bio samo jedan primjer... pod uvjetom da sam ucio i da je ona ucila... :wink:
Svaki dobar peder ima svoju hordu lezbi...
Drake
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 42
Joined: 20 May 2006, 20:36
Contact:

Post by Drake »

Takva me sranja ne zanimaju
Come with me into this TWILIGHT ZONE...
Is there ever going to be sunrise,or darkness is all there is?
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

vjerujem da ima tih baba koje znaju bacati i skidati uroke jedna mi je starija zena rekla,prije moje saobracajne nesrece gledajuci mi u grah da cu nastradati u prometnoj nesreci da se to nemoze sprijeciti jer je urok jak .Radjen je na krvi od menstruacije i zemljom sa mlado zakopanog groba.Ja sam se tada nasmijala jer nisam vjerovala u to.Rekla mi je cak i da zna hodzu koji radi takve uroke i jedini ih on moze skinuti ali te godine je taj hodza umro.Jos mi je rekla da se to moze ublaziti,jer je nacarano da poginem.Rekla je da odvojim nesto sitno novca,kovanice pomogucnosti da kad zaspim netko moli odredjeno nesto zaboravila sam sto i taj novac dok spavam obnosi iznad mene po cijeloj meni u krug.Kasnije taj novac mora spustiti na pod i ne dirati ga do zore.Uzoru da ga odnese na raskrizje neke ceste i baci na tom raskrizju i da kad ga baci ne okrece se za njim.Nagovorila me baka da pristanem na to,pristala sam sto me kosta i ako nisam vjerovala.Nakon 3 godine ja sam nastradala i zivot mi je visio o koncu.Kada sam dosla iz bolnice nakon duzeg vremena oporavka mama mi je rekla da je u mojoj sobi u ormaru pronasla krvavu spavacicu umazanu zemljom (moju koju mi je netko prije par godina ukrao sa strika ).Rekla sam joj da neznam nista o tome,ali svejedno da tu spavacicu spali.Sumnjam i danas na jednu osobu i to moju polusestru.Ona mi je pomagala da slozim robu u ormar kada sam se selila od mame,i taj ormar vise nitko nije dirao dok nisam nastradala i morala se vratiti k mami dok se ne oporavim.Moja polusestra je znala da tu spavacicu nece moci nitko tako brzo pronaci,i lako je mogla doci do tog hodze koji je radio te uroke jer joj je on bio njene mame brat.Kada smo spalile spavacicu tu istu noc me je sestra nazvala.Rekla sam joj samo da sam pronasla sto je sakrila u ormaru i rekla sam joj ja tebe nikada nebi mogla tako mrziti .Rasplakala se i poklopila slusalicu nikada me vise nije nazvala ,sada zivi negdje u Americi.Od tada vjerujem da uroci postoje i da postoje zbilja zli ljudi,ima sarlatena ali ima i onih koji zbilja to rade. :(
Drake
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 42
Joined: 20 May 2006, 20:36
Contact:

Post by Drake »

@plavusa28
Nadam se da si sad dobro... :cry:
Come with me into this TWILIGHT ZONE...
Is there ever going to be sunrise,or darkness is all there is?
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

meni je nekak vudu najzanimljiviji. a i najstrasniji :ogle: ono kad padaju u trans i ta sranja. anyway, moj best frend mi je jednom rekao da je nasao ispod svog kreveta zamotano u nekoj krpi dijelove kose i noktiju i da kurca ne konta otkud to tamo i da u njegovu sobu osim njega ulazi samo ta neka zena koja im cisti stan. i tak, mi se tome smijali, zajebavali ga da joj se mozda svidja pa ga pokusava pridobit. i tak mi se smijali, smijali, kad ono za dvije-tri godine njega spuca metak u glavu. :roll: i onda se vise nismo smijali. :? pojma nekak jel to dvoje ima neke veze jedno s drugim al mi je intresting. :idea:
The rockstar hands of a big butch dyke.
mashalah
lijepo molim
lijepo molim
Posts: 423
Joined: 20 May 2006, 11:46
Location: dislocirana
Contact:

Post by mashalah »

vjerujem u sve dok se ne dokaze suprotno (to zna biti problem :evil: )

enivej znam par urbanih mitova, al nemam ambiciju podrzati ih u njegovom rastu :twisted:
Just a minute while I reinvent myself.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Ti inače, Mashala, imaš svoja mišljenja koja su malko kanda kruta i ne gledaš širu sliku.
Moja je baka bila seoska vještica :DH: i za neke stvari, koliko kod djelovale bajkovito, znam da su zbilja. I inače, sva vjerovanja koja se održavaju stoljećima (osim možda organizirane religije, jer tu je stvar u lovi a ne u vjeri) imaju nekakav razlog zašto tako dugo traju, zar ne?
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

onda si ti sta? cetvrtina seoske vjestice? :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Nadala sam se da ćeš primjetiti *trept* :DH:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
mashalah
lijepo molim
lijepo molim
Posts: 423
Joined: 20 May 2006, 11:46
Location: dislocirana
Contact:

Post by mashalah »

zmajka wrote:I inače, sva vjerovanja koja se održavaju stoljećima (osim možda organizirane religije, jer tu je stvar u lovi a ne u vjeri) imaju nekakav razlog zašto tako dugo traju, zar ne?
jamacno... ali jamacno i postoji razlika izmedju vjerovanja i urbanog mita.
Just a minute while I reinvent myself.
Post Reply