Dijana Milić - mene ovo ne može ostaviti ravnodušnom

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Dijana Milić - mene ovo ne može ostaviti ravnodušnom

Post by ow »

Ukratko, radi se o tuzlanskoj tužiteljici koja je vodila istragu protiv profesora pravnog faksa koji su zloupotrebljavali položaj i prolazne ocjene studenticama uvjetovali seksualnim odnosima s njima.

Onda se muska gamad udruzila i namontirali su istragu protiv nje na temelju iskaza žene koja se profesionalno bavi prostitucijom pa je samim tim podložna ucjenama, a koja se kao svjedok pojavljuje u jednom slučaju protiv nekog svodnika.
Podigli su optužnicu da je ona tu kurvetinu (nemam bolji izraz za tu prostiutku) nagovarala na lažno svjedočenje pokušavajući je seksualno iskoristiti.

Uglavnom Dijana je zbog nepravde i stresa umrla u 44-toj godini života.
Ne mogu šutjeti na ovo i boli me što nemamo toliko društvene svijesti da spriječimo sve oblike zlostavljanja žena - uključujući i ovakve situacije u kojima muškarci uz široku podršku muškaraca, ali i ponekih žena beskrupulozno obračunavaju sa ovakvim hrabrim ženama.
Prostitucija je muška priča, seksualni skandali također i po potpisu ove optužnice (kao i zanimanju svjedokinje) jasno je da iza nje stoje muškarci.

Ima jako puno članaka o tome ali ovdje mi se čini da ima najviše informacija:
http://www.hercegbosna.org/kolumne/poli ... -3952.html
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Dijana Milić - mene ovo ne može ostaviti ravnodušnom

Post by ow »

Istraga protiv prostitutke zbog lažnog svjedočenja protiv tužiteljice Milić
Dijana Milić, žrtva bespravne države i lažnog svjedočenja

Tuzlanska tužiteljica Dijana Milić, prije desetak dana pala je u duboku komu, nakon koje je juče preminula.
Tužiteljica je oboljela od ozbiljnih srčanih problema nakon što je postala žrtva sramnog pravosudnog i medijskog progona.
Dijana Milić je u međuvremenu dobila i paralitički zapetljaj crijeva (kao posljedicu neuzimanja hrane), što je njezino zdravstveno stanje dodatno pogoršalo.
Kako Slobodna Bosna piše, upravo se otkrivaju novi detalji urote protiv ove tužiteljice.
Inspektori Centra javne bezbjednosti u Bijeljini (CJB) nedavno su saslušali izvjesnog P.B., kojeg je Đuka Gavrić zvana Ceca, ključna svjedokinja u sudskom procesu protiv Dijane Milić, prijavila da je na nju vršio pritisak kako bi promijenila svoj iskaz.

P.B. je policijskim inspektorima ispričao da je Đuku Gavrić upoznao u selu Batković kod Bijeljine, gdje je došla kako bi od njega kupila ženske trenerke.
Budući da se P.B. u to vrijeme bavio prodajom tekstilne robe, poslije nekoliko susreta ponudio je Đuki da počne raditi u njegovom butiku, ali je ona posao odbila.
„Onda je ona meni predložila da nazovem neku ženu u Tuzli, kojoj ne znam ime, kako bi nam dala 5.000 KM da Đuka promijeni izjavu protiv neke Dijane. Rekla mi je da je prvi put uzela 10.000 KM od nekih ljudi da svjedoči kako je ta Dijana navodila na bludne radnje, iako mi je u povjerenju priznala da to nije bila istina“, kazao je P.B. na saslušanju, nakon čega je pušten na slobodu.
Istovremeno su bijeljinski policajci otvorili istragu i protiv Đuke Gavrić, zbog sumnje da je primila novac od Muhameda Mrkaljevića, brata vlasnika motela Royal Šemse Mrkaljevića iz Čelića, gdje se Đuka zvana Ceca duže vrijeme prostituirala, a što je potvrdilo više svjedokinja tokom sudskog procesa.
Đuka Gavrić se, prema informacijama policijskih inspektora, s Mrkaljevićem sastajala u Republici Srpskoj, kako bi uzela novac za lažno svjedočenje protiv tužiteljice Dijane Milić.
Đukine optužbe Šemsu Mrkaljevića i njegovu nevjenčanu suprugu Mehdinu Čirić ipak nisu amnestirale od odgovornosti (osuđeni su na dvije godine, odnosno, šest mjeseci zatvora), ali su zato potpuno uništile časnu tužiteljicu Dijanu Milić, čija je jedina greška bila što je svoj posao radila profesionalno i pošteno.

IZVOR: sl.bosna, bhnews
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply