Papa pokusava marnut komad Istre

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Papa pokusava marnut komad Istre

Post by ow »

nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by la pittura »

Sa zanimanjem pratim ovaj sizofreni feudalni igrokaz. Zabavljam se i zivo me interesuje kako ce se stvari odvijati sad kad su dosli do tacke da kradu od sebe. Fantasticno. Pitam se da li se po onoj da narod ima vlast kakvu zasluzuje, isto tako moze reci da ima i duhovne vodje kakve zasluzuje? Kome se sad prikloniti, a?!
Dok ne shvate, a to nikad nece shvatiti, da je jedina veza sa Bogom direktna veza a ne preko posrednika, posebno ne preko onih koji stoljecima zive u izobilju, spaljuju neistomisljenike, imaju trbusine, voze najluksuznije automobile, tucaju male djecake i djevojcice, imaju primjedbe na lose peceno meso, lovom od priloga za humanitarne svrhe kupuju nekretnine i kurve…i da ako ta direktna veza ne funkcionise onda niti jedna funkcionisati nece i neka se batale corava posla.
Jednom se Jedan zrtvovao za sve nas. Mislim da bi drugi put dobro razmislio prije nego li bi sebi dozvolio taj luksuz
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by Afrodita »

la pittura wrote:Jednom se Jedan zrtvovao za sve nas. Mislim da bi drugi put dobro razmislio prije nego li bi sebi dozvolio taj luksuz
može ih bit sramota,inače sam alergična na teme o svečenicima,crkvi...vjernik sam al ih ne mogu SMISLIT :stara:
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by inula »

ista situacija je bila i u hristovo vreme, fariseji na sve strane..u hramovima najvise..
dešavalo se već u istoriji, da je stvarnih "hrišćana" samo nekolicina..
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by inula »

ako već neko treba da ga marne, lično bih volela da to učini patrijarh.. :evil: :hihi:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by ow »

ne podnosim da bilo tko marnjava a narocito ne crkva (bilo koja)

oni nama prodaju duhovnost a za sebe samo grabaju materijalna dobra :vice:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by inula »

hteli ne hteli, crkvi je najvise i marnuto za vreme komunizma.. istina je da su manastiri bili nezdravo bogati, kao i verovatno biskupije, sto opet ne opravdava nasilno oduzimanje.. kod nas je zakon o restituciji diskriminatorski, i nacinjen tako da su moguce sve znane i neznane zloupotrebe.. treba vratiti oduzeto, al' ne samo verskim zajednicama, vec svima.. dogadjaj u istri je tek pocetak, tek slede slicni scenariji..
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Papa pokusava marnut komad Istre

Post by Afrodita »

malo im je,malo :stara:
Post Reply