Skandalozna odluka Vrhovnog suda: Pedofilu smanjili kaznu

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Skandalozna odluka Vrhovnog suda: Pedofilu smanjili kaznu

Post by ow »

jer je curicu silovao više puta?!
Vrhovni sud šokirao je javnost smanjivši 55-godišnjem pedofilu kaznu zatvora s 14 na 12 godina, uz objašnjenje da je takva odluka temeljena na činjenici da je riječ o 'produljenom kaznenom djelu spolnog snošaja s djetetom'?!

Pedofil (55) iz Dalmacije zlostavljao je nećakinju od njezine desete godine. Curica se konačno slomila nakon pet godina zlostavljana i sve ispričala razrednici.

Na Županijskom sudu u travnju prošle godine osudili su ga na 14 godina zatvora. "Vi ste uništili njezin mladi, dobroćudni, veseli i neiskvareni život", rekao je tada sudac Boris Radman.

No, odvjetnik silovatelja žalio se Vrhovnom sudu, a oni su nakon godinu dana šokirali javnost preinačenom presudom. Smanjili su bludniku kaznu za dvije godine zbog, kako navode u obrazloženju presude, pravnog instituta "produljenog kaznenog djela spolnog odnošaja s djetetom", pišu 24 sata.

"Vjerojatno su to razmotrili kao jedno kazneno djelo koje je počinio više puta u dužem vremenskom razdoblju", objasnio je odvjetnik Branko Šerić. To bi značilo da mu je sudac Županijskog suda dao posebnu kaznu za svako kazneno djelo nad djevojčicom, a suci Vrhovnog suda sve su objedinili u jednu kaznu koju su smanjili za dvije godine.

Vrhovni sud također je ocijenio kako Županijski sud nije uzeo u obzir da pedofil nije osuđivan, da ima dijete te da su on i supruga narušenog zdravlja.
GAMAD - Vrhovni sud a i mediji koji ovo objavljuju nekako potiho i bez imena IDIOTA!!! :vice: :vice:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Skandalozna odluka Vrhovnog suda: Pedofilu smanjili kazn

Post by djurdja »

ja to ne mogu ni čitati koliko mi je to prestrasno
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Skandalozna odluka Vrhovnog suda: Pedofilu smanjili kazn

Post by lira.folira »

Nema ništa gorje od pedofilije... fuj...
Jadna je država s takvim zakonima... Prvo mu smanje kaznu, onda ga stave u zatvor slobodnog tipa, a onda još tu kaznu prepolove jer je "gužva u zatvorima pa nema mjesta"
Fuj fuj
Post Reply