Homoseksualci vaľniji od stradalnika?!

Post Reply
User avatar
Tamara
perem po forumima
perem po forumima
Posts: 132
Joined: 20 Nov 2002, 22:28
Location: Zagreb
Contact:

Homoseksualci vaľniji od stradalnika?!

Post by Tamara »

Vlada Republike Hrvatske donosi zakon o homoseksualcima te brine o njima tako ąto im je Ministarstvo rada i socijalne skrbi iz drľavnog proračuna uplatilo na račun njihove udruge 100.000 kuna, a majke za poginulo dijete u Domovinskom ratu od istoga ministarstva ne prima niti jednu kunu.

Predstavnici Zajednice udruga hrvatskih civilnih stradalnika Domovinskog rata traľili su već nekoliko puta da ih primi ministar Davorko Vidović, koji se samo jedan put udostojio primiti delegate Zajednice, a na obiljeľavanje susreta obitelji poginule 306 djece u Slavonskom Brodu nije se nikako odazvao.

Naąa je Zajednica traľila primanje kod premijera Ivice Račana, a on ne samo ąto se nije odazvao nego se nije ni očitovao o pozivu.

Onaj tko ne poątuje civilne stradalnike Domovinskog rata i hrvatske branitelje, ne poątuje svetinju, naąu Hrvatsku, za koju su pale mnoge ľrtve u Domovinskog ratu.

Ovo su osnovni naglasci iz izvjeątaja podnesenoga na 4. redovitoj izvjeątajnoj skupątini Udruge hrvatskih civilnih stradalnika domovinskog rata Zadarske ľupanije, kojom je obiljeľena i peta obljetnica postojanja ove udruge.

Prije početka skupątine u Domu sindikata u crkvi sv. ©ime u Zadru odrľana je sveta misa zaduąnica za sve poginule u Domovinskom ratu.

S. Baąić

Slobodna Dalmacija, petak, 28. oľujka 2003., str. 18.


Inače, kad su neki dan oni imbecili leľali na zagrebačkoj obilaznici, čula sam kako je predsjednih zagrebačke Hvidre između ostalog rekao neąto slično, odnosno, kako "drľava financira pedere, a nikog nije briga za branitelje".
Da ne kopiram previąe teksta, priopćenje Iskoraka pročitajte na:
http://www.gay.hr/portal/opsirno-664.php
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

:ne:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

To je stoga jer ograniceni mozak ne moze pojmiti da uzrok njihovog neuspjeha ne lezi u uspjehu Iskoraka, vec u njihovoj nesposobnosti da nacine dobar program i da ga prezentiraju na pravi nacin.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Reakcija na tekst "Homoseksualci važniji od stradalnika?!"
Aktivizam - 29.03.2003. - Dorino Manzin
Poštovane i poštovani,

U Slobodnoj Dalmaciji br. 18731. od 28. ožujka 2003., na strani 18. objavljen je èlanak pod naslovom "Homoseksualci važniji od stradalnika?!". S obzirom da se u tekstu iznose netoène informacije, molim Vas da, u skladu sa èlankom 31., stavcima 1. i 2. Zakona o javnom priopæavanju (Narodne novine 83/96), u sljedeæem broju Slobodne Dalmacije objavite ispravak koji Vam šaljem u prilogu. Podsjeæam Vas da, u skladu sa èlankom 35., stavak 2. istog Zakona, ispravak mora biti objavljen bez izmjena i dopuna, na istome mjestu, istom velièinom slova naslova i teksta kao i spomenuti èlanak te da, u skladu sa èlankom 35., stavkom 3. nije dopušteno istodobno objaviti komentar ispravka.


REAKCIJA NA TEKST
"HOMOSEKSUALCI VAŽNIJI OD STRADALNIKA?!"


Poštovane delegatkinje i poštovani delegati 4. Redovite izvještajne skupštine Udruge hrvatskih civilnih stradalnika Domovinskog rata Zadarske županije,

ražalostili ste me lažnom izjavom o financiranju naše udruge. Nije istina da je Iskorak dobio 100.000 kn od Ministarstva rada i socijalne skrbi. Takoðer, ne razumijem kakav to "zakon o homoseksualcima" donosi Vlada RH. To prvi put èujem, a uostalom, u Hrvatskoj zakone donosi Sabor, a ne Vlada.
Za vašu informaciju, Iskorak je dobio 45.000 kn za projekt "Pravne perspektive homoseksualnih osoba u Republici Hrvatskoj" koji ima za cilj analizu dokumenata EU-a, UN-a i Vijeæa Evrope te izradu prijedloga zakonskih rješenja kojima bi se ukinula diskriminacija na temelju seksualne orijentacije, što je jedan od bitnih kriterija pridruživanja Evropskoj uniji. Takoðer, dobili smo još 16.000 kn za projekt "Psihološkog i zdravstvenog savjetovališta za homoseksualne i biseksualne osobe – Homo S.O.S." èiji je cilj pružanje potpore brojnim žrtvama homofobije i poveæanje stupnja svjesnosti o spolno prenosivim bolestima i prakticiranju sigurnog spolnog odnosa, èime æe se smanjiti moguæe poveæanje broja zaraženih osoba AIDS-om i drugim spolno prenosivim bolestima. Dakle, sve u svemu 61.000 kn. (Inaèe, da bi se oba projekta kvalitetno provela, potrebno nam je 432.360 kn). Što mislite, jesu li ti projekti vrijedni financiranja?
Još me je više pogodio diskurs kojim se omalovažavaju, vrijeðaju i izruguju naše graðanke i graðani homoseksualne orijentacije. Što je loše u tome da se financiraju projekti kojima se izravno štite ljudska prava te ugrožene i stigmatizirane zajednice?
Ne mogu razumjeti da netko dijeli ljude na "stradalnike" i "homoseksualce". Zar mislite da meðu stradalnicima Domovinskog rata nema homoseksualaca?
I sâm sam kao tinejdžer preživio ratne strahote u svom gradu Osijeku, pogibiju nekoliko prijatelja i prijateljica, a stan mi je pogoðen granatom. Zato shvaæam potrebu zaštite onih koji su izgubili svoje najmilije, onih kojima su razoreni domovi i obitelji. Kao žrtve bezumnog i bestijalnog rata, mnogi su ostali bez svojih udova, a nebrojeni civili i branitelji su poginuli.
Jesu li tolike osobe dale svoje živote za Hrvatsku u kojoj æemo jednoga dana svi zajedno živjeti u ljubavi, miru i slobodi ili za Hrvatsku netolerancije, nepravde i primitivizma? Mislite li da meðu poginulima nije bilo homoseksualaca? Jesu li njihovi životi i njihova stradanja manje važna? A pomislite samo, kako li je tek njima.Ne samo da su stradali u ratu, veæ se svaki dan susreæu s dodatnim nerazumijevanjem i netolerancijom. Mnogi su od njih poèinili samoubojstvo, a velik ih broj živi u strahu od vlastite sjene, ovisni o alkoholu i drogama. Zar nije humano i dobro djelo pomoæi tim ljudima? Zar æemo žmiriti pred nepravdom i licemjerjem? Ako mislite da smo mi dobili previše novca, javite nam se pa možemo pokušati zajedno suraðivati. Ako su ljubav, pravda i sloboda naši zajednièki ideali, nema razloga da se meðusobno vrijeðamo i izmišljamo nepostojeæe sukobe. Pružam Vam ruku prijateljstva i iskreno želim s Vama razmijeniti iskustva u obrani i zaštiti obespravljenih i ugnjetavanih. Pozivam Vas da nam se ove godine pridružite u Zagrebu na našoj manifestaciji "Gay Pride", a jamèim Vam da æemo se mi uvijek odazvati Vašem pozivu na suradnju, za dobrobit i dostojanstvo svih naših graðanki i graðana.


Iskreno Vaš,

Dorino Manzin
predsjednik Iskoraka

sa www.gay.hr
The rockstar hands of a big butch dyke.
Post Reply