Sa gay.hr - Poruka biskupa HBK-a vjernicima

Post Reply
User avatar
mudroslava
Dr. SEXpertica
Dr. SEXpertica
Posts: 730
Joined: 22 Nov 2002, 16:29
Location: Berlin
Contact:

Sa gay.hr - Poruka biskupa HBK-a vjernicima

Post by mudroslava »

:cool: Eto malo, da se proveselite pred izbore...



"Biskupi protiv stranaka koje zastupaju pravo na ''neprirodne homoseksualne zajednice''
Vijesti > Hrvatska - 30.10.2003. - Milka

Biskupi HBK-a uputili su vjernicima i svim ljudima dobre volje poruku u povodu izbora u kojoj ih pozivaju da pristupe izborima s velikom moralnom i druątvenom odgovornoąću jer će tako dati svoj učinkovit doprinos daljnjem razvoju Hrvatske.

'Izbori su, naime, provjeren način kako se moľe poboljąati kvaliteta političkog ľivota i unaprijediti zajedničko dobro, zato na njih treba izići', ističu biskupi jer, kako napominju, tko ne izvrąava tu duľnost, neodgovorno prepuąta drugima da bez njega odlučuju o pitanjima koja se tiču njega i budućnosti njegove djece.

Biskupi ističu da programe pojedinaca i stranaka treba prosuđivati prema tome promiču li pravdu za sve, napose za najugroľenije, i izgrađuju li zajednicu solidarnih građana koji će imati smisla i razumijevanja za vrijednosti snoąljivosti, zajedniątva, praątanja i pomirenja.

U naąim sadaąnjim okolnostima, kako dodaju, vaľan je također pozitivan odnos, ąto ne znači i nekritičan, prema naąoj nacionalnoj proąlosti i baątini, zaątita prava i dostojanstva hrvatskoga naroda u okvirima svjetske politike, kao i zahvalnost prema onima koji su najviąe ľrtvovali za naąu slobodu.

'Nezaobilazan je kriterij i beskompromisna i dosljedna borba protiv droge koja sve viąe uniątava naąu mladeľ, a time i naąu budućnost', navode biskupi, upozoravajući da vjernik ne bira stranke i pojedince koji zastupaju legalizaciju pobačaja, eutanazije i neprirodnih istospolnih bračnih zajednica.

Po ocjeni hrvatskih biskupa, prioriteti su ovoga trenutka, za koje se treba na izborima opredijeliti, duhovna i moralna obnova naąega druątva i naroda, uklanjanje posljedica totalitarnoga sustava i nametnutoga nam rata, briga za siromaąne i nemoćne, borba protiv demografskoga izumiranja pruľanjem veće i sustavnije pomoći bračnim zajednicama i obiteljima, promicanje cjelovitog odgoja djece i mladih, poticanje poljoprivrede, pomorstva i ravnomjernog razvoja svih krajeva naąe domovine, zaątita okoliąa i očuvanje nacionalnoga bogatstva, učvrąćivanje demokratskog i pravnog poretka, povezivanje Hrvata u zemlji i inozemstvu, njegovanje nacionalnoga identiteta i kulture u vremenu sveopće globalizacije te priprema zemlje za ulazak u Europsku uniju i druge svjetske integracije.

'Zapostavljanje tih ciljeva produbit će joą viąe naąe narodne i druątvene probleme', ocjenjuju biskupi, uvjereni da ćemo izborom onih koji se drľe navedenih prioriteta izabrati 'sigurniji put u budućnost'.

Glede predizborne promidľbe potiču da se treba drľati sadrľaja i programa, a izbjegavanja osobnog vrijeđanja, neistine i klevete. Poątovanje i odgovornost prema biračima, kako kaľu, zahtijevaju od političara i stranaka da ne daju obećanja za koja znaju da ih zbog objektivnih ili subjektivnih okolnosti ne mogu ispuniti te da ne ulaze u političke kompromise koji se protive volji onih koji su ih izabrali.

Podsjećaju kako iz iskustva znamo da olako dana obećanja i nepoątivanje biračkog tijela ątete ugledu i dostojanstvu politike i političara, a kod birača stvaraju gorčinu i osjećaj prevarenosti.

Hrvatski biskupi zaključno pozivaju sve one koji u Crkvi imaju odgovorne sluľbe da crkvene prostore i svoju sluľbu ne upotrebljavaju u svrhe pojedinih političkih stranaka, a vjernike potiču da u ovim predizbornim danima posebno mole za slogu i napredak naąe domovine preporučujući je zagovoru one koju vjekovima nazivamo Kraljicom i Odvjetnicom Hrvatske.




Mesić o poruci hrvatskih biskupa
Vijesti > Hrvatska - 31.10.2003. - Milka

Komentirajući u Predsjedničkim dvorima poruku hrvatskih biskupa u povodu parlamentarnih izbora u kojoj su pozvali vjernike da iziđu na izbore te usprotivili se legalizaciji istospolnih brakova i pobačaja, predsjednik Mesić je rekao da je većina naąih građana očekivala takvu poruku.

"Ona je u suglasju sa svim dosadaąnjim porukama koje su poslali naąi biskupi, a sličnu poruku o pobačaju i istospolnim bračnim zajednicama dao je i Sveti Otac", izjavio je, dodavąi da se ti brakovi ne mogu izjednačiti s brakovima između muąkarca i ľene. Po Mesićevim riječima "nitko razuman ne moľe poduprijeti pobačaj, ali budući da ľivimo u takvu druątvu koje polazi od slobode čovjeka, to je pitanje ljudskih uvjerenja i neka svatko sam odlučuje".

Preporuku da građani iziđu na izbore predsjednik smatra jako dobrom porukom hrvatskih biskupa. "Ako ne iziđemo na izbore, nemamo pravo prigovarati izabranoj vlasti", rekao je, dometnuvąi kako ćemo imati vlast kakvu izaberemo. "Treba izići na izbore", istaknuo je predsjednik Mesić. "


:cool:
My body is not a temple
It's an amusement park

It's not a side effects of the cocaine...

They tried to make me go to rehab
I said no, no, no.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Ako su se biskup i Mesic slozili da trebamo glasati, idem odmah odglasati svoje.

Ili, ne, cekaj, mi onda ne bi trebali glasati...ili kako...ah, bas su mi nerazumljivi.

Ajde, pliz, neka neko nadje sta koji prica o homicima, ono jesu'l za nas il' su protiv?
Za mene, malu, jadnu, apoliticnu lezbacu...(koja je i za abortus! ..pa cak i za eutanaziju....tssss :roll: )
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
mudroslava
Dr. SEXpertica
Dr. SEXpertica
Posts: 730
Joined: 22 Nov 2002, 16:29
Location: Berlin
Contact:

Post by mudroslava »

:cool: Procitaj u citatima samo ono zboldano, zmajolika...


Citat BISKUPI:

"'Nezaobilazan je kriterij i beskompromisna i dosljedna borba protiv droge koja sve viąe uniątava naąu mladeľ, a time i naąu budućnost', navode biskupi, upozoravajući da vjernik ne bira stranke i pojedince koji zastupaju legalizaciju pobačaja, eutanazije i neprirodnih istospolnih bračnih zajednica. "


Citat MESIC:

"Ona je u suglasju sa svim dosadaąnjim porukama koje su poslali naąi biskupi, a sličnu poruku o pobačaju i istospolnim bračnim zajednicama dao je i Sveti Otac", izjavio je, dodavąi da se ti brakovi ne mogu izjednačiti s brakovima između muąkarca i ľene."


... sto ce reci: biskupi su protiv, a Mesic nije za... :cool:
My body is not a temple
It's an amusement park

It's not a side effects of the cocaine...

They tried to make me go to rehab
I said no, no, no.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Skuzila sam to, ali sam se malo nejasno izrazila. Mislila sam na ostale stranke.

Ako ne trazim previse, ali meni se to tak' ne da trazit'...a voljela bih znati :oops:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

mislim da mesic igra politicki fudbal. ostavlja na mene dojam covjeka sa kojim se o svemu moze razgovarati ali onako, iza zatvorenih vrata jer zna sta mu pucanstvo misli pa nece da sijece granu na kojoj sjedi.

uostalom, tokom njegovog predsjednikovanja, zakon o izjednacavanju istospolnih zajednica, ili kako se vec zove taj zakon, je izglasan. mesic je vidio malo vise svijeta no prosjecan hrvat koji moli krunicu misleci da je u njoj svjetlo betlehemsko, te je stoga svjestan da bez homoseksualnih prava (makar na papiru) hrvatska ne moze u tu cuvenu "europsku integraciju" i kao pragmatican politicar nece nam stajati na putu.

a za tisak laprda kako citaocima tiska pashe.
zanimljivo je da nije bas rekao, slazem se sa izjvama crkve no" izjava crkve u skladu je s izjavama crkve odvajkada."
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
Post Reply