Za mene je ljubav.....

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Afrodita »

ruski rulet
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Za mene je ljubav.....

Post by renata »

može ruski rulet sa ćorcima na kečap :bravo:
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Afrodita »

renata wrote:može ruski rulet sa ćorcima na kečap :bravo:
:lol: :lol: šta bi se crvenila :hohoho:
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Za mene je ljubav.....

Post by hellen_stewart »

neoguća stvar...
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Za mene je ljubav.....

Post by laura »

hellen_stewart wrote:neoguća stvar...
sasavica blesava :lezbice:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Za mene je ljubav.....

Post by djurdja »

Grupa američkih psihologa ispitivala je djecu od četiri do osam godina što je ljubav. Odgovori su bili opširni i duboki. Evo ih nekoliko:

Kad je moja baka dobila artritis, više se nije mogla naginjati i lakirati nokte na nogama, pa je moj djed preuzeo taj dio posla na sebe. Čak i kad je sam dobio artritis, nije prestao. To je ljubav! - Rebecca, 6 godina

To je kad se smiješ čak i kad si umoran. - Terry, 4 godine

Ljubav – to je kad moja mama radi kavu mom tati i otpije gutljaj prije nego mu da šalicu, da se uvjeri da je kava finog okusa. - Danny, 7 godina

To je kad kažeš dečku da ti se sviđa njegova košulja i onda je on nosi svaki dan. - Nancy, 7 godina

Ljubav je kad ti tvoj mali psić liže lice, čak i onda kad si ga ostavio samog cijeli dan. - Mary Ann, 4 godine

Kada voliš nekoga, tvoje trepavice se cijelo vrijeme spuštaju i podižu, gore-dolje, a ispod njih vidiš samo svijetle zvijezde. - Caren, 7 godina

Ljubav – to je kad mama vidi tatu u kupaoni i ne misli da je to ružan prizor. - Mark, 6 godina

Ljubav - to je kad ideš nekamo jesti i daješ nekome veći dio svojih prženih krumpirića ne tražeći ništa zauzvrat. - Daisy, 6 godina

Ako ne voliš, ni u kojem slučaju ne smiješ govoriti “volim te”. Ali ako voliš onda to moraš stalno ponavljati. Ljudi zaboravljaju. - Jessica, 8 godina


djeca su stvarno ukras ovoga svijeta :love:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Za mene je ljubav.....

Post by laura »

djurdja wrote: Ljubav – to je kad mama vidi tatu u kupaoni i ne misli da je to ružan prizor. - Mark, 6 godina
ovaj mi je najjaci :hihi:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Za mene je ljubav.....

Post by renata »

djeca svojim malim srce lako čitaju ljubav
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Za mene je ljubav.....

Post by evaluna »

Možemo reci puno definicija, metafora ili lijepih ganutljivih rijeci, citata, beskrajno puno liričnh kombinacija i iskustava...to sve godi i ima istine, ali jednostavno ljubav svaku definiciju ostavlja nedorečenu, jer je potpuno iracionalna i to je njena najveća ljepota.
User avatar
metla
studentica
studentica
Posts: 136
Joined: 30 Jun 2003, 10:28
Location: Zagabria

Re: Za mene je ljubav.....

Post by metla »

Moja ženica :daa: :lezbice: :cupid:
heaven is where I touch the sky
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Instinct »

Nijanse osjećaja.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Za mene je ljubav.....

Post by whisper »

misterija.. :slin:
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Za mene je ljubav.....

Post by fireandice »

Emocija i odnos izgrađen ponašanjem vođenim njom.
Ma, emocije, to su samo električni impulsi i neurotrandže.
Volim trandže :love:
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Za mene je ljubav.....

Post by daleka »

Najveće nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Za mene je ljubav.....

Post by djurdja »

daleka wrote:Najveće nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima
ovo je jako tuzno
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Jarac »

djurdja wrote:
daleka wrote:Najveće nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima
ovo je jako tuzno


bome da
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Za mene je ljubav.....

Post by fireandice »

Jarac wrote:
djurdja wrote:
daleka wrote:Najveće nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima
ovo je jako tuzno


bome da
Ma nije, samo dok daleka ne shvati da ljubav nije toliko ozbiljna, pa će da čitucka nekad to i da se smije sebi.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Za mene je ljubav.....

Post by daleka »

@fireandice ali ljubav i je ozbiljna. ljubav nije igračka u pijesku koju ostaviš odbačenu samo tako. ljubav je odgovornost. i kada kažem da je nespokojstvo doista tako i mislim. jer u ljubavi nikada nisi siguran i uvijek te drži na kratkoj uzici koliko god mislili da nije tako. također je nasilje nad sobom, baš zbog tog što nam čini, a čini nas neprepoznatljivima, nimalo svojim. i ne samo nas, već i drugu stranu. u ljubavi mi nismo mi. u ljubavi smo slabi , slabost nas može lako odvesti ondje gdje ne želimo.
da ne bi mislila kako ja ne poznajem leptiriće u želucu , blesavi osmjeh na licu , maštanje, lebdenje i ružičaste naočale, te sve one uzburkane osjećaje,ustreptale dodire. sve sam te simptome imala. nazovimo to kratkotrajnom virozom koja prolazi. ono što nakon nje ostaje , ako se uspije održati naziva se odgovornost i borba. a što je to drugo nego nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Instinct »

Ljubav je kad ti srce drnda :hihi:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Za mene je ljubav.....

Post by laura »

daleka wrote: čini nas neprepoznatljivima, nimalo svojim. i ne samo nas, već i drugu stranu. u ljubavi mi nismo mi. u ljubavi smo slabi , slabost nas može lako odvesti ondje gdje ne želimo.
ja se nebih složila u potpunosti. Ako u ljubavi osjećaš samo slabost i ako ne prepoznaješ samu sebe, onda to nije ljubav. Mislim da u vezi u kojoj postoji ljubav s obje strane do izražaja više dolazi snaga nego slabost.
daleka wrote: da ne bi mislila kako ja ne poznajem leptiriće u želucu , blesavi osmjeh na licu , maštanje, lebdenje i ružičaste naočale, te sve one uzburkane osjećaje,ustreptale dodire. sve sam te simptome imala. nazovimo to kratkotrajnom virozom koja prolazi. ono što nakon nje ostaje , ako se uspije održati naziva se odgovornost i borba. a što je to drugo nego nespokojstvo i nasilje nad sobom i drugima.
Ovo mi nalikuje na nedostatak ljubavi sa ulaganjem napora da bi se ostvarili bezbrojni kompromisi.
Ili na zaljubljenost koja je prošla a veza i dalje traje, često iz nedostatka volje da se prekine kada je stvarno kraj, ili zato jer na vidiku nema nikoga tko bi bio u tom trenutku zanimljiviji, pa nakon toga veza i preraste u borbu.
Ali bih se složila sa time da ljubav jest "odgovornost" u odnosu na vlastite riječi i postupke.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Za mene je ljubav.....

Post by daleka »

@ laura svatko od nas ljubav doživljava na drugačiji način. za mene je ona ovo što sam napisala.
ne vidim nikakve potrebe proširivati tu moju izjavu i sicirati je. naprosto treba poštivati tuđa mišljenja.
baš kao što ja poštujem usporedbu tvoje ljubavi sa stihovima Pabla Nerude .
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Za mene je ljubav.....

Post by laura »

daleka wrote:@ laura svatko od nas ljubav doživljava na drugačiji način. za mene je ona ovo što sam napisala.
ne vidim nikakve potrebe proširivati tu moju izjavu i sicirati je. naprosto treba poštivati tuđa mišljenja.
baš kao što ja poštujem usporedbu tvoje ljubavi sa stihovima Pabla Nerude .
Nije da ne poštujem tvoje mišljenje, iako tako zvuči zbog siciranja tvoje izjave. Ona me potakla na to da iznesem svoje mišljenje koje se bazira na vlastitom iskustvu,
a sa tvojim mišljenjem se ne moram slagati. Ovo što si napisala izražava tvoj stav koji ti ne želim uskratiti. Samo sam komentirala, što se ovdje ponekad radi. Da mi nije bilo zanimljivo to što si napisala ne bih se ni osvrnula na to.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Jarac »

daleka :) slusaj nase tete sta ti kazu. vjeruj, znaju sta pricaju ;)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Za mene je ljubav.....

Post by hellen_stewart »

Ljubav je kad te srce boli i sve se u tebi lomi kad je ona tuzna.Kad prihvatas njene greske jer su dio nje,kad zaplaces zbog njene boli iako je ona jaka.Kad si s njom zbog te slijepe neshvatljive mjesavine bola,srece i uzivanja koja te privlaci njoj i cvrsto te drzi.
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Za mene je ljubav.....

Post by Jarac »

hellen_stewart wrote:Ljubav je kad te srce boli i sve se u tebi lomi kad je ona tuzna.Kad prihvatas njene greske jer su dio nje,kad zaplaces zbog njene boli iako je ona jaka.Kad si s njom zbog te slijepe neshvatljive mjesavine bola,srece i uzivanja koja te privlaci njoj i cvrsto te drzi.

:)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
Post Reply