Nakon prekida....

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Nakon prekida....

Post by ow »

Vrijeme nakon prekida veze (neovisno jeste li ostavili ili ste ostavljeni, povrijedjeni vise ili manje nego partnerica, jos uvijek volite intenzivno ili manje intenzivno) obicno je vrijeme u kojem se svode neki zivotni racuni, mjenja zivotni plan, izmjenjuju prioriteti, zelje, raspolozenja i osjecaji i u svakom slucaju to je jedno vrlo turbulentno vrijeme.
To je jedno vrijeme kada smo prinudjeni mjenjati navike, osjecamo prazninu i nedostatak samopouzdanja, ne mozemo zadrzati kontinuitet pozitivnih ili negativnih misli, osjecaja, ponasanja sto nas cini prilicno nepouzdanima, tj kako bi moja starica rekla - ne valjamo ni Bogu ni narodu.

To vrijeme razliciti ljudi nastoje prebroditi na razlicite nacine druzenjem s prijateljima (osobito onim koje nisu bas cesto kontaktirali dok su bili u vezi), bavljenjem stvarima koje vole ili su im vazne, upadanjem u "jednokratne" nedefinirane ali blize odnose ili se "bace u zagrljaj" prvoj osobi koja pokaze bilo kakvo zanimanje za njih - tj posto poto ulete u vezu sa drugom osobom bez obzira sto u tom trenutku nisu sposobni ostvariti koliko toliko kvalitetan odnos ni sa samima sobom a kamo li s drugom osobom .

Meni su sve te stvari (osim ove zadnje) potpuno razumljive i prolazila sam ih desetak puta u zivotu (evo i sad nedavno).

Ova zadnja mi se dogodila samo nakon prekida prve veze i onda sam naucila koliko je to, za mene, pogresan nacin prevladavanja problema prekida. Niti sam bila sposobna dati ono sto inace trebam, niti sam se mogla opusteno prepustiti novim osjecajima. Time sam stvorila takvu konfuziju od svog ali i od zivota te druge osobe da i danas ponekad razmisljam o tome sto bi bilo da je bilo drugacije.
Naravno, jako sam povrijedila tu osobu i samim tim unistila mogucnost da sa tom drugom osobom ostvarim trajniji odnos jer mi je ta osoba (to sam slijedom dogadjaja shvatila) u potpunosti odgovarala i da sam ja u tom trenutku bila spremna na iskrenu i potpunu vezu - ona bi se najvjerojatnije i ostvarila.
Svojim nesmotrenim sebicnim ponasanjem u trenutku kada sam joj se "bacila u zagrljaj" zajebala sam i nju i sebe. Nju jer sam je povrijedila a sebe jer sam unistila priliku koja mi se pruzala. Da sam pricekala par mjeseci dok se potpuno sredim - mozda bi i danas bile zajedno.

Iz toga sam naucila da u tim situacijama tudje osjecaje treba postivati i ni u kom slucaju ih se ne smije iskoristavati da bi se prevladali negativni osjecaji koji se kao repovi vuku iz prethodne veze.
Sada znam da sam za nove odnose spremna tek kada se pocnem buditi bez pritiska u grudima, i kada se taj pritisak ne vraca cak i kada do mene dodju najkonkretnije informacije o sreci, sadasnjem zivotu i odnosima bivse.

Kako vi reagirate u takvoj situaciji?
Mislite li da se klin klinom izbija (nova veza odmah nakon stare) ili ipak cekate da se obracunate sa starim repovima pa tek onda krecete u "nove radne pobjede"?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Nakon prekida....

Post by Modesty Blaise »

Stvarno, ali stvarno kod srca nema pravila.

Jedino što postoje su obrasci ponašanja koje neki ljudi primjenjuju.

Ja se isto iščuđavam na ljudima koji mogu mjenjati fizičke partnere kao čarape. Ali ti ljudi su mi cool u nekim situacijama, posebno ako se dobro zabavljaju with free sex stuff. Ono, volite se braćo, ako vam je gušt.

Ali jednostavno u startu kod ljudi koji se ZALJUBLJUJU vrlo lako iz osobe u osobu za mene su ljudi s kojima nešto emocionalno nije u redu. Ili neki kujac projiciraju, ili pokušavaju ispunit prazninu lažnim samouvjeravanjem, nemam pojma. Ali znam da definitivno sa ljudima koji UČESTALO (znači u ponavljanom obrascu) se luđački zaljubljuju a nedugo prije toga su prekinuli dugu i duboko emocionalnu vezu...nešto je s tim ljudima wrong i točka.

Srce nije na daljinski upravljač da možeš mijenjati kanale pritiskom na botune (gumbe, puceta, dugmat, whatever).

Ali....nekad nema boljeg i ljepšeg načina da ostavimo ono bolno iza sebe od nove ljubavi. Takav ekskluziv si mogu dopustiti ipak samo oni koji tako nešto ne rade uobičajeno.

Ali jebešga, kad si ne možeš tako nešto dopustit dok osjećaš bol u srcu. Dok ne prođe, neće proć. Nekad nakon bolnih veza, posebno nakon one jedne užasne, molila sam nebo svim silama da mi pošalje nekog da me spasi, da mi vrati osjećaje u srce, da ne osjećam to tupilo, patnju i prazninu, da mi se opet zagrije krv.

I nažalost do toga nije došlo dugo vrijeme i taj period života je bio tako prazan i mučan, da ga ne želim nikome.

Samo zato sam za novu ljubav nakon groznog prekida one stare.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Nakon prekida....

Post by Dodir_Svile »

jednom sam to napravila. uskocila u sljedecu vezu da zaboravim proteklu. i od pocetka mi je bilo jasno djelicem mozga sta radim i da uopce nisam spremna za tu vezu. ali jebiga...trebalo mi je...i pomoglo mi je. donekle. i imala sam srecu da nisam ujebala ni sebe ni tu osobu.
jedino pitanje je kako znati kada si spreman za sljedecu vezu? da li moras potpuno zaboraviti i nekomunicirati sa ovom prije ili samo posloziti stvari u glavi. ja mislim da je ovo drugo. i mislim da se moze postati spreman i vrlo brzo nakon prosle veze.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Nakon prekida....

Post by Modesty Blaise »

A-a. Jednostavno te ponese. Zaljubis se. Na nogama si, a sanjas.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Nakon prekida....

Post by MOANA »

hm...hoću li biti jako čudna da mi se to desilo, ali sa muškarcima? naime nakon duge veze,uletjela sam odmah u drugu koja je u vrlo kratkom periodu završila rastavom.ali iz tog braka je ostalo dijete (bar nešto dobro). a kaj se pak ženske ljuvabi tiče iz jedne kratke, jake , koja me razvalila, uletjela sam u drugu, koja me pak spaisila i trajala je poprilično dugo.
hm...znači nema pravila.
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Nakon prekida....

Post by ow »

Evo neke slicnosti izmedju nas. I ja sam se na taj nacin dokopala djeteta.Inace na "bacanje u zagrljaj" muskarcima (koje mi se dogadjalo u vremenima prije prve veze (zaljubim se u strejtusu, pa ne bude nista nego se samo druzimo, pa ona nakon par mjeseci nadje decka) ja nikada nisam gledala istim ocima kao na bacanje u zagrljaj zenama.
Dodir_Svile wrote:da li moras potpuno zaboraviti i nekomunicirati sa ovom prije ili samo posloziti stvari u glavi. ja mislim da je ovo drugo. i mislim da se moze postati spreman i vrlo brzo nakon prosle veze.
Posloziti stvari u glavi tj. bivsu sagledati u kontekstu dogadjanja oko prekida.
U jednom davnom slucaju (jedna od osoba s kojom nisam nikada vise pozeljela komunicirati) to se dogodilo u roku od 15 minuta od kada sam dobila informacije u kojima se vidjela prava kolicina njene sebicnosti.
Velika kolicina sebicnosti me uvijek ohladi kao hladan tus.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Nakon prekida....

Post by Lea »

ow wrote:Mislite li da se klin klinom izbija (nova veza odmah nakon stare) ili ipak cekate da se obracunate sa starim repovima pa tek onda krecete u "nove radne pobjede"?
Teško je to reći... Nisam tip koji ulijeće 'glavom bez obzira' u veze, al mi se dogodilo da sam dvije svoje veze sjebala (a rekla sam da ću se početi kulturnije izražavati :(( užas) zbog ljubavi prema jednoj curi. Kada su emocije baš intenzivne, i kada ih ne možeš obuzdati, da to ide toliko daleko da osjećaš da nećeš moći, da te to još uvijek koči i sputava, najbolje pričekati. Mišljenja sam da treba raščistiti sa samim sobom, i to podobro, prije ulaska u novu vezu. A nekad se zna dogoditi i suprotno, da ta nova ljubav polako ugasi staru. I to mi se dogodilo jednom... Šta reći... Treba donijeti pravu odluku, bar onu koju vidiš ispravnom u tom trenu, pod uvjetom da nije riječ o samozavaravanju. :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Nakon prekida....

Post by Lea »

MOANA wrote:ali iz tog braka je ostalo dijete (bar nešto dobro).
:love: rekla bih, nešto najbolje :love:

i samo, ako ti se neka cura baš jako, jako svidi, nemoj se prepadati i zalijetati u veze s muškarcima i onda se ponovno udati :smrc: sorry na ovom savjetu, al meni se ubrzo udaje cura koja mi se jako sviđala :smrc: i koja ima dijete, malog dječaka :love: tako da... :smrc:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Nakon prekida....

Post by Andain »

Razlog zbog kojeg sam dosad relativno ok (relativno jer su prekidi sami po sebi bolni) podnosila prekida je, jer nisu bili instant prekidi, već sam se mogla i tijekom zadnjeg perioda veze pripremati na njih..I ne, ne mogu uskočiti u krevet il vezu odmah s bilo kim niti sam isto poželjela..Mislim da bih se samo lošije osjećala, ne samo zbog druge osobe (iako ni to nije lijepo :hihi: ) već spoznaja da sama ne mogu izaći na kraj s nečim/tim prekidom, baca u još goru depru..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Nakon prekida....

Post by Instinct »

Mislim da je normalno da čovjek osjeća nekakvu prazninu, tupilo, bol, nezadovoljstvo. Vjerojatno sve kreće od propitkivanja samog sebe (zašto sam to ovako ili onako napravila, je li moglo drugačije, do kada će trajati praznina i sl.) pa dalje krene u analizu osobe s kojom smo bili. To je neki krug koji se ne zatvara sve dok u potpunosti ne očiste emocije u sebi. Bar je kod mene tako. Svaku osobu s kojom sam bila u vezi sam voljela na svoj način, svaka od njih mi je pružila lijepe trenutke, svaka je ostavila nekakav trag. I dan danas se znam sjetiti nekih pjesama koje su me vezale za neku od bivših djevojaka, nekih filmova, mjesta.. Znam da sam "odrasla" u odnosu na prije jer sad na sve to gledam sa smješkom i bez imalo ljutnje ili gorčine. Kvragu pa ti ljudi su me voljeli, kako da se ljutim na njih :) Osim prekida veza u svom životu sam imala i prekide odnosa sa ljudima prema kojima se razvila neka vrsta bliskosti, neobjašnjive a s kojima nisam bila u vezi. U trenucima ljutnje bih se okrivljavala zašto sam uopće ulazila u neke odnose iz kojih sam znala izaći povrijeđena ali sam onda shvatila da me baš svaki odnos (pa tako i taj) nečemu naučio. Naučio me da se u budućnosti "otvaram" sporije i racionalnije. Ne mislim da su ti ljudi loši ili da su me željeli povrijediti, neki se ljudi jednostavno teško nose sa samima sobom. A ja ipak dovoljno volim sebe da bih se zadovoljila "mrvicama", Bliskost i emocije nisu nešto što se može izlažirati ili isforsirati, ili ide ili ne ide. Nema tu "kriva je ona" ili kriva si ti, Balaš je davno rekao:"Haljinu ne valja krpati a kamoli ljubav." Svim tim ljudima koji su se do sad našli u mom životu želim da budu sretni do maksimuma, da nađu onog nekog tko će ih znati voljeti onako kako to njima u potpunosti odgovara. Što se mene tiče, voljela bih da me se sjećaju sa smješkom na licu i toplinom u grudima. Život je ionako prekratak da bi živjeli ružne osjećaje :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Nakon prekida....

Post by naturale blonde »

Instinct wrote:Mislim da je normalno da čovjek osjeća nekakvu prazninu, tupilo, bol, nezadovoljstvo. Vjerojatno sve kreće od propitkivanja samog sebe (zašto sam to ovako ili onako napravila, je li moglo drugačije, do kada će trajati praznina i sl.) pa dalje krene u analizu osobe s kojom smo bili. To je neki krug koji se ne zatvara sve dok u potpunosti ne očiste emocije u sebi. Bar je kod mene tako. Svaku osobu s kojom sam bila u vezi sam voljela na svoj način, svaka od njih mi je pružila lijepe trenutke, svaka je ostavila nekakav trag. I dan danas se znam sjetiti nekih pjesama koje su me vezale za neku od bivših djevojaka, nekih filmova, mjesta.. Znam da sam "odrasla" u odnosu na prije jer sad na sve to gledam sa smješkom i bez imalo ljutnje ili gorčine. Kvragu pa ti ljudi su me voljeli, kako da se ljutim na njih :) Osim prekida veza u svom životu sam imala i prekide odnosa sa ljudima prema kojima se razvila neka vrsta bliskosti, neobjašnjive a s kojima nisam bila u vezi. U trenucima ljutnje bih se okrivljavala zašto sam uopće ulazila u neke odnose iz kojih sam znala izaći povrijeđena ali sam onda shvatila da me baš svaki odnos (pa tako i taj) nečemu naučio. Naučio me da se u budućnosti "otvaram" sporije i racionalnije. Ne mislim da su ti ljudi loši ili da su me željeli povrijediti, neki se ljudi jednostavno teško nose sa samima sobom. A ja ipak dovoljno volim sebe da bih se zadovoljila "mrvicama", Bliskost i emocije nisu nešto što se može izlažirati ili isforsirati, ili ide ili ne ide. Nema tu "kriva je ona" ili kriva si ti, Balaš je davno rekao:"Haljinu ne valja krpati a kamoli ljubav." Svim tim ljudima koji su se do sad našli u mom životu želim da budu sretni do maksimuma, da nađu onog nekog tko će ih znati voljeti onako kako to njima u potpunosti odgovara. Što se mene tiče, voljela bih da me se sjećaju sa smješkom na licu i toplinom u grudima. Život je ionako prekratak da bi živjeli ružne osjećaje :)
odvest cu te na niksicko

:nepipaj:
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Nakon prekida....

Post by naturale blonde »

..
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Nakon prekida....

Post by renata »

odlična tema :)
kao i za sve treba vremena da se sagledaju stvari..

svatko ima svoje razloge zašto se upušta u neku vezu kao i razloge zašto prekida vezu,
valjda je to neko iskustvo koje moramo proći.
ono što znam da pogrešne veze i imaju ispravne razloge zašto su prekinute,
samo još nemam odgovor zašto se dobre veze prekidaju iz totalno pogrešnih razloga.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Imam utisak da forumašice koje su ispisale poslednjih nekoliko postova nisu pročitale uvodni post do kraja i ključno pitanje.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Nakon prekida....

Post by nedodirljiva »

renata wrote: samo još nemam odgovor zašto se dobre veze prekidaju iz totalno pogrešnih razloga.
ja bi rekla prije ovako: da su bile dobre.. ne bi se prekinule.. meni je više zao sto se takve "dobre veze" nakon prekida ne pretvore u dobra prijateljstva.

ne znam.. ja sam od onih sto vjeruju u sudbinu.. :dadada: ako nije suđeno nije.. možes se ti postavit na trepavice.. ali postoji razlog zasto je sve to tako kako je.. :zmig:

po meni je to isto kao i prijateljstvo.. tocnije .. "prijateljstvo koje je prestalo postojati.. nije nikada ni postojalo"

a pogotovo vrijedi za ljubav.. "ljubav koja se pretvori u mržnju nikad nije ni bila ljubav"
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Nakon prekida....

Post by renata »

neke dobre veze se prekinu,jer,na trenutak se činilo da je
iza susjedovog plota trava nešto zelenija :hihi:
a poslije tog,.ebi ga-nema više povratka.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re:

Post by renata »

fireandice wrote:Imam utisak da forumašice koje su ispisale poslednjih nekoliko postova nisu pročitale uvodni post do kraja i ključno pitanje.
nema problema :yup:
jako teško je biti toliko jaka pa fino stati i posložiti ono što je bilo
nakon propale veze.
osobno sam se bavila raznoraznim "planskim"osvetama,al ne na personalnoj razini
prema osobi sa kojom sam prekinula,nego više usmjereno na to da me ne vidi "na koljenima",
al,avaj-na kraju se ispostavilo da je to pirova"pobjeda".
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Re:

Post by nedodirljiva »

renata wrote: osobno sam se bavila raznoraznim "planskim"osvetama,al ne na personalnoj razini
prema osobi sa kojom sam prekinula,nego više usmjereno na to da me ne vidi "na koljenima".
ja sam nazalost jednom iskusila onu drugu stranu gdje mi se direktno prijetilo,, ucjene da ce me se otkrit,, špijuniranje gdje zivim,, pozivi i mailovi na posao,, i slicne strahote koje padnu na pamet takvim osobama koje misle da su face i da time mogu zastrašit nekog.. :roll: i trajalo je to tolko dugo dok nisam skuzila kako se od tog obranit.. a to je ostat flegma na to.. :daa: uglavnom su takve osobe najvece kukavice jer ako im "zaprijetis" onim cega se oni najvise boje tada se pretvaraju u one koji preklinju.. okrecu plocu.. :roll: jbt takve transformacije su onak za zamislit.. od velikog i strašnog sileđije koji prijeti do ocajnika koji preklinje.. :roll: đizus .. uglavnom uzasno zivotno iskustvo koje sam fala bogu zaboravila i ostavila iza sebe.. :daa:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
Post Reply