Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by Instinct »

Naišla sam na jedan članak koji me potaknuo na razmišljanje:

http://psihoterapijsketeme.rs/2011/oci- ... govornika/

S nekim njegovim dijelovima bi se čak i složila u potpunosti dok mi neki drugi više djeluju kao SF.

Mislite li da su oči stvarno sposobne doprijeti toliko do druge osobe? Imaju li one istu težinu u poslovnom, ljubavnom i prijateljskom smislu? Često se govori da ljudi koji ne gledaju u oči dok komuniciraju imaju manjak samopouzdanja, puni su nesigurnosti općenito i sl. Ima li istine u tome? Kako vi doživljavate svoj pogled? Koristite li ga često u flertu, zavođenju? Jeste li se našle u situaciji kada je nečiji pogled bio toliko intenzivan da vam je bilo teško gledati u tu osobu? Zavodite li češće pogledima ili nečim drugim?
Raspišite se. :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by renata »

u poslovnom svijetu je uvriježeno da u nastupu kod traženja posla
i sklapanja posla,gledati poslovnog partnera u oči,i čvrsti stisak ruke;
u suprotnom,smatra se da ste nesigurni,nezainteresirani i mlitavi.
I tog se pridržavam-al,privatno,stvarno su rijetki ljudi koje imam želje gledati u oči,
jednostavno me remeti njihova energija.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by Instinct »

renata wrote:I tog se pridržavam-al,privatno,stvarno su rijetki ljudi koje imam želje gledati u oči,
jednostavno me remeti njihova energija.
Pa kakvim si ti ljudima okružena? :cer:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by renata »

:hihi: :hihi:
mislila sam na ljude koje svakodnevno susrećem,
jedino oči koje me "izaberu"dozvolim da me povedu u svoj svijet :)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by Instinct »

renata wrote::hihi: :hihi:
mislila sam na ljude koje svakodnevno susrećem,
jedino oči koje me "izaberu"dozvolim da me povedu u svoj svijet :)
Pa kako onda komuniciraš sa npr.prijateljicom kad ste na kavi? Gledaš u pod dok ti prepričava svoj dan? :laugh:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by renata »

ma da, :)
ne treba mi pričati kako joj je u braku il u vezi.
po očima njenim vidim sve,samo nekad nemam dovoljno energije da to sve iznesem..
User avatar
anansa
penzionerka
penzionerka
Posts: 2138
Joined: 24 Sep 2012, 22:23

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by anansa »

oči su stvarno svemoguće.... nema davno sam to čak i isprobala. što se tiče posla uvijek gledam u oči,i čekam taj kontakt. a kao što znamo ima raznih profila ljudi, od onih koji gledaju u oči i onih koji ne. pola svoga posla odradim sa očima i osmjehom.
ako se u mojoj blizini nalazi osoba koja mi nikako ne odgovara ili mi je iritantna,doslovno piljim u nju dok ne pobjegne glavom bez obzira. a do sada maknula se sve i jedna. ako sam ljuta na ukućane ili dragu, dovoljan je jedan pogled i slijedi pitanje.....šta je sad bilo. pa sve do onog pogleda na koje slijedi pitanje što me tako milo gledaš. nedavno sam pročitala da ako imaš jaku energiju da ju možeš ispuštat i očima. i ja nebud ljena idem vidjet.... stojim u šanku perem čaše i gledam lika u potiljak,on i još jedan totalno u svojoj temi nitko drugi za njih ne postoji,nakon doslovno 15 sekundi okreće se lik i začuđen pogleda me u oči. mislim si,ovo stvarno djeluje.....
ja ne svijetlim,ja sijevam
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by Lea »

ne uspijevam otvoriti link al mogu reći da pogled neke osobe uvelike govori o njoj. pogled je definitivno ogledalo trenutnog emotivnog stanja, od raspoloženja na dalje do same osobnosti osobe... iz pogleda možeš mnogo toga iščitati... na meni se konkretno vidi sve "iz pogleda", bilo uznemirenost, strah, tjeskoba ili sreća, pozitivna vibra i svjetlucavost kad sam očarana nečim/nekim... ovo je moje osobbno mišljenje o pogledu i njegovu značenju... na nekome me prvo privuče pogled... možeš izgledati kako god (fizički, jel), biti deblji ili mršaviji, ovakav ili onakav, za mene to potpuno gubi značenje... obara me isključivo pogled jer iz njega odašilje ta energija koja me privlači ili ne privlači, kako u prijateljskom tako i u ljubavnom smislu. pogled je zbilja najmoćnija stvar koju neka osoba posjeduje...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Vaše oči kao "karta" do tuđeg svijeta?

Post by whisper »

Baš sam sinoć u jednom klubu probala to "oči u oči"..al pomoglo bi mi da sam ponijela naočale jbg. :mislim:
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ne gledam ljude u oči.
Ja znam zašto to radim i realno me je postalo baš briga kako ko to tumači.
Post Reply