Kućni ljubimci

Ovdje možete napisati sve o svojim ljubimcima, velikim ili malim, čupavim ili ne, morskim ili kopnenim...
Post Reply

Moj kucni ljubimac je:

Macka
38
27%
Pas
42
30%
Ptica
8
6%
Zamorac
0
No votes
Mis
1
1%
Kornjaca
2
1%
Ribice
4
3%
Kokos
1
1%
Dijete
5
4%
Nesto sto nije nabrojano
3
2%
Imam vise razlicitih kucnih ljubimaca
19
14%
Nemam kucnog ljubimca.
17
12%
 
Total votes: 140
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Upravo sam sad, prije minute, po drugi put čula Gandija kako reži u snu. :DH:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
provincijalka
ovo je sazvežđe za nju provincija
ovo je sazvežđe za nju provincija
Posts: 271
Joined: 17 Feb 2006, 21:21
Location: here somewhere

Post by provincijalka »

imam chinchillu, zamorca, hrcka i patuljastog kunica.priprema se prostor da jos neki dodju.
A hold a felhok koze rejtozott ket csillag van csak az egen, mint a szemeid, mint a gyongyharmat, a...a...
User avatar
muvica
romantično-opaka
romantično-opaka
Posts: 256
Joined: 10 Mar 2006, 13:33

Post by muvica »

volim zivotinje...posebno konje, pse i macke...
cesto pozelim si nabaviti neku zivotinjicu, ali kako zivim sama i jako malo vremena provodim kod kuce - taj potez bi bio poguban za tu jadnu zivotinjku! :?

ali...zato kad odem u posjetu baki...izmazim se sa gomilom ljubimaca - zvjerkom (mala maca), lux (veliki pas), cutom (mali pas), siskicom (malo jare), sekunicom (rundava ovca)! wow! :mrgreen:
Na ovu zemlju sam svratila da ti namignem malo.
Da iza mene ostane nešto kao lepršav trag.
Zato - ne budi tužna.
Toliko mi je stalo da u tebi ostanem budalasta i čudno draga...


for B...
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

i ja se hocu hvalit imam jednog sijamskog ima 10 godina-on je sunce moje tvrdoglavo,nikad ne prede ,voli bit na ormaru i ima najaci zagriz na ovom svijetu.A ovaj drugi mali misek moj ima 9 mjeseci nasli smo ga na cesti bez prednje ljeve nogice(imao je batrljcic koji je krvavio)bio je na operaciji nogica mu je skroz amutirana ima oziljak od 10cm)on je sunce moje maleno(skace,prica sa mnom prede,igra se sa umjetnim misevima jedno 30 je pogubio po kuci,maza je prevelika, od prvog dana zna ici na pjesak...) :love:
improvizacija je moj hobi
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Post by bombona »

:twisted: muvica oce macu ,jednog dana ce ona dobije kad uzme vremena :twisted:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

mene ugrizla Peggy :ogle: za prst. i skroz je tekla krv. :cry: sinoc smo stavili i Peggy i Teodoru na krevet da se upoznaju, i Peggy je krenula prema Teodori, i valjda se uplasila jer je Teodora veca, i ugrizla je za nos. onda sam ja da spasim Teodoru, uzela Peggy u ruku, al me ona ugrizla za desni kaziprst. :ogle: i tako. sad se samo gledaju iz daljine.
ah, da, Teodora je zamorac, Peggy je hrcak. :mrgreen: i ne, Peggy se nije otrovala. :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
mizzy
Official Avatar Dealer
Official Avatar Dealer
Posts: 263
Joined: 23 Apr 2003, 14:51
Location: Zagreb
Contact:

Post by mizzy »

nevoim te zivotinjice s tim ostrim, dugackim, tankim prednjim zubima ... sestra je imala hrcka i uvijek sam se bojala kad sam ga drzala u ruci ... a uglavnom sam ga ja lovila po kuci kad bi zbrisao. cula sam da kad te ugrize ne pusta i od tada me strah
Što te uistinu hrani? Iz čega živiš? Što te jača na tvojemu putu u slobodu? Što je tvoja najdublja slad, tvoja najdublja čežnja?
Image
veronica
Ima sise!
Ima sise!
Posts: 167
Joined: 31 Mar 2006, 20:23
Location: nowhere

Post by veronica »

i ja imam macu. obozavam macke. crno-bijela, obozava se maziti i spavati na ljudima. prede non-stop. zovemo ju silvija :znas?:
provincijalka
ovo je sazvežđe za nju provincija
ovo je sazvežđe za nju provincija
Posts: 271
Joined: 17 Feb 2006, 21:21
Location: here somewhere

Post by provincijalka »

dodir, jel znas ,mozda, koje je vrste hrcak? nije bas dobro da ih spajas.....
A hold a felhok koze rejtozott ket csillag van csak az egen, mint a szemeid, mint a gyongyharmat, a...a...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

pa nisam ih spojila. sirijski.
The rockstar hands of a big butch dyke.
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

odlucila sam da ponovo aktiviram akvarijum. nadam se da cu uspjeti do ljeta to sve srediti :)
neki dan me rodjaka uvukla u pet shop pa sam se sva raspilavila kad sam ugledala one zivotinjice 8:) voljela bih jednom nabaviti macu il mozda kucu al sad nije prilika za to.
ribice me stvarno smiruju i mogla bih satima buljiti u akvarijum samo ovaj put necu uzimati one ribice skalare. mogu narasti podosta i uz njih ne mogu uzeti neke manje jer ih znaju pojesti. slatke su mi neonke, gupice, one male debeljuskaste japanke sto vrckaju dupetima 8:)
:love: :sheep:
mizzy
Official Avatar Dealer
Official Avatar Dealer
Posts: 263
Joined: 23 Apr 2003, 14:51
Location: Zagreb
Contact:

Post by mizzy »

gupice ti se razmnozavaju ko zecevi, a pazi koje neonke uzimas jer ima ih i "doradjenih" pa kad ih kupis divis se kako im kicma krasno izgleda u raznim bojama, a nakon nekog vremena ti to izbljedi pa na nista ne lice.
Ja sam mami kupila zlatnu, 2 crna teleskopa (jedan se zaljubio u zlatnu ribicu pa je sad skroz narandžast, samo mu je jos oko jednog oka djelomicno crno), ima jednu crvenkapicu i moj Shime chistach, njega najvise volim, dosta je izrastao pa mi ga je zao gledati u akvariju od 50 litara.
Najdrazi su mi ipak ciklidi.
radila sam u pet shopu s puno akvarija, imali smo i papige, hrcke, zamorce, zeceve, majmuna kojega je copilo srce kad sam ga hranila crvima ... itd.
Što te uistinu hrani? Iz čega živiš? Što te jača na tvojemu putu u slobodu? Što je tvoja najdublja slad, tvoja najdublja čežnja?
Image
User avatar
Monika
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 62
Joined: 03 Jan 2005, 23:52

Post by Monika »

Kitten, ti razmišljaš da aktiviraš akvarij, a ja razmišljam da svoj deaktiviram...Toliko truda, novca i brige oko tog j.....g akvarija da bi na kraju ostala na par riba: 1 neonka, 1 kardinalka, 3 muška platia, 1 botia i 1 ancitrus. Strah me baciti pogled na akvarij, tako je jadan, pust, prepun algi. To sranje mi se desilo jer sam slušala previše savjeta od jednog prodavača ribica. Uglavnom ribice su mi jedna po jedna krepavale i tako da imam ruglo u dnevnom boravku. Danas sam bacila jednu krepanu kardinalku u smeće...ne znam da li sam više tužna ili bijesna. :(
Još mi pravi društvo tigrica Lara, koja je pred par mjeseci ostala bez svog muškog prijatelja. Ona je debela papigica koja može preletiti samo metar do dva (zbog debljine) i onda završi na podu, pa žica nekog da ju digne gore. Trči okolo i pijuče dok ju ne primim i stavim na krletku. Ali se neda maziti, odmah ugrize do krvi. :mrgreen:
''Imaj na umu da nijedan događaj nema vrijednost sve dok mu ti osobno ne pridaš tu vrijednost.''
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

Meni su stakori slatki i mogla bi ga imat ko kucnog ljubimca samo neznam kak bi to moji miceki prihvatili.Kakvi su vama stakori slatki ili odvratni dal bi ga ko mogo imat doma,il ga mozda ima?
improvizacija je moj hobi
User avatar
muvica
romantično-opaka
romantično-opaka
Posts: 256
Joined: 10 Mar 2006, 13:33

Post by muvica »

Moja baka ih ima...ali su toliko ruzni da ni mace nece da se "igraju" sa njima! :DH:

Ja ih ne volem...ali zato su mi misevi preslatki! 8:)
Na ovu zemlju sam svratila da ti namignem malo.
Da iza mene ostane nešto kao lepršav trag.
Zato - ne budi tužna.
Toliko mi je stalo da u tebi ostanem budalasta i čudno draga...


for B...
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

joj mizzika pa meni je oduvijek bila zelja da imam majmuna :mrgreen:
prijateljicin brat drzi pet shop tako da kupujem kod njih i znam da me nece zeznuti.
imala sam prije gupice tako da znam da se mnoze ko lude al jos vise su mi se mnozile ksife :shock:

@monika
ajoj imala sam i ja losih iskustava sa akvarijumom. zato sam ga i deaktivirala prije nekoliko godina. prvo mi je riknuo lijepi veliki skalar od neke bolesturine. onda je drugi skalar popapao par manjih riba (medju njima je bila moja omiljena siva japanka). pa se pokvario grijac i voda umalo nije prokljucala. tada su mi riknule sve ribice pa sam bila u zalosti i nisam htjela nekoliko dana da pipnem akvarijum i onda sam slucajno ugledala da se unutra micu skroz nove ribice ksife koje su se dosta namnozile pa sam onda njih imala dok vremenom nisu uginule. tada mi je dosadilo to stalno ciscenje. one alge su me nervirale. ovaj put kontam kupiti malo bolju opremu i naci bolje mjesto za akvarijum.
sta ste stavljale na dno skroz sitni pijesak ili one sitne kamencice? sta je lakse za ocistiti?
kontam ako mi se opet krenu hvatati alge da je lakse drzati pijesak. jos uvijek se sjecam ribanja cetkicom svakog kamena i otkuhavanje i slicno.
joj jedno vrijeme smo u kuci imali dvije velike pirane. rodjaci se selili i nisu imali gdje sa njima u pocetku pa su mjesecima bile kod nas. ajoooooooj bile su bas velike i gadno su izgledale sa onim zubicima. par puta sam u njihov akvarijum stavljala ruku da izvadim nesto ali to je bilo nabrzinu a i bile su nahranjene. bile su pomalo plasljive. u pocetku kad god bi se neko priblizio akvarijumu pocinjale su da bjeze ko lude i prave nered. problem je bio sto stvarno mogu podosta narasti pa su malo prerasle akvarijum a i tesko ih je bilo sigurno izvaditi kad bi bilo ciscenje.
ajmeeee sto se ja razblebeta ovdje brisem sad :lol:
:love: :sheep:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja sam mislila da pirane prozdiru sve sto im se ubaci u akvarijum, al izgleda da je to zabluda. kad sam gledala u zagrebu u zoou kak ih hrane, izgledale su ko da i nemaju bas puno apetita. onak, kao, malo dodju i gricnu. :|

anyway, meni su ribice dosadne, samo idu tamo-vamo. ja bih kornjace.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Monika
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 62
Joined: 03 Jan 2005, 23:52

Post by Monika »

Kitten, mislim da je ipak lakše ''usisavati'' kamenčiće nego pjesak, jer kad čistiš akvarij, onda bi ''usisala'' i pjesak. Vjerojatno znaš što je priručni usisavač?
U par godina od kako imam akvarij pokrepalo mi je riba za jedan pravi riblji paprikaš s kojim bi nahranila jedno oveće društvance.. 8:)
Sad razmišljam da kupim jato neonki pa kako im bog da.
''Imaj na umu da nijedan događaj nema vrijednost sve dok mu ti osobno ne pridaš tu vrijednost.''
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

hahaha stok kazes mogla sam i ja dobar paprikas napraviti, da znam :lol:
vidis nisam cula za taj usisivac :shock: ja sam vadila sve komplet kad bi bilo ciscenje. te spravice nije tada bilo u prodaji ovde. bas cu da pogledam ima li je sada. hvala na infu :wink:
:love: :sheep:
provincijalka
ovo je sazvežđe za nju provincija
ovo je sazvežđe za nju provincija
Posts: 271
Joined: 17 Feb 2006, 21:21
Location: here somewhere

Post by provincijalka »

sirijski su nedrustveni strasno, i sa svojom vrstom, i sa dr.zivotinjama.
btw, imam ja jednu kornjacu, mladu skroz, al mi kvari prosjek glodavaca, pa ako zeli, nek se javi na pp.
A hold a felhok koze rejtozott ket csillag van csak az egen, mint a szemeid, mint a gyongyharmat, a...a...
Cleo
dilerica sa licencom
dilerica sa licencom
Posts: 316
Joined: 17 Feb 2006, 17:08
Location: My way II odvojak

Post by Cleo »

jabooka31 wrote:Meni su stakori slatki i mogla bi ga imat ko kucnog ljubimca samo neznam kak bi to moji miceki prihvatili.Kakvi su vama stakori slatki ili odvratni dal bi ga ko mogo imat doma,il ga mozda ima?
hm, štakori su inteligentni stvorovi, dobri fajteri, sposobni za preživljavanje jako. Imam ih u labosu, ali radim na miševima. Miš kad ugrize to boli, ali štakor kad ugrize, otkida komad mesa (savijeni prema unutra dugački, prednji zubi) :|
život je šala...pogotovo ako je tuđi u pitanju
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

Imala sam psa do prije godinu i pol ali smo ga dali uspavati jer je vec bio jako star i nije cuo a polako ni vidio. Bio je snama 16 godina - mjesanac madjarskog pulija i maltezera, malo, slatki, crni....Toby se zvao. I danas mi nedostaje :cry:
Jednog dana cu kupiti westy-ja :love:
Image
Image.....pipni Image
Original-Emi
..želi nešto romantično...
..želi nešto romantično...
Posts: 692
Joined: 06 Jun 2003, 08:29
Location: Frankfurt
Contact:

Post by Original-Emi »

Image

Ovako je moj Gismo izgledao kad je bio mali :mrgreen:
Kad nekog sretnes ne dozvoli da ode,a da ga ne ucinis jos sretnijim!
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Kućni ljubimci

Post by Aryanim »

Malo cu ozivjet ovu temu... :cer:

Imam mačku (cini se da ocekujemo i prinove), i svi je volimo, al mama ju najvise hrani, al je podmitljiva macka, pa cim vidi bilo tko da nesto jede samo se seli od osobe do osobe... a ja bas imam hladnovodne ribice, htjela sam jednu al sam dobila jos 2 i o njima se samo ja brinem, od ciscenja, hranjenj, mjenjanja vode, moji su dobili zabranu da ista rade oko akvarija (samo ako me slucajno nema doma neko vrijeme)... :cer:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Kućni ljubimci

Post by cocky »

buble :)
Image
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
Post Reply