Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by ow »

na pokretanje teme me inspiriralo pitanje Albe Avis a kako se ono moze gledati iz vise perspektiva cini mi se logicno da pokrenem posebnu temu.
Ja imam 9 pecata, s tim da sam od 76-te kada sam imala prvi prijavljeni posao pa do 94-te imala dva pečata.
Onda sam nakon nekih sindikalnih aktivnosti (da ne idem u detalje sad) odlucila promjeniti firmu u kojoj sam provela 15,5 godina i srecu potraziti drugdje.
Od te 94-te sam promjenila 6 firmi. U svakoj od prvih 5 sam davala otkaz nakon izvjesnog vremena, kada bih se uvjerila da tu više ne mogu napredovati i da za mene u toj sredini nema buducnosti koju sam prizeljkivala. (Jedino sto me je zamalo je da za posten rad dobijem postene nofce).
U zadnjoj sam dobila otkaz (prvi put u zivotu) i iako sam znala da taj otkaz nema veze sa onim sto i kako sam radila vec su u pozadini sasvim drugi motivi, to je ozbiljno uzdrmalo moj ego, nakon toga sam odlucila da krenem u poduzetnicke vode kako vise nikada ne bih dosla u situaciju da ovisim o dobroj volji i prosudbi bilo koga drugog osim mene same.

U svakoj od tih firmi naucila sam nesto sto do tada nisam znala i to znanje steceno sto iskustvom, sto samostalnim ucenjem, sto strucnim usavrsavanjem sada je temelj moje egzistencije.

Meni su pecati iz moje radne knjizice potvrda toga moga znanja.
Doduse, oni mogu znaciti i potpunu suprotnost - da netko toliko lose radi pa nigdje ne moze ostati dugo.
No to se moze vidjeti po duljini rada u odredjenoj firmi. Ako netko svaka dva mjeseca mjenja firmu drugacije je nego ako u nekima odrapi 2-3-5 ili 15 godina.

Imala bih o ovome jos svasta, al moram raditi (da me poslodavka ne supira sto visim na BaLConn-u :saev:) pa sad malo vi......
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by Andain »

Imam samo jedan, unatrag skoro 4 g., a također, mislim da je bitnije vrijeme 'trajanja' na pojedinom poslu od broja promijenjenih radnih mjesta-nekom 5 promjenjenih poslova može značiti učestalost promjene od svakih pol godine, nekom od 5 godina..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by Alba Avis »

Koma, mene je sram.
Imam iza sebe 5 pecata, radnoga staza 5 godina, s tim da se prvu godinu bila prijavljena I redovni student.
Ostale godine sam normalno radila, manje-vise to su bili poslodavci koji su me podrzavali vezano uz faks I posao je bio flexible , od tih pet , u dva navrata mi je drzava bila poslodavac, ostalo d.o.o. I jedan d.d. Nigdje nisam
dobila nogu, razlozi su uglavnom bili u tome da se
sa svakim novim poslom ukazala bolja prilika I vise
mogucnosti. Uvijek trazim
bolju mogucnost, u zadnje vrijeme mi je to vec dosadilo :/

I sad sam u potrazi, ne trazim direkt , cisto imam otvorene oci I usi. Razmisljala sam o privatnom biznisu i odustala.
Nikad kao Bane!
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by zujalica »

Imam više pečata u r.knjižici ''zahvaljujući'' zamjenama,koje su u neki slučajevima trajale po tjedan dana. :roll: tako da u ovom poslu to nije ništa neobično.

A sad,da li je loše imati puno pečata....to mi je više znak da se ta osoba trudi pronaći što bolji posao za sebe,nego da takva osoba loše radi.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

imam 1 pečat(jedini)
posli sam otvorila svoj posao,ali mogu reč svoje mišljenje kao poslodavac
ne mora nužno loše značiti ako osoba ima više,po nekima previše,pečata
zavisi koja je struka u pitanju,koji su poslovi u pitnju,u dalmaciji npr,sezonskih pečata može biti puno,što ne znači da je osoba problematična i ne želi,neće radit
s druge strane,moje najgore iskustvo je bilo baš sa osobom koja je imala ogroman broj pečata
pa sad....jel to slučajnost ili ne ,ne znam
zavisi koje je zanimanje u pitanju,def
lako se može po pečatima vidit šta koji nosi,u odnosu na napredovanju u poslu,a kod sezonskih poslova treba gledat jesu li pečati od istih poslodavaca
samo znam da ću ubuduće sumnjat i pitat se u čemu je problem kad se osoba nije smirila,usidrila,jel isto mislim da većina ljudi želi smireniji,tiši život,sa sigurnim bilo stalnim il sezonskim poslom kod istog poslodavca,s tim da polazim od činjenice da poslodavac nije problematičan
a ono što znam i vidim,ipak je većina njih ok
katarina, the lik
zvijezda Istoka
zvijezda Istoka
Posts: 2529
Joined: 28 May 2004, 10:32
Location: Шумадијо, Шумадијо, ко би тебе оставио...

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by katarina, the lik »

Ja imam dva pečata. Tj, jedan sam videla, a drugi nisam, jer su mi u septembru ovi iz zavoda za zaposljavanje oteli ranju knjizicu i ne vracaju je.
Dva pečata i tri godine.
Volela bih da odem u penziju

:(
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

ma ne da bi volila nego sam već odavno spremna za penziju
a 1 moj prijatelj mi i stalno govori da ako se nastavim ovako nervirat da nek se oko toga ne brinem da je ionako neću doživit
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by ixia »

4 pecata, 12 godina staza.
Mislim da nije problem u broju pecata nego u poslovima koje si radio. Npr.ako imas 5 pecata u firmama koje se bave razlicitim djelatnostima i nisi se predugo zadrzavao u svakoj od njih to znaci da si eventualno iz svake djelatnosti naucio osnove al se nisi pronasao u nijednoj od njih. Nitko nevoli radnike koji neznaju sta zele. Uzmimo da imas 5 pecata firmi koje se bave istom djelatnoscu, iz tvog zivotopisa se vidi da li si napredovao. Znaci u onoj prvoj si bio prva stepenica a u ovoj petoj ni na visoj funkciji i veci ti je bio obujam posla i odgovornosti to otkriva da si ambiciozna osoba koja je sposobna uciti i usavrsavati se. Takve radnike svi zele.
Zakljucak : nije do radne knjizice nego do zivotopisa.
pas, pseto, pasetina
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by ow »

@Ixia - vrlo logican nacin razmisljanja. Imat cu to na umu ako i kada budem primala radnike...
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by ixia »

ow wrote: Imat cu to na umu ako i kada budem primala radnike...
:ylol: :ylol: Ow the poslodavac! :ylol: :ylol:
Oprosti Ow ali ja tebe u toj ulozi nemrem zamislit.
pas, pseto, pasetina
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by Alba Avis »

Tako je, zivotopis je taj koji je kljucan uz razgovor. Super je ovaj probni rad koji je zakonom moguc.
Kod 4 poslodavac obavljala sam isti posao, naravno, svaki subjekt dise za sebe. Jedino kod jednog Sam "radila" na sasvim dugom podrucju, sve je to bilo zbog mogucnosti da pristupim polaganju drzavnog ispita.

Isto tako ljudi trebaju imati na umu danasnje uvjete rada, sve vecu fleksibilzaciju I prekarizaciju rada.
Nekad su se ljudi zaposlili I nisu gibali do mirovine. Danas postoje svakojaki oblici rada, poslodavcu je jednostavnije zaposliti osobu nego je uzeti na ugovor. Davanja su ogromna I defacto te drzava sili da je varas, ili da ne radis.
Opet, radnik nema nikakva prava kad je na ugovoru, prvi leti, banke ne zele ni cuti za njega.
Nikad kao Bane!
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

i do knjižice je i do životopisa
oboje je bitno
jer tko garantira da je životopis točan u potpunosti
a svi se u predstavljanju samih sebe nastoje prikazati u što boljem svijetlu,što je normalno i ljudski
katarina, the lik
zvijezda Istoka
zvijezda Istoka
Posts: 2529
Joined: 28 May 2004, 10:32
Location: Шумадијо, Шумадијо, ко би тебе оставио...

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by katarina, the lik »

Ja da sam poslodavac, ja bih zapošljavala na osnovu utiska koji steknem tokom intervjua.
I nikad ne bih zaposlila nekoga ko se, i u naznakama, negativno izrazi o lezbejstvu.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by zenia »

katarina, the lik wrote:Ja da sam poslodavac, ja bih zapošljavala na osnovu utiska koji steknem tokom intervjua.
I nikad ne bih zaposlila nekoga ko se, i u naznakama, negativno izrazi o lezbejstvu.
Čak i da je osoba vrhunski stručna u sferi tog posla?
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

da.a što ako je razgovor protekao ok,primiš tu osobu,i naknadno se izjasni,otkrije u nekoj situaciji,priči,komentaru,namjernom,nenamjernom,svejedno,da ne shvaća niti nema namjeru shvatit lezbijke,a posao obavlja ok,bili joj dala otkaz
katarina, the lik
zvijezda Istoka
zvijezda Istoka
Posts: 2529
Joined: 28 May 2004, 10:32
Location: Шумадијо, Шумадијо, ко би тебе оставио...

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by katarina, the lik »

zenia wrote:
Čak i da je osoba vrhunski stručna u sferi tog posla?
Da je najbolja na svetu. Ni sekundu se ne bih premišljala, niti bih joj objašnjavala zašto.
naturale blonde wrote:
da.a što ako je razgovor protekao ok,primiš tu osobu,i naknadno se izjasni,otkrije u nekoj situaciji,priči,komentaru,namjernom,nenamjernom,svejedno,da ne shvaća niti nema namjeru shvatit lezbijke,a posao obavlja ok,bili joj dala otkaz
Da, samo što bih joj objasnila šta je razlog i da su mi osećanja pomešana, jer ostajem bez dobrog radnika, ali ni ne želim da sarađujem sa osobom koja gaji takve stavove.
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

da.razumim tvoj stav.ok
a što da živiš u maloj sredini i taj postupak ima drugačije posljedice,koje ne želiš,jer će se ta osoba sigurno naći "uvrijeđenom",i razlog otkaza njoj u stvari nije realan razlog zbog kojeg bi trebala ostat bez posla
katarina, the lik
zvijezda Istoka
zvijezda Istoka
Posts: 2529
Joined: 28 May 2004, 10:32
Location: Шумадијо, Шумадијо, ко би тебе оставио...

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by katarina, the lik »

E pa onda treba mene da zaposliš, jer ja sigurno neću ništa negativno da kažem za lezbejke i da svojoj devojci lepo objasniš kako su optužbe da sam ja kurva zapravo maliciozne izmišljotine i da ona nema razloga da se brine što se duže zadržavaš na poslu u mojoj smeni, jer to samo znači da sam ja nešto zajebala, pa da smo morale zajedno da otkrivamo gde je greška.
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

sva srića pa maloj(čitaj devojci) ne tribam ništa objašnjavat,da je pametna,nije sklona nikakvom umišljanju nečega čega nema
pa lipo slobodni prihajaj i usput imaš besplatno ljetovanje,a nećemo te silit niti radit,eto
p.s.falio nam je tvoj humor ovih dana,i hvala ti(vam) na hrabrosti nekidan;svaka čast
katarina, the lik
zvijezda Istoka
zvijezda Istoka
Posts: 2529
Joined: 28 May 2004, 10:32
Location: Шумадијо, Шумадијо, ко би тебе оставио...

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by katarina, the lik »

Eto, onda ja mogu da budem izbacivačica, ukoliko se to uklapa u opis poslova.

:gay:
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by zujalica »

katarina, the lik wrote:Ja da sam poslodavac, ja bih zapošljavala na osnovu utiska koji steknem tokom intervjua.
Što opet ne znači da ćeš primiti kvalitetnu osobu,to je više intuicija.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by naturale blonde »

pa ja bi onda izmislila i posal npr "peglačice"(izmislit ću to radno mjesto ako treba),pa ti glumi da peglaš,jer mi se čini da ti to odlično ide
svaka merla na svoje misto ide
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by ow »

Mnogo toga se moze zakljuciti iz prvih kontakata ali ne sve.
treba gledati sve, bas sve - i zivotopis i knjizicu, intervju, i naravno probni rad je izvrsna mogucnost da procijenis necije sposobnosti.
I onda cak postoji mogucnost da ljudi jednostavno nisu kompatibilni.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by ixia »

katarina, the lik wrote:Ja da sam poslodavac, ja bih zapošljavala na osnovu utiska koji steknem tokom intervjua.
I nikad ne bih zaposlila nekoga ko se, i u naznakama, negativno izrazi o lezbejstvu.
Mislim da niti jedan poslodavac ne zaposljava ako na intervjuu ne ostavis dobar dojam bez obzira koliko kvalificiran bio.
Sto se tice izjava bilo koje vrste to se rijesava ugovorom o radu.Stavis nutra da nesmije biti nikakvih izjava koje diskriminiraju na osnovi vjere,rase bla bla bla, seksualne orijentacije i to ti je to ako si prisiljen dati otkaz das ga zbog krsenja ugovora o radu.
pas, pseto, pasetina
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Re: Da li je lose imati puno pečata u radnoj knjižici?

Post by zenia »

katarina, the lik wrote:
naturale blonde wrote:
da.a što ako je razgovor protekao ok,primiš tu osobu,i naknadno se izjasni,otkrije u nekoj situaciji,priči,komentaru,namjernom,nenamjernom,svejedno,da ne shvaća niti nema namjeru shvatit lezbijke,a posao obavlja ok,bili joj dala otkaz
Da, samo što bih joj objasnila šta je razlog i da su mi osećanja pomešana, jer ostajem bez dobrog radnika, ali ni ne želim da sarađujem sa osobom koja gaji takve stavove.

Ako dobro shvaćam otpustila bi osobu zbog njenih privatnih
stavova..
Veoma interesantno...
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
Post Reply