Strane kuhinje

Za sve gurmane i one koji ce to tek postati. Preporucite restoran, napisite nam svoj novi recept da nam slinica curi...
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Jelena-E wrote: E baš sam te pogrešno procenila. Ja mislila da će se tebi ovo dopasti pošto voliš sirovo meso. :hihi:
Volim, ali ne volim toliko živahno da se moram hrvati sa obrokom.


Jelena-E wrote: Misliš Curry Flavour isto kao i Heston? :pomak:
Neeee, jebo te Curry, ko o čemu ti o njemu. :laugh:

Obični, dobri stari konvencionalni sladoled, ali pošto je temperatura suhog leda jako niska (mislim oko minus 79 C), toliko brzo ohladi smjesu da nema potrebe za zamrzavanjem, niti aparatom za slatkač. Jedino treba paziti prilikom baratanja sa njim, zbog mogućnosti ozljeda - smrzotina, a i da ti ne frcne u oko komadić.

Al ja planiram biti u full opremi, navuć par slojeva robe, zaštitne rukavice i ovak nešto:

Image

:laugh: :laugh: Oprez prije svega!
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

honky wrote: Neeee, jebo te Curry, ko o čemu ti o njemu.
Sve to da na kraju dobiješ običan sladoled...piiii... To je meni malo dosadno :laugh:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

:pd:

Šta sve to, pa to je najbrži i najjednostavniji način izrade sladoleda-cca 4 minute posla. :pd:

Ako misliš na mjere opreza, jebiga, baš mi se ne ostaje bez oka zbog žderačine, tolko luda nisam. :nene:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

mislim sva ta bespotrebna opasnost i na kraju dobiješ najobičniji sladoled...

Daj honky možeš ti to malo bolje. Na pr.

1.Sladoled sa ukusom sušija
2.Houmous sladoled
3.Sadoled sa ukusom smrznute haringe sa prelivom od čokolade i čilija u stilu Inka

I tako nemoj ja sada da ti dajem ideje. :klep:

(kad malo bolje razmislim ovaj poslednji je toliko orginalan da ću ga sačuvati za sebe :hihihi: )
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Pa nije ne znam kakva opasnost, bogati, ne kuhaš sa radioaktivnim izotopima.

Ma ti si udarena mokrom krpom po glavi, kaj se ja opće imam raspravljati s tobom:D

Tražit ću ow da ti promijeni podnick u haringa loverica. :brl:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

honky wrote:Pa nije ne znam kakva opasnost, bogati, ne kuhaš sa radioaktivnim izotopima.

Ma ti si udarena mokrom krpom po glavi, kaj se ja opće imam raspravljati s tobom:D

Tražit ću ow da ti promijeni podnick u haringa loverica. :brl:
Ili bolje je pitaj da mi promeni podnick u "stepen udarenosti mokrom čarapom" :lol:
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Strane kuhinje

Post by Instinct »

Taman sam htijela napisati da volim talijansku kuhinju ali mi je od siline vaših kombinacija hrane malo došlo slabo pa sam jedva složila ovu rečenicu.
:laugh: :laugh:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Strane kuhinje

Post by laura »

ma talijanska je prevaziđena :madaj: , treba kušati nove izazove :laugh:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Instinct wrote:Taman sam htijela napisati da volim talijansku kuhinju ali mi je od siline vaših kombinacija hrane malo došlo slabo :laugh: :laugh:

Amaterko. :hihi:



laura wrote:ma talijanska je prevaziđena :madaj: , treba kušati nove izazove :laugh:
Slažem se. Recimo, kad pričamo o Jeleninoj kuhinji, izazov je ostati živa. :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Strane kuhinje

Post by laura »

honky wrote: Slažem se. Recimo, kad pričamo o Jeleninoj kuhinji, izazov je ostati živa. :hihi:
još veći izazov je nakon varenja hrane ne postati ovakav :idiot:
:laugh:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

honky wrote: Slažem se. Recimo, kad pričamo o Jeleninoj kuhinji, izazov je ostati živa. :hihi:
Ha, ha, nema potrebe plašiti se moje kuhinje osim ako niste mačka. :hihi:
laura wrote:
još veći izazov je nakon varenja hrane ne postati ovakav :idiot:
E za ovo ne garantujem ali ću sve uključiti u "terms and conditions" onako kako se to radi u civilizovanom svetu sa jedva vidljivom zvezdicom...

Možda je sve ovo što ja lupetam na forumu produkt moje kuhinje.
A sve je počelo kada sam još kao devojčica pročitala u "zabavniku" da neki kuvar u Francuskoj služi sladoled sa prelivom od belog luka... :idiot: :hihi:
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

Pre nekoliko dana sam bila pozvana na rodjendan kod jednog kolege koji je sa Filipina... Mislim se mislim pa reko što da ne. Kontam kuhinja je slična kineskoj, japanskoj.... al đavola kad ja tamo a ono celo pečeno prase na stolu... tako da nisam probala ništa novo...
Al dobro bolje je i to... moglo je da bude neko drugo tradicionalno pečenje sa filipina :((
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Strane kuhinje

Post by Arizona »

Jelena-E wrote:Pre nekoliko dana sam bila pozvana na rodjendan kod jednog kolege koji je sa Filipina... Mislim se mislim pa reko što da ne. Kontam kuhinja je slična kineskoj, japanskoj.... al đavola kad ja tamo a ono celo pečeno prase na stolu... tako da nisam probala ništa novo...
Al dobro bolje je i to... moglo je da bude neko drugo tradicionalno pečenje sa filipina :((

Pancit Bihon :love:
Image
Post Reply