Deveta umetnost - STRIP

Sve sto spada pod kulturu i umjetnost, a ne moze se svrstati u film, muziku i knjizevnost.
Post Reply
User avatar
biber
začinjena
začinjena
Posts: 244
Joined: 21 Nov 2002, 14:12
Location: Niš

Deveta umetnost - STRIP

Post by biber »

"Da li je strip umetnička forma, ili je medij, žanr, stil, ili nešto sasvim drugo?"
"Strip je deveta umetnost, iako se ponekad definiše kao prelaz između slikarstva i filma."

Uvek sam bila ljubitelj stripova. Od Politikinog zabavnika, preko Mikijevog almanaha, Alan Forda, Mister No-a, Marti Misterija, Dylan Doga, do DC i Marvel izdanja, ali i Dark Hors, Virgin, Boom i na kraju naravno mange.

Mislim da smo nepravedno zapostavili ovu umetnost, te ukoliko se bude pokazalo da sam u pravu, ima da tražim novi forum samo za ovu temu :sasmo:

Tako, ovih dana sam skinula sve epizode Naruto i svake nedelje nabavljam novu. Nije loš stripić, ali od te vrste definitivno ima i boljih. Ipak, moram da priznam da sam za JLA i Avengers odlepila. Tako ćete me uglavnom naći da skidam gomilu DC and Marvelovih izdanja. Ovi novi imaju super moćnu grafiku, ali su izgubili na zdušnosti. Ipak, priče poput Fallen Son - The Death of Captain America, ili Trinity, daju nešto malo više do puke borbe na stranu pravde (ili bar oni to tako misle).

Tu je opet i čitav serijal takozvanih crossovera, tj. preplitanja superheroja raznih izdavačkih kuća u nekoliko priča, te tako dobismo fenomenalnu sagu o pomeranju i sudaranju dimenzija JLA i Avengrds grupa.

Neka ovo bude rubrika u kojoj ćemo moći da pišemo o pojedinačnim stripovima, ili ostavljati uporedne beleške, ocene, kritike, preporuke itd.


Image Image Image Image Image
"I'm only one year old, and already living in the past."
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

haha , da je imat podforum anime , stripovi i manga , mislim da nijedno dijete od 20 godina nebi bilo sretnije od mene 8:)
S time da vise volim ekranizacije stripova nego same stripove :oops:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
biber
začinjena
začinjena
Posts: 244
Joined: 21 Nov 2002, 14:12
Location: Niš

Post by biber »

Niti jedno dete od 30 godina :lol:

A tu su kako igrane, tako i animirane ekranizacije. Moram samo da pomenem Dr Strange, crtić za koji sam imala utisak da je truba, a ispostavilo se da je bolji od Ironman-a.
"I'm only one year old, and already living in the past."
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

oduvijek čitam romane od kapetana marka, zagora, alana forda, bleka stene i svega onog prijeratnog...
zadnjih godina čitam mange i u svojoj kolekciji imam ovo:
Naruto (obožavam ga)
Bleach...
666Satan kojeg crta brat blizanac od mog najdražeg Kishija, a Kishi crta Naruto...
Akira - naravno, početak svih manga...
Berserk
Claymore
Homunculus

čitala sam online josh puno njih, al ipak treba to u ruci držati i osjetiti... osim toga zabole me oči od ekrana...
sve ove stripove koje imam sam dobila iz canade i amerike, jer kod nas ih nije bilo...i svaki preporučujem...
live long and prosper!
Image
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

il nam fali postova na ovoj temi (ko da je bilo ih više) il' je ova tema umrla u začetku...
baš mi žao...
evo dobar link za mange... 8:)

http://mangarun.com/
Image
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

volim stripove, blago ih obozavam..odrasla sam na alanu fordu, gigant, stripoteka, spunk, ilic, corto ,valijant.....je zapostavljena grana, izgleda da balkonke citaju gloriu, strip u playboju...a axsa, eee kad se nje sjetim..
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

bola, hakeri nam izbrisali postove...
pisalo nas je par na temi, al i to je bilo nekih 14 postova. :mrgreen:

joj axa... she is here... tako nešto...
a drama je i ona bila jbte, to sam od ujaka uzimala,imao je kolekciju cijelu...
prestala je izlaziti kad sam ja naučila čitati. :mrgreen:
Image
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

imam jos nekih isjecaka...a ak mozes nabaviti wam ilic/kordej, svjetski vrh stripa sto se mene tice
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
Post Reply