Virtualni svijet života i stvarnost smrti

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Virtualni svijet života i stvarnost smrti

Post by Lea »

Izgubili osjećaj za stvarnost

Beba umrla dok su roditelji odgajali virtualno dijete

Južnokorejski bračni par, zaokupljen internetskom igricom u kojoj su odgajali virtualno dijete, zanemario je svoju tromjesečnu djevojčicu i pustio je da umre od gladi, priopćila je u petak policija.

Otac (41) i majka (25) djevojčice uhićeni su u četvrtak, pet mjeseci nakon djetetove smrti, od kada su bili u bijegu, dodaje policija Suweona, grada južno od Seula.

Djevojčica koja je rođena prerano pronađena je mrtva 24. rujna, a obdukcijom je ustanovljeno da je umrla zbog neishranjenosti.

Nezaposleni roditelji, koji su se upoznali preko interneta, hranili su dijete samo jednom na dan, a cijele dane su provodili u obližnjem internet-kafeu skrbeći se za virtualnu djevojčicu Animu iz popularne igrice Prius Online.

'Čini se da su izgubili osjećaj za stvarnost, jer su bili bez posla, a stanje je pogoršano prijevremenim rođenjem djeteta', rekao je policajac Chung Jin-won.

Nedavno su u Južnoj Koreji prijavljeni i drugi nesretni slučajevi zbog korištenja interneta. Prošlog mjeseca novine su pisale o 32-godišnjem muškarcu koji je umro nakon što je pet dana gotovo bez prekida igrao igrice.

Hina|Net.hr
05.03.2010.


Ovo je stara vijesti, doduše, ali smatram da joj je potrebno posvetiti pozornost...
Iznesite svoja razmišljanja...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Virtualni svijet života i stvarnost smrti

Post by malena8 »

Imam jednog prijatelja ovisnog o nekoj igrici. On namjesti alarm kako bi se probudio u točno vrijeme nešto napraviti na toj igrici ili ne zaspe do 7 ujutro. Svaku svoju slobodnu minutu posveti istoj. Dođe s faksa, niti se ne presvuče, sjedne za laptop. To po meni nije normalno, iako vjerujem da ima i gorih slučajeva.
Što se tiče smrti ove male bebe, riječ je očigledno o bolesnim roditeljima kojima je internet tek usputna krivnja, ali da nije to, bilo bi već nešto drugo.

Internet je ''dar Božji'' preko nečijeg uma :cer: Sada je na nama kontrola i kvalitetno iskorištavanje istog.
Ni voda nije zdrava ako se previše pije.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Virtualni svijet života i stvarnost smrti

Post by Andain »

Sve stvari koje pređu u ovisnost su loše, al' rekla bih da je s internetom fora, to što ti omogućuje ponašanje bez posljedica. Možeš biti gad, možeš igrati igre u kojima ćeš uvijek glumiti bad guy-a, možeš si kreirati virtualnu obitelj gdje nijedna loša odluka neće biti greška, možeš si kreirati lažni identitet i glumiti sve što nisi u stvarnom životu i sl. Pruža osjećaj sigurnosti i važnosti (što god od tog tražiš).
Osobno mi se nekako sviđa uloga interneta u dijeljenju informacija i zabavi; ikakav nadomještaj za RL mi se čini kao zavlačenje glave pod pijesak.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Virtualni svijet života i stvarnost smrti

Post by ow »

Internet kao izvor znanja, imovine i novca je doista dar božji. Pod imovinom prvenstveno mislim na mjuzu i software (sto je doduse kradja al manje nas je sramota skinuti 3000 $ u obliku Adobe Master Col. nego marnuti cokoladicu u Konzumu.)

Rasprave na forumima vidim kao nekadasnja pisma citatelja u tisku (ja sam i onda mnoga napisala al ni jedno nisam poslala jer je to iziskivalo odlazak do kioska, kupovinu pisma i marke te odlazak do postanskog sanducica - za sto ja nikada nisam imala motiv. Bilo mi je dovoljno da napisem sto mislim, a ne i nzno da to netko procita.

Stvaranje ovakvih malih zajednica koje se nuzno isprepletu sa RL - takodjer mi je OK. Otkad je neta (i vijeka) prosirio se krug poznanika pa mi je na primjer preseljenje u ZG daleko lakse palo nego preseljenje 3 zgrade dalje 80-tih.

Gornji primjer je odista horor, no ne mislim da je za isti kriv internet. Slazem se da bi ti ljudi i bez neta tako postupili. No bez neta mi ne bi imali priliku saznati za razne monstruozne slucajeve za koje sada po defaultu saznajemo, pa nam se sad cini da se puno svaceg loseg dogadja u zadnje vrijeme. To je pogresno, puno svaceg loseg se dogadjalo i prije samo to nije tako jednostavno izlazilo u javnost. A i javnost je bila vrlo skucen pojam (vecinom ogranicen na grad, ponekad drzavu al dalje od toga nije bas islo).
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Post Reply