Timski sportovi i način razmiąljanja

Ovdje se mozete baviti svim sportovima
Post Reply
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Timski sportovi i način razmiąljanja

Post by zmajka »

Nisam sportski tip i često mi se smiju zbog mojih pitanja kada je sport u pitanju. Ali moja mama prati sport ( e, da, i tata) a i moja ľena a i "neke prijateljice". Neki od njih su se bavili sportom, vrlo aktivno.
Recimo Ixia (za neupućene, ako ima takvih, to mi je ľena) se bavila koąarkom. Tvrdi da joj je koąarka promjenila poglede na ľivot, da u nekim situacijama promatra ľivot kroz koąarku - i da joj to pomaľe.
I sama vidim da se u timskim sportovima učią (osim dvokoraka, trokoraka i četverokoraka) dijeljenju, zajedniątvu i ...socijaliziraą se na način na koji se van sporta teąko moľeą.
Ajmo, timske sportaąice, recite nama neukima kako to ide. U kojoj je mjeri bavljenje sportom utjecalo na vas?
Kako to ide?
( da li ste uopće uspjele skopčati ąta pitam? Tako se straąno ne kuľim u sport da mi je gotovo nemoguće postaviti suvislo pitanje... :roll: )
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
dev
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 90
Joined: 09 Feb 2004, 16:01
Location: Hrvatska

Post by dev »

Timsko funkcioniranje- je vjerojatno sto sada rade strane tvrtke u Hrvatskoj- povedu zaposleno osoblje na rafting (ako se pise tako) da nauce u jednoj opasnoj situaciji kako funkcionirati zajedno.
Ehhh da vidite na koje ideje dolaze firme da bi postigle to zajednistvo.
Mislim da je to ono sto se postize grupnim sportovima ;)
....sama
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Post by bombona »

jjoj ma ko je kreirao ovaj forum -teretana
jucer sam nasla ma ko je to djavo
odmah imam reci he he
ja sam sportski tip
:wink:
ja se bavim to
vi znate to
recimo
kad uvezbate trajace 45 minuta na termin
kad netko voli ko ide u teretanu a drugo ko ne voli da ide u teretanu
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Ja sam se odmalena bavila sportom. Prvo karateom, pa rukometom, koąarkom, povremeno trčanje u vlastitom aranľmanu ali najviąe volim hodati. Mogla bih hodati, sama a i ne smeta mi druątvo, satima, ma cijeli jedan dan.
Zadati si cilj i ostvariti ga je kao kad igraą neku igricu na kompu. Tako valjda funkcionira svijet.

Prije par tjedana igrala sam koąarku za faks nakon 12, 13 godina. Iznenadilo me koliko sam se promijenila. Tada, davno bilo mi je najvaľnije da ja zadajem koąeve i kroz cijelu utakmicu imala sam grč, a sada kad sam igrala doľivjela sam to kao zabavu i jedino ąto mi je bilo vaľno je da stvaram pozicije u kojima mogu dobaciti djevojci koja je stvarno dobro igrala. Bila sam svjesna svojih nedostataka i nisam se forsirala. Derala sam se svaki put kad bi dale koą i provocirala suprotne igračice. Tek tada sam vidjela koliko se promijenio moj pogled na svijet...danas ne osjećam da je svijet protiv mene, već da sam ja dio svijeta.

Kod svih ljude koje znam, koji su se bavili ili se bave sportom primijetila sam nekoliko predivnih karakteristika, koje sam i ja posjedovala u vrijeme bavljenja sportom, a sada to pokuąavam ostvariti i yogom (uz koju dodatno traľim i mir svog duha): snaga, energičnost, čvrstoća, vedrost i nijedna osoba koju sam upoznala ne postavlja pitanje smisla ľivota i ne opterećuje se s tim, kao da joj je sasvim jasno zaąto ľivi. A moľda su to samo bili takvi ljudi, i to nema veze sportom.

Ali ono ąto u ąto stvarno vjerujem, sport nas liąava negativne energije, stresa i daje nam samopouzdanje, pogotovo nama ľenama koje smo osjetljivije (?!) od muąkaraca (vezano uz to da su muąkarci viąe logičari, a ľene se povode za emocijama i intuicijom.)
Što je prvobitni Uzrok?
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

hm...
istina da je kosarka jako utjecala na moj zivot izvan terena...
naucis kako se prilagoditi cjelini, drustvu u kojem se nalazis...
imas autoritet (trenera) kojeg moras slusati... kojemu ne smijes odgovarati i nepostivati ga... jednog dana taj autoritet ce eventualno biti moj sef na poslu...
naucis se disciplini... slusanju, dolasku na vrijeme...
prije sam bila strasno nervozna i jaaaaaaaaako lako bi planula... naucila sam se donekle kontrolirati...
ima jos puno toga...
ali ono sto je meni bilo najbitnije je taj osjecaj koji sam dobila... timski duh..
kada jedna ekipa dise kao jedno i funkcionira kao jedno...
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

Fizicki.... ostali su mi izrazeni misici na nogama i rukama :mrgreen:
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
orkari9
vrtic
vrtic
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2005, 23:49
Location: rijeka

Post by orkari9 »

Da, sport je i moj cijeli život. Majka kaze da jedna od prvih stvari koje sam izgovorila i pritom zazeljela bila lopta...od tad mi ona mozda ponajbolja nezivuca prijateljica.
Ma, sport je zivot u malo...U nekom trenutku ti klikne u glavi ideja da odes malo u neku dvoranu, na neki sportski teren i onda zaglibis u izobilju dobrog koje ti pruza...navuces se. Vedra lica koja ti se svakodnevno vesele jer si dio ekipe i zbog toga pozeljna, hrpa adrenalina kao posljedica neceg dobrog, novog, naucenog, izostajanje boli i porast samopouzdanja jer se izdvajas u masi onih koji ne znaju sto ce sa slobodnim vremenom, nove vjestine koje ces u najgorem slucaju demonstrirati samo na tjelesnom u srednjoj ili na nekoj plazi, pobjede i porazi koje i s kojima se valja nauciti nositi...jer dobro znamo da ih bude jos hrpa kroz zivot...Zdravlje, samodisciplina, gradenje socijalnih vjestina...gdje to sve koncentrirati i odradivati tim intenzitetom. A tek sto reci kad bilo gdje i bilo kad sa strancem komuniciras bez problema jer govorite isti jezik, jezik sporta kojim se bavite...Ma, da ne postoji sport, egzistencijalno pitanje bi bilo izmisliti ga...
Uci u sport znaci ostati u njemu i s njim zauvijek jer je to zivotna filozofija i nacin djelovanja...
Pusa
User avatar
biber
začinjena
začinjena
Posts: 244
Joined: 21 Nov 2002, 14:12
Location: Niš

Post by biber »

Juce sam po prvi put bila na LG sportskom danu. Super provod, dobila upalu, pocrnela. No ono sto je meni uvek bilo najbitnije pri upraznjavanju bilo kog sporta je upravo socijalna atmosfera. Klub sam napustila jer je atmosfera bila shit. Na posletku, kad god van kluba mogu naci drustvo za basket.

A evo primera timskog rada u 'individualnom' sportu. Trenirala stresljastvo neko vreme. Pred prvenstvo ljudi sa kojima sam trenirala skontali kako meni ponekad znaju strasno krcati creva. Iz tog se izrodila ideja da me na prvenstvu postave kraj najvece pretnje suparnickog kluba kako bih je krcanjem dekoncentrisala :ham:

Ma je, sto se tice timskih sportova i nacina zivota, samo mogu potvrditi vecinu stvari koje su cure napisale. Stoji :)
"I'm only one year old, and already living in the past."
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

dev wrote:Timsko funkcioniranje- je vjerojatno sto sada rade strane tvrtke u Hrvatskoj- povedu zaposleno osoblje na rafting (ako se pise tako) da nauce u jednoj opasnoj situaciji kako funkcionirati zajedno.
Ehhh da vidite na koje ideje dolaze firme da bi postigle to zajednistvo.
Mislim da je to ono sto se postize grupnim sportovima ;)
uzas jedan. komentar osobe koja radi u stranoj zemlji u stranoj ffirmi. najgorui su amerikanci. fuj. fuj. fuj.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
Swanheart
Zlo od deteta - ego maniac
Zlo od deteta - ego maniac
Posts: 377
Joined: 07 Jul 2006, 23:48
Location: burek u svemiru

Post by Swanheart »

timski sportovi...strasno...trenirala sam odbojku nekih 7 godina,atmosfera u klubu ocajna,svako hoce da se istakne,svi misle da sve znaju a u stvari ne znaju ni sistem da odigraju,trener koji je bio kreten...iako nam je svima cilj isti slabo ko da je pomogao i ucestvovao u ostvarivanju tog cilja.I tako za 7 godina samo dve nagrade.A kada si sam sve je super,sam odgovaras za pobede i poraze,niko ti ne zvoca i sam biras kako ces da radis...za 1 godinu pojedinacnog ucestvovanja u atletici vise postignutih rezultata nego za 7 godina bavljenja odbojkom.
Don't stand in my way
With nothing to say
And think you're the world

Cheers Darlin'

www.myspace.com/_incubus_
mashalah
lijepo molim
lijepo molim
Posts: 423
Joined: 20 May 2006, 11:46
Location: dislocirana
Contact:

Post by mashalah »

nije sve u rezultatima..
Just a minute while I reinvent myself.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

slazem se.
The rockstar hands of a big butch dyke.
SheDevil
Anka partizanka
Anka partizanka
Posts: 668
Joined: 09 Sep 2003, 18:14
Location: zagreb

Post by SheDevil »

ja bas volim rezultate :mrgreen:
Mala partizanka kolo vodila...
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

Nisam za timski sport, jer ljepo je dok se pobjedjuje, a kada se gubi traze se krivci. Obozavam sport, i da se bavim nekim timskim sportom grizla bi ko luda.
Bavim se individualnim sportom, i ako nesto ne ide, znam da sam sama kriva.
Sport mi je promjenio zivot, puno mi je dao, i veliki je dio mog zivota. Imam srecu sto imam zenu koja ne samo da to razumije, nego me cak i na trninge prati :love: A djete......i ono trenira samnom :love:
Image
Image.....pipni Image
Tigrica
botaničarka
botaničarka
Posts: 883
Joined: 17 Aug 2006, 17:14
Location: SNOVI
Contact:

Post by Tigrica »

Sport ti promijeni život posebno ako zagrizeš za njega, socijalizira te i fizički te promijeni....pogotovo nakon teretane svaki dan....znam iz iskustva!! :lol:
...Jedna će mandolina svirati ovu noć...
User avatar
swayka
pripravnica
pripravnica
Posts: 208
Joined: 26 Aug 2006, 15:30

Post by swayka »

Istina je da ti sport promjeni gledanje na zivot, nekako se osjecas da te je sport izdignuo vise od tvojih godisnjaka. Naucis kako stvari funkcioniraju kad su u igri pobjede, a kada su porazim, naucis se prilagoditi, a ne samo sebi podredjivat. Jer nisi individua, vec tim u kome se dajes srcem, zeljom i samim sobom. Sport te doslovno mijenja ko osobu, naravno u pozitivnom smislu, ali tu su uvijek odricanja koje ovi koji ne treniraju ne mogu shvatiti... ali ne odricanja koja moras raditi, nego ona u kojima uzivas jer znas da na kraju nesto dobivas i na kraju ti iz svega toga ispadnes mnogo odraslija i zrelija osoba a da te cinjenice u potpunosti nisi svjestan... ali sve ovisi jel se ti bavis tim iz zajebancije i da bi gubio vrime ili zato sta to tvoje srce zeli.. naravno iz osobnog iskustva govorim.

p.s. primjetila sam da na ovom forumu ima hebeno puno kosarkasica :yeah:
smajl.
Deletica
pripravnica
pripravnica
Posts: 256
Joined: 07 Jan 2007, 18:27
Location: na otudjenom delu planete

Post by Deletica »

Sport je na mene i moj mentalni razvoj uticao znatno. Prvi put sam poslusala tudju sugestiju upravo na terenu, prvi poraz prihvatila kroz sport, prvu povredu dozivela na terenu, i prvu pobedu, sto svoju licnu, sto timsku osetila u kosarci. Naucila sam dosta toga, od nacina kretanja, do kojekakvih zavrzlama vezanih za kretanje, za poglede, finte, ali naucila i da budem podredjena timskom, a ne sopstvenom uspehu. Mislimd a nigde nisam mogla da naucim neke zivotne korisne stvari kao na tom prokletom terenu, koji volim vise od bilo cega.
Punovazno bez pecata i potpisa...
Post Reply