Koliko ste duhovni?

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:ja ne znam sta znaci duhovno.
Poniranje u nutrinu, "savladavanje" samoga sebe u sebi, kroz osjećaj nemira, tjeskobe, previranja, do mira koji te u potpunosti prožme, do "stišavanja oluje" u samom tebi. A onda i djelovanje na okolinu koja to može, a i ne mora shvatiti. Ovo je moja misao o duhovnome. Svatko ima svoju. Iskustva su različita.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Andain wrote:
Lea25 wrote: Radovan Karadžić je psihijatar. Njemu je ta stvar "duše", a onda možda i "duhovnoga" bliska, ma šta mi mislil o tome :mrgreen:
Lik koji je odgovaran za genocid se prodavao kao duhovni iscjelitelj il tako nešto, uglavnom, pomagao ljudima pri 'duhovnoj obnovi'. Enough said.
znamo priču :mrgreen: a čuj. sveti pavao je ubio koliko ono kršćana, pa je svetac. :mrgreen: čudni su putovi Gospodnji :mrgreen:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Dodir_Svile »

pa mozda i je, otkud ti znas? :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:pa mozda i je, otkud ti znas? :ogle:
istina. nikad se ne zna. :mrgreen:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Markiza »

Lea25 wrote:
Dodir_Svile wrote:ja ne znam sta znaci duhovno.
Poniranje u nutrinu, "savladavanje" samoga sebe u sebi, kroz osjećaj nemira, tjeskobe, previranja, do mira koji te u potpunosti prožme, do "stišavanja oluje" u samom tebi. A onda i djelovanje na okolinu koja to može, a i ne mora shvatiti. Ovo je moja misao o duhovnome. Svatko ima svoju. Iskustva su različita.
Sviđa mi se jako što si dodala da je to tvoja misao, al dozvoli mi (a volim razgovarati s tobom) da te upitam nešto u vezi tvog izrečenog, doživljenog.
Što je to što ti misliš da mi moramo savladati u sebi? I zašto misliš da je to odvojeno od duhovnog?

Za mene ne postoji nešto što je odvojeno od nečeg drugog. Percepcija je ta koja boja Energiju.
Što je prvobitni Uzrok?
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Koliko ste duhovni?

Post by Lea »

Markiza wrote:Za mene ne postoji nešto što je odvojeno od nečeg drugog. Percepcija je ta koja boja Energiju.
Naravno da ne. Sve su to putevi do cilja ili ciljeva prema kojima idemo, pa makar ti ciljevi u ovom životu ne dođu do svoje punine.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply