Koliko ste duhovni?

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Koliko ste duhovni?

Post by blondi »

dosla sam na ideju da otvorim jos jednu temu :)
kako se nebi sve temeljilo na fizickom,zezanju u cirkusu ili sexu :)
evo bas me zanima koliko vas parapsihologija,parapsiholoski fenomeni zanimaju i sto znate o tome?
Telepatija,moc meditacije,intuicija,snovi i ucenje kroz lucidne snove,sto znate o jogi i jogiima?
Vjerujete li u vidovitost i moc predvidjanja,jeli koja od vas medij?
Vjerujete li u paralelni svijet?
Vjerujete li da nista nije slucajno i sve ima svoje zasto?
Dali je koja od vas dozivljela vantjelesna iskustva(kao prozivljena smrt,klinicka smrt)?
Vjerujete li u duhovni svijet i duhove i komunikaciju sa njima(ne mislim na standardno prizivanje duhova sa casom i slovima) nego na pravu komunikaciju ?
Mislite li da ljudi koji vide ono sto drugi nevide su ludi ili pomislite da stvarno postoji jos neki svijet paralelan sa nama(duhovni svijet,tamo gdje cemo i mi otici nakon fizicke smrti)
evo ako koja ima kakvih iskustava koja nisam na brojila a spadaju tu neka pise.
Koliko je duhovnost vazna u vasem zivotu,ili zivite samo po onome sto vidite,osjetite i opipate?
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

mislim da paranormalnost i duhovnost i nemaju pretjerane veze...
The rockstar hands of a big butch dyke.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

Dodir_Svile wrote:mislim da paranormalnost i duhovnost i nemaju pretjerane veze...
objasni zasto nebi imalo veze jedno s drugim?
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

plavusa28 wrote: a meditacijom se dodje do prosvjetljenja duse i otvaranja cakri i treceg oka a trecim okom vidis duhovan svijet,vidis buducnost,aure itd...
yeah, right... :roll: :mrgreen:

anyway, nisam rekla da ne moraju imati veze, ali ti si ih basically izjednacila u uvodnom postu.
ja sebe npr. ne smatram duhovnom osobom, ali se zanimam za paranormalno, dok znam neke duhovne osobe koji pojma nemaju o paranormalnom. za mene je duhovnost prije svega razvijanje svijesti o sebi i svijetu i razvijanje svih aspekata svoje licnosti, sto ne mora imati nikakve veze sa npr. pojavom mocvarnog bigfoota na juznoj floridi...
The rockstar hands of a big butch dyke.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

na primjer ja zanimam se i za duhovno i paranormalno,i meni je to povezno na nekim segmentima a na nekim nije,zato sam i otvorila u istoj temi da cure pisu i o jednom i o drugom ili povezano :)
satyavati
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 63
Joined: 02 Jun 2006, 21:28
Location: Split

Post by satyavati »

vec se godinama bavim razlicitim duhovnim tehnikama...na popisu su mi Reiki, PEAT, Ekskalibur, kriya joga, hatha joga,tantra, raznorazne meditacije...

i sto mogu reci o svemu tome....pa, sve sam te tehnike naucila da bi ih mogla odbaciti i poceti zivjeti slobodno...sve sto trebate ionako je vec u vama.. :wink:

od "paranormalnih" (to je sve prirodno i covjeku urodjeno) iskustava imam astralne projekcije, empat sam, vidim aure, prorocke snove, a da ne spominjem kako me sinkronicitet prati u svakodnevnom zivotu...


najbolji duhovni put je ljubav....samo volite i nemojte puno meditirati, put je ipak u sredini...
:lol:
Bad people are punished by society's laws, and good people are punished by Murphy's Law.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

satyavati :)
slicne smo po pitanju snova,vec godinama pratim svoje snove,uglavnom su prorocki ,meditiram prije spavanja i kada sam sama.
Znam puno o jogi i Reikiu.
Takodjer imam iskustva astralne projekcije i td. ali to je doslo i bez meditiranja,meditiranjem samo izostravam te tehnike koje su mi se pojavile jos dok sam bila mala.
Ljepo je znati da nisam sama u tom svijetu i da bar netko ne misli kako sam samo prolupala :)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

jel mi moze neko od vas dvije (ili jos bolje obje) malo vise reci o tim prorockim snovima?
The rockstar hands of a big butch dyke.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

neznam za satyavati ali ja kad sanjam neki san on se meni dogodi u javi nakon nekog vremena gotovo identicno,ili ako sanjam nesto i kada se probudim intucijom protumacim sto bi mogla ocekivati i kakva se poruka krije u tom snu,vec po osjecaju znam,imam jako realne snove,vrlo zive i jako mi djeluju na svijest i podsvijest i nemogu izdrzati da ga bilo kome ne ispricam,pa su se ljudi poceli bojati mojih snova :mrgreen:
Mama mi neda da joj pricam snove jer do sada su se sve i jedan obistinili ,a ona je panicarka pa ne zeli nista znati unaprijed.
Moram priznati da i mene muci kad nesto sanjam da ce se lose nekome dogoditi da me baci u depru,i da sam bez volje i u iscekivanju toga.
Problem je kod mene sto nemogu odrediti tocno kada ce se sto dogoditi pa da mogu sprijeciti neki neugodan dogadjaj i to me zivcira.Kog ce mi vraga ti snovi i predosjecaji ako nemogu utjecati na tjek radnje u javi :roll:
Mozda tko zna kako doznati kada i kako nesto sprijeciti,naprimjer smrt neciju izazvanu nesrecom i sl.
Mrzim kada znam unaprijed i to cekam par dana a neznam kada ce se dogoditi i onda se dogodi a ja nisam mogla nista napraviti da to sprijecim :(
Osjecam da imam taj dar kroz snove uzalud kada neznam do kraja rastumaciti,kada mogu reci samo dogoditi ce se a nemogu sprijeciti da se dogodi.
Satyavati mozda bi mi ti mogla dati neke smjernice.
Nisam bas odusevljena svim snovima pa ponekad jako malo spavam samo da ne sanjam jer se tad osjecam rasterecenom i bezbriznom.
Volim one lucidne snove kada znam da sanjam,kada si u snu svjesno kazem ovo je san ovo su moje kreacije i fantazije i mogu uciniti sve sto zelim i nemoram se bojati posljedica jer je to samo san.
Naprimjer skociti s vrha nebodera i poletjeti bez straha da cu pasti i razbiti se jer u snu je sve moguce i nema ogranicenja i toga si potpuno svjestan i samo se molis da se ne probudis jer uzivas u slobodi bez ikakvih ogranicenja.
Super iskustvo jer mozes se suociti sa strahovima,sa nekim situacijama koje nemozes izvesti u javi,u snovima mozes sve bez straha o posljedicama.Mozes stvoriti vlastiti svijet i svaki put se iznova vracati u njega i nastaviti tocno ondje gdje si stala i probudila se.Ljudska masta nema ogranicenja samo je treba znati iskoristiti.Zasto samo zivjeti u javi,zasto ne zivjeti istim zarom i u snu,samo se trebas osvjestiti u snu i reci si ovdje sam ja glavna uloga i ovaj svijet se vrti oko mojih kreacija i zamisli a realan je koliko i java.
Odkud mozemo znati da i java nije neka vrsta sna ,koliko smo svjesni sebe na javi??
Satyavati napisi ti nesto o tome ako znas.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

jel kad se probudis znas da ce se tocno to i to desiti, ili tek kad se nesto desi sjetis se da si to sanjala da ce se desiti?
The rockstar hands of a big butch dyke.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

Dodir_Svile wrote:jel kad se probudis znas da ce se tocno to i to desiti, ili tek kad se nesto desi sjetis se da si to sanjala da ce se desiti?
znam tocno sto ce se desiti ali neznam kada.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Nisi li ti sanjala da ja potpisujem knjige (svoje)? Eh, da ti se bar i taj san ostvari :mrgreen:

OT:
Vjerujem. Ili mislim da vjerujem. Premalo znam o tome.
Upoznala sam neke osobe koje se predstavljaju kao duhovne a u njima nema duhovnosti koliko u mom mobitelu pa sam malo skeptična prema onima koji se nazivaju "Duhovnjacima" ali da, vjerujem ili...želim vjerovati.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

an sanjala sam i da smo najbolje prijateljice da se bar i to ostvari. 8:)
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

moze ti si prva koja mi je rekla da ju smijem sanjati,,svi ostali se boje mojih snova, :DH:
sanjati cu da imas zenu samo mi moras potanko opisati kavu zelis zapravo i ispiti naravno sve sredjeno :mrgreen: 8:)
telepatski ce ti biti poslano i telepatija mi je jedna od jacih strana,
i meni se cesto dogadja kao da sam vec dozivjela te neke dogadjaje,mozda smo ih sanjali a mozda je to sjecanje iz proslih zivota,tko zna.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

I ja bi naručila neke stvari 8:)

...ajme koji offtopic....idem, idem...
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

Stojim na usluzi,rado cu vas sanjati ali ne odgovaram za posljedice :DH: 8:)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Hidden_soul wrote:pontopic: meni se nekad zna desit da kad mi se u zivotu desi neka situacija, nekako mi izgleda poznato, ko da se to vec jednom desilo.
a da uzmes u obzir deja-vu?

anyway, ak vec imas neke parapsiholoske mogucnosti, zasto ih ne bi unovcila:

www.randi.org

pogotovo telepatiju, jer se ona najlakse testira.
The rockstar hands of a big butch dyke.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

a sto je deja-vu objasni?
Ne kanim nista unovciti nije mi to profesionalnost to mi je vise vlastita zabava,i mislim da pravi duhovnjaci i nebi naplacivali svoje usluge i vadili korist iz toga jer su iznad,ovozemaljskog i materijalnog.
Zato i jesu duhovnjaci jer imaju vise veze sa duhovnim svijetom nego ovim materijalnim.
Pravi duhovnjaci mogu i bez hrane i vode izdrzati snagom sdvoga duha.
Duhovno nestaje cim je povezano sa fizickim zeljama i materijalnim stvarima.
Pravi duhovnjak se moze iskljuciti iz ovog svijeta i utoniti u duhovni bez ikakvih droga i bez ikakvih vanjskih zelja.
Da bi bio duhovnjak moras biti mirna duha istalozenog uma a ne nikako frustriran i zivcan.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

plavusa28 wrote:a sto je deja-vu objasni?
ima nekoliko teorija...uglavnom, bug u mozgu...
The rockstar hands of a big butch dyke.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

a gdje je nestala satyavati,da se ukljuci u temu o svojim iskustvima.
Volim o tome citati,ma sta citati upijam :)
satyavati
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 63
Joined: 02 Jun 2006, 21:28
Location: Split

Post by satyavati »

pozdrav drage moje, vratila se sa odmora....moram priznati da ste mi nedostajale :wink:

dakle, snovi.... otkad znam za sebe mogu predvidjeti stvari kroz snove. izgleda da je to nekakva obiteljska crta pogotovo s majcine strane. stvari koje mogu predvidjeti krecu se od onih banalnih, samo meni bitnih, pa do onih krupnih stvari. recimo, prije ispita vidim pitanja koja ce mi se pojaviti :lol: , ali isto tako predvidim smrt clanova obitelji do u detalj, a nesto sto me zaista prepalo je bio tsunami u indoneziji.

ne pitajte me za tehnicke detalje, ni kako sam dosla do toga, jer vjerujte mi ne znam...
znam samo da je to moguce i da samo mogu govoriti o svojim iskustvima.....
Bad people are punished by society's laws, and good people are punished by Murphy's Law.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

zaprepastena sam satyavati ,a ja sam mislila da to samo kod mene tako funkcionira,
Ti si moje gore list :)
satyavati
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 63
Joined: 02 Jun 2006, 21:28
Location: Split

Post by satyavati »

...slicni se uvijek mogu prepoznati... :bigok:
Bad people are punished by society's laws, and good people are punished by Murphy's Law.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Vjerujem u nadahnuće, i da sve pokreće neki duh... A to koliko sam osobno duhovna, iskreno, ne znam...
Možda nisam, nemam pojma... Što se tiče nekog' drugog' svijeta, ne vjerujem da postoji... Neka druga dimenzija, možda da... A ti ljudi koji kako kažeš, "vide ono što mi ne vidimo", kako ja volim reći, oni koji malo haluciniraju, o u njih itekako vjerujem... Ali dosta zajebancije, zasigurno postoje ljudi koji su dosegli takvu razinu svijesti da vide, uvjetno rečeno više od nas, recimo to tako, smrtnika, iako su i sami smrtnici... Ne smatram ih izuzetnima... Naime, svi to možemo postići... Stvar je osobnoga napora, ničega drugoga... Šta se vidovnjaka i ne znam čega sve tiče, o tome ne mogu pričati jer ne znam dovoljno, kao ni o paranormalnim pojavama, a da postoje, u to ne sumnjam. Od svega što si navela, nekako mi je najbliža stvar intuicije... I ne samo da u nju vjerujem, nego smatram da postoje zbilja posebno intuitivni ljudi, koji možda osjete ili predosjete stvari bolje nego ovi drugi...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Kad smo kod intuitivnoga već, moram spomenuti da ta intuicija može biti poprilično gadna... Naime, svaki puta kada bih pogled fiksirala (nenamjerno) na trbuh određene osobe, imala sam strašan predosjećaj da će se nešto loše dogoditi i obuzela bi me panika i tjeskoba.

Na žalost, tri su takve osobe, od kojih je jedan bio bratić mog bivšeg dečka, drugi je bio konobar u kafiću u koji sam dolazila i treća djevojka koju nisam osobno poznavala, već bi se sretale u putu, umrli...

Prije par godina, imala bih takve predosjećaje u svezi još nekih stvari, bolje rečeno, razmještaja stvari po kući.

Npr. mama je jednom stavila sliku magarca (magareta, tovara, nemam pojma kako ko to ovde zove), na zid u blizini hladnjaka, i ja sam skoro svisnula s uma, jer sam imala strašan predosjećaj da će se nešto loše dogoditi...

Nakon manje od mjesec dana, baka je umrla... Bilo je još dosta toga kod mene... Ali ne smatram to ničim drugim osim trenutno, malo pomjerenim umom ili jednostavno jakom vrstom autosugestije...

Fala Bogu već pet godina, nemam loših osjećaja... Naime, ja se jako bojim takvih stanja... I ono...

Ne vjerujem da je to bilo neko predviđanje u pitanju, nego samo loš osjećaj...

Dugo sam vremena krivila sebe za bakinu smrt (ona je umrla od posljedice antitijela u krvi u bolnici, a imala je i tumor), a ja sam imala osjećaj da sam ja kriva, jer nisam na vrijeme maknula magarca s tog dijela zida na drugi...

Grozno...

Danas mi je jasno da se stvari jednostavno dese i da nitko nije kriv, a loši su osjećaji samo posljedica ili halucinacija, ili hipersenzibiliteta ili sklonosti depresivnim stanjima i pesimističnom gledanju na stvari i sl., ma mnogo je objašnjenja...
Post Reply