Snovi

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.
Post Reply

Da li su vam snovi vaľni?

da, vjerujem da imaju skriveno značenje!
19
76%
snovi me uopće ne zanimaju. glupost!
0
No votes
voljela bih im posvetiti viąe pozornosti, ali ne znam kako?!
6
24%
 
Total votes: 25
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Snovi

Post by Markiza »

Koliko često sanjate? Da li se sjećate svojih snova? Koliko im posvećujete pozornosti? ©to oni za vas znače, kako ih doľivljavate?
Imate li more?
Što je prvobitni Uzrok?
SheDevil
Anka partizanka
Anka partizanka
Posts: 668
Joined: 09 Sep 2003, 18:14
Location: zagreb

Post by SheDevil »

ja i moji snovi! :roll:

sanjam i po danu i po noci :mrgreen: . ali stvarno, sanjam skoro svaku noc i uvijek se sjecam svojih snova. primjetila sam, da se stvari, osobe, zivotinje, dogadjaji i osjecaji iz mog stvarnog zivota uvijek ispreplicu u snovima. pogotovo kad imam problema ili me nesto muci!
npr. neku noc sam sanjala, da smo sun i ja setale po sljemenu i usle u neku rupu gdje je bilo izrazito puno zmija. mene je ujela jedna, sun dvije. sun je sa sobom imala serum i iglu ( :mrgreen: ) i htjela mi ga ubrizgati ali sam ja trazila da ga ubrizga sebi jer nju su ipak ujele dvije zmije a mene samo jedna ( 8:) ) i da cu ja pokusat otici do sv. duha. spustila sam se do ceste i stopirala. zaustavila mi je prijateljica iz osnovne skole (mislim, kako se slovenka stvorila na sljemenu :mrgreen: ) u peglici i odfurala me do bolnice gdje su me docekali doktori koji su mi jedva spasili zivot ali sam izgubila ruku ali zadnje sto sam trazila prije nego sto sam pala u nesvijest bilo je, da idu po sun na sljeme sa hitnom i rekla im gdje je... :ogle:
ispricala sam snove sun i dok smo razgovarale o njima sjetile smo se da sam kod nje dan ranije gledala emisiju o zmijama, da sam se taj isti dan sjetila te prijateljice iz osnovne skole jer je bila njezina mama isto tako bolesna kao moja pa sam razmisljala o njoj... sve se nekako povezalo i u snu totalno zbrkalo...
vjerujem da su moji snovi odraz mog svakodnevnog zivota, mojih briga i problema te svega ostaloga. zato ih se nastojim sjetiti i razmisljati o njima.
Mala partizanka kolo vodila...
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Eh, snovi....pa ne zovem se uzalud ... :shock: ...zmajka.

Sanjam cesto i uvijek se sjecam snova. Zna se tamo nakupiti svakakvog smeca iz svakodnevnog zivota. Zna se pronaci i nesto po principu " sto je babi milo to se babi snilo".
Imam ponovljene snove. Jedan od njih je vrlo skeri. Naime, sa starcima bjezim ( nebitno od cega, to ne znam ni u snu ) i trebamo preci preko mosta da bi se spasili. Na kraju mosta je rampa koju cuva moj djed ( tatin tata, koji je poginuo u logoru u drugom svjetskom ratu i kojega se ni tata ne sjeca) i on nas ne pusta preko. Moj stari mu objasnjava da ce biti gotovo ako nas ne pusti. On nas i dalje ne pusta. Nista se strasno ne dogadja ali ja umirem od straha u tom snu. I to je jedan od snova koje ne znam objasniti.
Onda, postoji mjesto koje cesto sanjam.
Do moje seste godine zivjeli smo kao podstanari u kuci moje kume. kad god mi se sloze neke nezgodne situacije u zivotu sanjala sam tu kucu i neke snove ne toliko strasne koliko uznemirujuce. Nikad se ne ponavlja ista situacija i ponekad kucu prilagodim da bi vise pasala snu.
Nekoliko godina nisam bila u toj kuci, sve do nedavno...nakon sto sam ponovo bila tamo ( a ne moram ni spomenuti da sam se rastulila kao malo dijete kad sam usla u nju ) vise nisam sanjala te snove.
Ima toga jos.
Toliko o morama.
Ostali snovi su manje vise ugodni.
Svaki san si volim premetati u glavi. Ponekad su vrlo ociti, ali ponekad ih nikako ne mogu razumjeti.
Ponekad osobe koje sanjam, iako mi inace nisu bitne u zivotu, dozivim vrlo burno ( ono, emocije na sedmu potenciju ) pa se tih emocija ne mogu rijesiti dugo kasnije. Taj dio mi nije jasan...sta? ..moja podsvjest IMA te emocije iako ih ja svjesno ne osjecam?...

Ima toga jos...
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Khali
vrtic
vrtic
Posts: 3
Joined: 27 Jan 2004, 12:15
Contact:

Post by Khali »

Sanjam poprilično, čak i ako zaspem na pola sata popdne negdje na poslu ( :mrgreen: ), i vjerujem da ima neąto u tim snovima, nisu oni za bezveze tu, jelda.
Nije nuľno da predviđaju budućnost, ali moľda sadrľe neke skrivene poruke podsvijesti, koja ima nekakav vlastiti ľivot, jer mi smo ionako major tupani koji koriste manje od desetine mozga. I onda ta naąa poodsvijest kroz takve poruke neąto ľeli reć. Nije za bezze da ljudi već stoljećima snovima daju veliko značenje. Pa nismo baą svi toliko ludi. Mora da ima u tome neąto.
Ili smo svi opterećeni problemima ili prevelikim veseljem ľivotnim, pa sanjamo ditirambe u duginim bojama, ili nas ľele pojesti utvare iz blata. Or vatevr.
Jedino mi nije jasno zaąto ja i moja majčica sanjamo godinama istu kuću, i svaki san koji sanjamo vezan je nekako za nju.
Moľda dobim na loto?!?

:evi:
U svakom čovjeku katkad čuči čudoviąte koje pati od nesanice.
(What happens to the hole when the cheese is gone?)
User avatar
butterfly
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 81
Joined: 16 Jul 2004, 16:28
Location: Zenica

Post by butterfly »

:spa: Uvijek se sjecam onoga sto sanjam.....probudim se i razmisljam o snu,vrtim si po glavi sta sam sanjala,razmisljam o tome....
Volim kad sanjam nesto dobro,lijepo,pozitivno,cesto se poslije takvog sna duze zadrzim u krevetu zbog toga sto me takvi snovi potaknu na jos vece mastanje.
Ruzne snove takodje ne zapostavljam,mozda ih ponekad gurnem negdje u stranu,privremeno,ali da,pokusam da nadjem negdje u sebi ili oko sebe razlog za te negativne stvari koje sanjam.
Ma volim ja da sanjarim i kad sam budna,pa ponekad i da ostvarim ta sanjarenja...
Puno razmisljam o snovima,vjerujem u njih...


Dobar topic :wink:
Your mouth waters
stretched out on my bed
your fingers are trembling
and your heart is heavy and red
and your head is bent back
and your back is arched
my hand is under there
holding you up...
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

E,da ima neąto u snovima,i događa mi se to kad naglo zaspem uznemirena s necim ąta se dogodilo prije nego zaspem,to sanjam samo ąta to bude joą gore,kao da sama razvijem joą goru situaciju od one ąta je bila u svojoj glavi,nije baą neka nocna mora,al zna biti uľasno.E,a zadnje ąta sam sanjala,su bile velike crne kese od smeca,nakon ąta sam prestala raditi,i nakon sto godina se naspavala,ja joą sanjala o poslu,uľassss!!!!!!!!!!
Gibaj se gibaj,gibaj
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Za mene su snovi najzagonetniji dio moga bića, a opet najlakąi za prići, najlakąi za doľivjeti.
Iako sam pročitala dosta knjiga o snovima, kao i da se radi o bilo kojem drugom području, tako i u ovome volim spoznati, shvatiti sama, jer jedno je pročitati iz knjige, a sasvim neąto drugo *pročitati* u sebi.

Snovi su kao paralelni svijet koji mi pruľa uvid u sve ono ąto bi mogla u ovom Prvom svijetu. U snovima nema zakona fizike, gravitacije, ograničenja. Nema ni u ovome ako u to vjerujeą, ali kako bi takvo neąto mogli percipirati, ako nemamo snova da nam pokaľu kakav bi naą svijet mogao biti.

Shvatila sam da po noći sanjam dublje snove, jače, a da pred jutro sanjam snove koji viąe imaju veze sa ovom stvarnoąću, problemima, ľeljama. Ostavila sam si diktafon kraj kreveta, ako se probudim, jer me nekada strah ili neka bioloąka potreba probudi, pa uspijem snimiti par riječi, da se mogu prisjetiti sutradan, jer mi je jako teąko sjetiti se tih dubokih snova.

Snovi su kao ľiva bića, ako na njih ne obraćaą paľnju slabo će rasti, slabo ćemo ih pamtiti, no ako se malo potrudią da se sjetią, zapiąeą neąto ili se snimią (iako ponekad to bude totalno nerazgovijetno), onda kao da ti snovi viąe daju od sebe. No, ne samo snovi, nego sjećanja od prije, iz proąlosti odjednom naviru. To kad sam čitala u knjigama nisam vjerovala i nikada snovima nisam posvećivala pozornosti kao danas, no danas mogu reći da su mi snovi puno jasniji, jači, da čak razgovaram s ljudima, ľivotinjama, da mijenjam oblike (jedan dan sam bila neki američki agent koji je poubijao njemačke vojnike, drugi put sam bila nekakav čudan oblik neke sluzave tvari koja je zapravo bila u video-igrici i lupala sam nekakve gljive s glavom.)

Većina sanjarica ima preteľno slično definiranje pojmova, za neke stvari mi odgovara moj osoban osjećaj, ali neke pojmove doľivljavam kao univerzalne, neąto ąto vjerojatno svatko doľivljava upravo na taj način. Kao npr. pas – prijatelj, mačka – neprijatelj, ąuma – nepoznato u nama i dr.

Jedan od tih pojmova je i more, koje predstavlja područje Nesvjesnog u čovjeku. Za mene ima veliko značenje, jer je moj Put osvjeąćivanje same sebe i svega onoga ąto radim u ľivotu.
Da bi mi moje Biće pokazalo gdje stojim na tom putu projecira mi snove u kojima sam skroz na plaľi, negdje blizu mora, ali u more ni mrdac, ąto je zapravo točna preslika onoga ąto ja činim proteklih nekoliko godina.

Pojavljuje se taj određeni pattern u snovima i to mislim da je najbitnije, uhvatiti to neąto ąto se ponavlja i shvatiti. Razmiąljati, podsjećati se, asocirati.
Recimo, sanjate psa, poveľite ga sa nekom slikom iz proąlog dana, jednostavno pustite da vas vodi slika, ta slika će vas odvesti negdje drugdje. Ako si tako dopustite da shvatite, tamo gdje ćete doći na kraju kada budete osjetili osjećaj *eureke*, Mira, zaključka, dostignuća, biti će mjesto gdje se skriva vaą odgovor koji ste vjerojatno i nesvjesno traľili od Univerzuma, Vas, samog bića ili bilo kojeg oblika Sile u koji vjerujete.

Jednom sam pročitala da je vaľno razgovarati međusobno o onome ąto smo sanjali, a ono ąto mi je nevjerojatno je da kad god nekome netko priča san, ovaj drugi kao da mu se uopće to ne sluąa, a to mislim da proizlazi iz toga, ąto ljudi snove ne shvaćaju ozbiljno. Zaąto bi sluąao neąto ąto se nije dogodilo?? No, dogodilo se, jer naą organizam, naąe tijelo, naąe emocije, misli, čitavo biće je doľivjelo sve ąto se dogodilo u snovima, isto tako kao da je to doľivljavalo u stvarnosti!!

Zato predlaľem da ovdje piąemo svoje snove...moľda zajedničkim snagama otkrijemo jedan totalno novi svijet...
Što je prvobitni Uzrok?
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Uspjevate li kontrolirati svoje snove?
Pokusavala sam i nije islo...nakon dugo vremena sam uspjela, ali kako sam zanemarila vjezbanje, sada opet ne mogu. Bila sam naivna i mislila sam da je to nesto sto kad jednom naucis znas uvijek, kao voznja biciklom... :roll:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
mudroslava
Dr. SEXpertica
Dr. SEXpertica
Posts: 730
Joined: 22 Nov 2002, 16:29
Location: Berlin
Contact:

Re: Snovi

Post by mudroslava »

Markiza wrote:Koliko često sanjate? Da li se sjećate svojih snova? Koliko im posvećujete pozornosti? ©to oni za vas znače, kako ih doľivljavate?
Imate li more?



:cool: Sanjam cesto i vrlo intenzivno. Ponekih snova se sjecam godinama, neke zaboravim istog trenutka kad se probudim. Ovisno o sadrzaju i situaciji u kojoj sanjam odredjeni san, posvecujem im manje ili vise paznje. Ako imam neku frku u glavi, najcesce o tome i sanjam (valjda je to jedan od razloga da sam do sada ostala postedjena odlaska psihoterapeutu - osim toga: zato imam mamu, hahahaha....!). A nocne more imam ponekad, i najgore su mi one u kojima nekud trcim a nikako da stignem... Em ne drzim puno do sportskih aktivnosti, em ne volim nedovrsene price... :wink: :cool:
My body is not a temple
It's an amusement park

It's not a side effects of the cocaine...

They tried to make me go to rehab
I said no, no, no.
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Jel vam se ponavlja taj neki "pattern" dok sanjate.

Recimo, meni se skroz u snu javlja jedna Ivana u koju sam se zaljubila u 4. razredu osnovne. Ali kao da se pola mene zaljubilo u nju, a polovici su se sviđali dečki.
Sanjala sam ju već bezbroj puta i uvijek isto, stojimo negdje na razdaljini, ne primjećuje me. Khm.
Valjda bi joj trebala prići... :oops: :oops: (a mogla bi i ona meni...)

Zmajka, kako si uspjela napraviti da se svjesno pokreneą u snu, da radią ono ąto ľelią?
Što je prvobitni Uzrok?
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Re: Snovi

Post by Markiza »

mudroslava wrote:A nocne more imam ponekad, i najgore su mi one u kojima nekud trcim a nikako da stignem... Em ne drzim puno do sportskih aktivnosti, em ne volim nedovrsene price... :wink: :cool:
Čitala sam da u takvim situacijama treba stati i ne bjeľati, jer u snu nas niąta ne moľe fizički povrijediti. Moľemo i letjeti i sve ono ąto se ne usudimo u realnosti.
A to se postiľe tako da si prije sna govorimo da od prijatelja uvijek treba traľiti poklon, da neprijatelja prvo treba pobijediti, pa traľiti poklon. Da ako s bilo kojom osobom, ľivotinjom, bićem imamo nekakav intiman odnos, da ga trebamo dovesti do kraja, da tada dolazi do spajanja dijelova naąeg bića. Uglavnom, sve ono ąto inače ľelimo, moľemo si govoriti da to u snovima moľemo i ostvariti.
Ja ne znam da li se to sve moľe i koliko to pomaľe, ali i ja sam imala često taj osjećaj da me netko chasing, ali nakon nekog vremena ponavljanja spomenutih rečenica, mlatila sam sve redom. Ono doslovno, sa lancima namlatila sam dečke. Uostalom, ja sam učila karate kao mala, pa valjda i to neąto doprinosi (ha, ha!)

Nevjerojatan mi je taj osjećaj koji mi snovi mogu dati. Fenomenalan osjećaj pri buđenju, osjećaj ljubavi, osjećaj zadovoljstva ili uľasna teľina u vratu. Ako je to tako, zaąto onda snove ne shvatiti kao drugu REALNOST? (mislim, ne moramo, ali sviđa mi se ideja)
Što je prvobitni Uzrok?
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Markiza wrote: Zmajka, kako si uspjela napraviti da se svjesno pokreneą u snu, da radią ono ąto ľelią?
Rekla si da si citala knjige o toj temi. I ja sam. O kontroli snova sam prvi puta procitala u knjizi Kenetta Granta...ne sjecam se tocno kako se knjiga zvala ( nekakve trilogije...pocinjalo je na slovo T....mozda se kasnije sjetim). Onda sam nabavila sve sto se moglo o tome. U nekim knjigama ima tocne upute kako kontrolirati snove ( mislim da su to nazivali usmjeravanjem snova ). Uz puno vjezbe, nije tesko.
Kako mi ustrajnost nije vrlina, odustala sam nakon nekog vremena.
Sada vise ne mogu :(
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

zmajka wrote:Sada vise ne mogu :(
budem si potraľil Grantovu knjigu.

Zaąto viąe ne moľeą? :(
Što je prvobitni Uzrok?
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Ne mogu jer treba puno vjezbe i koncentracije a ja sam se prema tome odnosila kao prema necemu sto "sad znam i zauvijek cu znati". Kao sto sam rekla, treba puno rada na tome...a ja sam samo sanjala...sanjarila...

Osim Granta, imas jos puno knjiga na tu tematiku, potrazi i njih. U nekima, cak bolje nego kod Granta, ces pronaci genijalne upute za kontrolu snova ....ili kako vec to nazvati.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
M.M.
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 24 Nov 2002, 15:59
Location: Washington D.C.
Contact:

Post by M.M. »

mozes probati i nesto od Karlosa Kastanjede - Ucenje Don Huana, ili Umijece Sanjanja.

On ne daje uopste instrukcije kao instrukcije, ali jako mnogo prica o drugim stanjima svjesti koje u svojim knjigama izucava sa juznoamerickim indijancima. ja nalazim da mi se moji snovi nevjerovatno promjene kad citam njegove knjige i .... vrlo moze biti ... snazno :)

lijep pozdrav,

m.m.
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

M.M. wrote:mozes probati i nesto od Karlosa Kastanjede - Ucenje Don Huana, ili Umijece Sanjanja.

On ne daje uopste instrukcije kao instrukcije, ali jako mnogo prica o drugim stanjima svjesti koje u svojim knjigama izucava sa juznoamerickim indijancima. ja nalazim da mi se moji snovi nevjerovatno promjene kad citam njegove knjige i .... vrlo moze biti ... snazno :)

lijep pozdrav,

m.m.
hvala na lijepom pozdravu.

castanedu, odnosno don Juana oboľavam. Čitanje njegovih knjiga me ponovo potaknulo da počnem snove doľivljavati kao najbliľi put ka otkrivanju sebi.
M.M., kako si ti doľivjela Castanedu, ąto ti se sviđa, ąto ne?

Tako rijetko mogu naći ljude koji su čitali Castanedu, a oni koji jesu ne vole pričati o tome.

Zmajkić, pa to valjda kako vrijeme dođe, i ja ponekad jednostavno neke stvari prestanem raditi, pa nakon nekog vremena počnem. :mrgreen:
Što je prvobitni Uzrok?
M.M.
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 24 Nov 2002, 15:59
Location: Washington D.C.
Contact:

Post by M.M. »

toliko toga ima za pricati - jer sam te knjige pocela citala prije nekih 15-ak godina i vise ne znam koja su iskustva iz knjiga, a koja su neke moje derivacije iz procesa ..... ima li to smisla?

ima jedna nova knjiga koja je daleko laksa sa sazvakati, sa istom tematikom, a od nekog od koga se mozda i ne bi nadala - Alice Walker! (Boja Purpura, itd) Nova se knjiga zove Now is the Time to Open your Heart i prica mnogo o njenim (barem ja mislim da su to zaista njena licna) iskustvima. Knjiga je pravo mrak super, pisana je iz jedne jako lijepe zenske (cak queer) perspektive i ja sam se topila dok sam je citala.... isto tako, ako volis da citas, preporucujem i sufije, a posebno Hafiza. Ako nemas tamo ovu knjigu od Alice Walker - prekopirat cu ti je i poslati ako zelis, samo mi posalji svoju fizicku adresu na p.p.

ja inace mrzim mistifikovati spiritualnost, i ne znam kako da pocnem da ti pricam o svemu ovom preko interneta? mogu ti samo reci da me je citanje ovih knjiga i rad na sebi uopste promijenio na neki nacin koji ti ne znam objasniti, da se razlicita stanja svijesti mogu postici na sto razlicitih nacina i da mozes zavrsiti na istim mjestima... u sebi...i sa sobom.

najdivnijeg samana koga ja do sad znam upoznala sam u Zagrebu :)

ono sto je za mene najbitnije je da ne radim nista cega me je strah i da ostanem pozitivna. svi se mi (ili barem vecina) pocnemo baviti nekom spiritualnoscu iz neke nesrece, samo je bitno - cini mi se- ne bjezati nigdje, pa ni u druga stanja svjesti, samo da pobjegnemo od realnosti.
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

Najgore mi kad se probudim(a najceące me probudu),prije nego ąta zavrąi san,i onda ne znam kako je zavrąija!
Gibaj se gibaj,gibaj
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

eh, evo neąto fantastično da podijelim s vama!

Post by Markiza »

...neki vojnici ili policajci su me u bijegu pogodili sa dva hica, u obje noge, pala sam na tlo. Osjećala sam uľasnu slabost, kao da me neąto vuče, neka tama. SJETILA SAM SE DA U SNU NE MOGU UMRIJETI (?!, ali pali, ako tako vjerujeą!), i podigla sam se. Poslije toga sam uspjela jednog diva koji je haračio ogromnom zgradom (neka institucija) privoliti da prestane ubijati i uniątavati. Sjajan san!

M.M., ja viąe potragu za "nečim" putom spiritualizma, duhovnosti doľivljavam kao izbor duąe prije rođenja. Kao da svi moramo proći razine. I sama nesreća je način Duąe da usmjeri Biće da ide zacrtanim smjerom.
Hm?!
Što je prvobitni Uzrok?
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

kako znate kad kontrolirate (ili usmjeravate) snove? prije toga biste morale ustvari znati DA sanjate (bukvalno, reci sebi "sad sanjam").
i cak i kada znate da sanjate i npr. zelite da mozete letjeti, a zatim poletite, kako znate da ste ustvari usmjerili san a da nije ustvari trebao ici tim tokom? mozda samo ustvari sanjate da ga usmjeravate?
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
tweety
Teta bas
Teta bas
Posts: 117
Joined: 13 Sep 2004, 14:49
Location: lokativna

Post by tweety »

Zanimljiva tema,cure. mislim da,čim shvatią da sanjaą, upravljaą svojim snom. isto je i na javi:čim shvatią da ľivią,upravljaą svojim ľivotom.
blebl.
Liquid running....
M.M.
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 24 Nov 2002, 15:59
Location: Washington D.C.
Contact:

!

Post by M.M. »

Markiza wrote:...neki vojnici ili policajci su me u bijegu pogodili sa dva hica, u obje noge, pala sam na tlo. Osjećala sam uľasnu slabost, kao da me neąto vuče, neka tama. SJETILA SAM SE DA U SNU NE MOGU UMRIJETI (?!, ali pali, ako tako vjerujeą!), i podigla sam se. Poslije toga sam uspjela jednog diva koji je haračio ogromnom zgradom (neka institucija) privoliti da prestane ubijati i uniątavati. Sjajan san!

M.M., ja viąe potragu za "nečim" putom spiritualizma, duhovnosti doľivljavam kao izbor duąe prije rođenja. Kao da svi moramo proći razine. I sama nesreća je način Duąe da usmjeri Biće da ide zacrtanim smjerom.
Hm?!
Da - u snu ne mozes umrijeti. Isto, koliko ja znam, zena ne moze imati kompletan orgazam dok sanja (bilo bi to interesantno postaviti kao anketu:)

Mislim da nisam sigurna da razumijem ovo sto kazes o izboru duse prije rodjenja. Ja mislim da okretanje spiritualnosti se desi, ne desi, zakrzlja, vratimo se radu na sebi, ne vratimo.... Ne znam.... Moj tata je donedavno bio najnespiritualniji tip. Cak je jednom izbacio moju uciteljicu meditacije iz kuce. Onda se desilo nesto strasno u zivotu, i od tada uziva u makrobiotici i kad mu dajem reiki....Skroz se promjenio, poceo da place i ponekad sjedne i meditira sa mnom. On je bio tip koji je svasta prozivio i svejedno mu je zivotni moto bilo "Nema jela bez mesa"...eh. a da ga vidis sad.... Ne znam sta je njegova dusa izabrala prije rodjenja, ali njegovi zivotni izbori su ga doveli na nevjerovatna mjesta jako kasno u zivotu. Da li mislis da bi dusa sama od sebe izabrala da skonta tako bitne stvari u 66-oj? A do tada da uglavnom bude emotivno zakrzljan?? Da mene, svoje dijete, ne zagrli prije moje 30-te?? Mislim, haloooo - je li to moja karma ili njegova onda, ili nasa zajednicka? ufff :)

Ko zna?!!

U svakom slucaju, lijepo je se dopisivati o svemu ovome ovdje.

Jedan trik za kontrolu snova - ako mozes - skoncentrisi se na svoje ruke prije nego sta zaspes. Kazu da to pomogne.
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Dodir_Svile wrote:kako znate kad kontrolirate (ili usmjeravate) snove? prije toga biste morale ustvari znati DA sanjate (bukvalno, reci sebi "sad sanjam").
kad to budem znala znati ću kako i ąto moram dalje. i inače, koliko sam ja čitala, upravo tehnika i je da prvo shvatią da znaą, kako bi mogao dalje kontrolirati san.
Dodir_Svile wrote:i cak i kada znate da sanjate i npr. zelite da mozete letjeti, a zatim poletite, kako znate da ste ustvari usmjerili san a da nije ustvari trebao ici tim tokom? mozda samo ustvari sanjate da ga usmjeravate?
pa to je isto kao ąto nismo sigurni da ľivimo bez naąe volje, kako moľemo znati da nas netko ne usmjerava? kako bi to onda mogli znati u snovima?
to nije vaľno, vaľno je samo djelovanje koje nas dovede do spoznaje, a zapravo nas svako djelovanje dovodi do spoznaje, čiąćenje graąka ili doktorat, samo se radi o nametnutom gledanju na svijet.
Ja smatram da je konačna spoznaja, ako takva postoji moguća u samo jednoj stanici, u samo jednom atomu, nije potrebno ići na Mars da bi spoznali Zemlju i sebe. No, opet to je djelić spoznaje, koji nas dovodi do Konačne spoznaje.
Kada ovako razmiąljam čini mi se da vrtim u krug, ali ono ąto znam da sigurno Je, osjećanje svjesnosti, kada se smijem ko luđakinja, kada me boli, kada osjećam bol u predjelu maternice od silne ľelje, kad zagrlim ljude koje volim, kada ugledam oči koje me prihvaćaju, kada naučim neąto novo, kada nekoga osvijestim u punini njega. Taj osjećaj svjesnosti, kada nije vaľno ąto se događa, ąto gledam, ąto mislim, nego osjećam Sve i Niąta mi treba. I mogu s Njim vječno.
Tada svaka filozofska misao je suviąna i samo je potraga za nečim ąto mislim i nadam se da ću nekada doseći, a zapravo ona je skroz tu. Nikada je ne mogu dosegnuti, kada je ona već tu, kada je već dosiľem, kada sam ju već dosegnula, kada je ona spoznata. Svako odlaľenje od nje, zamagljivanje njenog postojanja, (egzistencija je tako lijepa riječ) je moja nesvjesnost, koja je tu, da bi postala svjesna.

(uvijek otputujem riječima, pa ni sama poslije ne znam, jesam li shvatljiva pisala?!)
Što je prvobitni Uzrok?
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

tweety wrote:Zanimljiva tema,cure. mislim da,čim shvatią da sanjaą, upravljaą svojim snom. isto je i na javi:čim shvatią da ľivią,upravljaą svojim ľivotom.
blebl.
uvijek se zapitam: da li je to zaista tako jednostavno?

btw. dobrodoąla! :lol: :mrgreen:
Što je prvobitni Uzrok?
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Re: !

Post by Markiza »

M.M. wrote:Mislim da nisam sigurna da razumijem ovo sto kazes o izboru duse prije rodjenja.
ja mislim da u biti niąta nije konkretno takvo i takvo, da nikada nije isto, jer Svemir je toliko savrąen da ga istovremeno moľemo i ne moľe satjerati u jedno shvaćanje, u jednu rečenicu, u jednu riječ.
tako mi se nekada čini besmisleno uopće i govoriti o tome.

recimo, ima masa stvari koje sam doľivjela u posljednjih godina o kojima ja uopće ne mogu govoriti jer nemam ovozemaljske riječi kojima bih to opisala. to je jednostavno otkriveno u meni i tko to osjeti, osjeti, tko ne...nije ni vaľno.
Što je prvobitni Uzrok?
Post Reply