Snovi

Religija, etika, moral, alternativa, parapsihologija, ezoterija.

Da li su vam snovi vaľni?

da, vjerujem da imaju skriveno značenje!
19
76%
snovi me uopće ne zanimaju. glupost!
0
No votes
voljela bih im posvetiti viąe pozornosti, ali ne znam kako?!
6
24%
 
Total votes: 25
User avatar
tweety
Teta bas
Teta bas
Posts: 117
Joined: 13 Sep 2004, 14:49
Location: lokativna

Post by tweety »

Jednostavno je.Koliko god se trudili zakrabuljiti stvari,one će se,ako uopće teľe svome rjeąenju,odrijeąiti na najjednostavniji mogući način.Čista (meta)fizika.Entropija. Hmm.ąto sam si zen danas :cool:
hvala na dobrodoąlici :wink: :wink:
Liquid running....
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Post by Logan »

...hm... "noci su pune snova. osvicu jutra, polusvijesna, kad se mijesa groza jave sa grozom sna." :roll:
"may your words be tender, for some day you may eat them" ;)
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Markiza wrote:Tako rijetko mogu naći ljude koji su čitali Castanedu, a oni koji jesu ne vole pričati o tome.
Vecina mog drustva, a i ja sa njima citali smo Castanedu. I vodili duge razgovore o njemu i njegovim knjigama.
Castaneda je u moje vrijeme ( o Boze....pricam kao Stara) bio "obavezna lektira" ...svi su ga citali. Doduse, samo rijetki su ga razumjeli.
Markiza wrote:Zmajkić, pa to valjda kako vrijeme dođe, i ja ponekad jednostavno neke stvari prestanem raditi, pa nakon nekog vremena počnem. :mrgreen:
.... :mrgreen:
Nista, vrijeme je da ponovo pocnem nesto konstruktivno raditi u krevetu...
M.M wrote:najdivnijeg samana koga ja do sad znam upoznala sam u Zagrebu
Zorana?
Dodir_Svile wrote:kako znate kad kontrolirate (ili usmjeravate) snove? prije toga biste morale ustvari znati DA sanjate (bukvalno, reci sebi "sad sanjam").
i cak i kada znate da sanjate i npr. zelite da mozete letjeti, a zatim poletite, kako znate da ste ustvari usmjerili san a da nije ustvari trebao ici tim tokom? mozda samo ustvari sanjate da ga usmjeravate?
Znas kako to izgleda?
Moze banalan primjer?
Recimo da sanjas kako neka banda skinjara prolazi ulicom. Jedan od njih krene prema tebi, zajuri se, nosi ogromu bejzbol palicu. Tvoja prva reakcija u snu je bijeg...bjezis koliko te noge nose. I sad dolazi onaj dio usmjeravanja - "natjeras" se da se okrenes, dok te napada usmjeris snagu njegova udarca prema njemu samom ( eh, da...isla sam na aikido par mjeseci...ali, ono, u snu znas sve, ako to zelis..) i zatuces ga kao zivinu. A bas sam ga dala...miroljubiv... primjer :roll:

Upustila sam se u kontroliranje snova zbog onog sna o kojem sam vec pisala, onaj o mom djedu.
I presla sam preko mosta. Ispod rampe.
..koje olaksanje...
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
M.M.
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 24 Nov 2002, 15:59
Location: Washington D.C.
Contact:

Post by M.M. »

da - slazem se sa zmajkom, i ono sto ja nalazim fascinantnim je nacin na koji se to nekako prenese u stvarni zivot.

ne mislim sad da krenes pa "istuces ljude kao zivinu", ali cini mi se da ima nesto sto se preslika u realni svijet - neki dio tog saznanja da postoji moc i da postoji izbor....barem za mene...

mozda treba da napravimo neku Wild Women radionicu jedan vikend negdje da pricamo o svemu?

ne, nije bio Zoran - ne znam Zorana.


mm
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Post by honky »

Snovi-informacije koje mozak nemre svarit u budnom stanju,pa ih u uvijenom obliku prerađuje u stanju mrcinjanja.Tak neą je napisano i tu...ugl.imam nekoliko snova koje s vremena na vrijeme sanjam,s varijacijama na temu.Ugl. kad sam pod stresom,kroz dulji vrem. period sanjam ovo: u srednjoj sam,u ąkolskoj klupi i raska se dere "ą.,di su ispričnice?'" Ovo je za mene ono..ultimativna noćna mora, nema gore :-(
kad se probudim treba mi neko vrijeme da skuľim ko sam i di sam, i tak mi je drago kaj nisam viąe u srednoj,samo zbog toga..a inače,taj san sam počela sanjat joą u srednjoj,fakat sam imala jednom frku s ispričnicama,čak sam mislila da ću frknut iz ąkole :( I uvijek kad me nekaj muči to počnem sanjat...Ne bi čovjek vjerovo,al prestraąno je.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

E,upravo sam neąto sanjala al me na svu moju ľalost brat probudija,jer me zva na mob!Uglavnom sam sanjala neki cudni san,u kojem su bile machckeeca,spin,i reina,i joą neki moji prijatelji,sve mi je joą u magli,i baą ne znam ąta se događalo,al ako se sitim napisacu. :wink:
Gibaj se gibaj,gibaj
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

Uglavnom nas tri smo se skrivale od nekog u mojoj sobi,ja sam cucala na podu,i znam da je reina drľala vrata da ti od kojih smo biľali ne uđu u sobu,onda ja kao gledam neku kazetu na kojoj je od moje prijateljice teta,njen pokojni muľ,i njihov sin sidu uz neku logorsku vatru, :? (taj mi dio posebno nije jasan)i onda ja, spin,reina,i machckeeca sidimo za stolom na nekom velikom brodu nasrid mora,i kao leti neki padobran,a na njemu leti ka neve,al ne lici na nju,totalno razlicita od onog kako izgleda,al je to ona,i sad machckeeca nju ka neąto uvati kad ona sleti :? i sicam se neąto,da smo pricali,i ja sam se digla od stola i poljubila machckeecu,i spin je rekla vidią da te voli.Eto,to je sve ąta se sicam :?
Gibaj se gibaj,gibaj
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

:sca:
to nije san...
noćna mora (čim sam ja u snu... a o spin da ne pričam)... :mrgreen:
...
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

Ne sjecam se svojih snova,... makar vecine.... tj,... rijetkih se sjecam a ti su taako nebulozni,... napisem koji kasnije... mozda
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

hmmmm cesto,... tj skecam se snova koji mi se ponavljaju,.... bila su 2 takva sna,... s vremena na vrijeme su se ponavljali,... oba puta su to bile more,... ona prva, druge se ne sjecam je izgledala ovako nekako,...


Oba sam prvi put sanjala kao klinka,... a zadnji put prije 3 godine cini mi se,... mozda sam i tada bila malo veca klinka...

Uglavnom, kao pojave se neki alieni koji kao ne znam, oce da pobiju sve ljude,... i svi se kao predali pomirili sa situacijom,... ali to nisam prihvatala,... i bila sam jedina koja im se pokusala suproststaviti,... nekako sam i nasla nacina kako ih otjerati,... bilo me strah za ljude koje sam poznavala, za ljude koji su mi znacili,... nisam zeljela da im se sto lose dogodi,... i kada sam bila pred kraj toga da ih kao "otjeram" ja se sprijateljim s tim zlocastim alienima i dogovorim se snjima da oni jednostavno samo odu i ostave nas na miru.

Svaki naredni put kada sam sanjala taj isti san,... opet me bilo strah i opet sam cinila isto, mada sam znala da sam to i ranije sanjala. I svaki put se zavrsavalo istim,... a kada bih se probudila, smijala bih se tom snu,...

Cesto sanjam da vozim,... a ne znam voziti, i sve dobro ide dok se ne sjetim da ne znam voziti,... i onda se probudim.

Cesto sanjam ljude koje poznajem, ali u drugim tijelima, njima apsolutno nespojivim,... a znam da oni tako ne izgledaju,... a opet to su oni.

i nekoliko puta sam sanjala,... neke situacije,... koje su mi se kasnije fakat dogodile,... identicne kao u snu,... prica s prijateljicom na sred ulice o nekakvim kaputima u Mexx-u ispred te radnje,... i uvijek se sledim kad shvatim da sam to sanjala,... i u mislima govorim rijeci koje ona zamnom ponavlja u zbilji...

...
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

machckeeca wrote::sca:
to nije san...
noćna mora (čim sam ja u snu... a o spin da ne pričam)... :mrgreen:
...
Ma da,moą mislit 8:)
Gibaj se gibaj,gibaj
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

machckeeca wrote::sca:
to nije san...
noćna mora (čim sam ja u snu... a o spin da ne pričam)... :mrgreen:
...

Zar?

A ja sam to mislila reci za sebe,... 8:) o:D
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

Neve wrote:
machckeeca wrote::sca:
to nije san...
noćna mora (čim sam ja u snu... a o spin da ne pričam)... :mrgreen:
...

Zar?

A ja sam to mislila reci za sebe,... 8:) o:D
pa bas se nesto svaku noc budim u znoju...
:mrgreen:
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

Ajme! :sca:

Sto li? :mrgreen:
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

hahahahhhhahahaah...
:mrgreen:
luđak...
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

machckeeca wrote:hahahahhhhahahaah...
:mrgreen:
luđak...
Neki se ludjak ili ludjakinja pojavljuje u tvojim snovima i muci te? Da ga - ju odmah idemo ganjati i premlatiti? :mrgreen:
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

pa ak mozes samu sebe pretuci...
svaka cast...
8:)
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

8:) noup, to cu prepustiti tebi 8:)
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

:twisted:
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

:roll:


:twisted: :twisted: :twisted:


8:)


:luv:


:znas?:
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
Ana S.
vrtic
vrtic
Posts: 3
Joined: 27 May 2005, 11:32
Location: Terra

Post by Ana S. »

Za mene su snovi veoma vazni. Redovno ih zapisujem u jednu crnu svesku. Desi se da nemam vremena da ih zapisem odmah ujutru, pa onda se oni tokom dana raznesu na komadice, a ja ih vise ne mogu pokupiti. Nekada mi je tako tesko zapisivati sve to sto sanjam, jer u nekim nocima moja podsvijest probudi tako bolne stvari, da ujutru kada zapisujem te nocne more, ne mogu da izdrzim da ne placem. I mrzim da citam te snove, napisem ih nekako, ali citam ih samo kada se osjecam veselo. Ima tu naravno i divnih snova, koje bih zeljela stalno nanovo sanjati, kao nocne reprize.

Uglavnom, snovi me fasciniraju. I vjerujem da su to cesto neke poruke koje nam salje nasa podvijest.
pusti me da letim, bez straha da padnem
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

mislim da uglavnom nikad nemam nocne more ali zato imam puno akcionih u kojim me neko juri a ja se krijem ili borim i sve u svemu uvek ti sto me jure lose prodju :)
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
turbomaca
vrtic
vrtic
Posts: 16
Joined: 14 Apr 2005, 17:26
Location: mz inace vk

Post by turbomaca »

znali netko od vas protumaciti san? naime, kao dijete sam cesto znala sanjati; idem putem,ali to nije obican put nego provalije i kad padnem u jednu probudim se u znoju... sto to znaci? znali netko?
Aphra B.
vrtic
vrtic
Posts: 12
Joined: 21 Nov 2005, 11:55
Location: ispod neba

Post by Aphra B. »

I ja sam imala slicne snove, u kojima padam u neke rupe i uvijek se trgnem iz takvog sna. Ne bih tacno znala napisati sta to znaci za tebe, ali kod mene je to padanje u rupu predstavljalo strah da necu uspijeti u svojim ciljevima i opcenito u zivotu.

Analiziranje snova i nije bas tako jednostavna stvar. Ako zelis da se priblizis svom unutrasnjem svijetu snova, onda je najbolje da svakodnevno zapisujes svoje snove i da ih usporedjujes sa svojim zivotom, i onda nakon nekog vremena, uvidis sama znacaj nekog sna. Naravno ne uvijek, i ne uvijek totalno tacno.
...
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

dali vam se desavalo da ne zelite se probuditi iz sna ..da vas toliko fascinira to sto sanjate .
Meni se cesto to desava ..
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
Post Reply